Звинуваченнями Юрія Яворського займуться правоохоронні органи

 1 серпня в мережі Фейсбук депутат Трускавецької міської ради Юрій Яворський опублікував відео про утеплення фасадів Трускавецької міської лікарні, в якому пояснює, що підрядник (виконавець робіт) закупляв мінераловатні теплоізоляційні плити за вищою ціною, ніж безпосередньо у виробника. У цьому відео депутат фактично звинувачує міського голову Трускавця у тому, що «він не бачить проблеми», і заявляє, що звернеться до правоохоронних органів.

 Для спростування маніпуляцій та перекручень фактів потрібно дати чіткі роз’яснення щодо процесу утеплення фасадів лікарні міста.

 Видатки на проведення реконструкції головного корпусу Трускавецької міської лікарні виділені рішенням сесії Трускавецької міської ради № 1219 від 28.02.2019 р. Протягом ІІ кварталу 2019 року розроблено проектну документацію ТОВ «Глобал промпостач» та проведено експертизу проекту.

 Згідно з затвердженим проектом тендерним комітетом КНП «Трускавецька міська лікарня» 19.06.2019 року оголошено процедуру відкритих торгів на реконструкцію фасадів головного корпусу лікарні на суму 6 млн. 439 тис. 751 грн. За результатами торгів 26.07.2019 р. укладено договір на виконання робіт з ТзОВ «Грейнпласт-Фасад» на суму 6 млн. 181 тис. 571 грн.

 Цей договір було розірвано 08.08.2019 року у зв’язку з внесенням змін до проектної документації в частині заміни матеріалу – мінераловатні плити товщиною 100 мм на мінераловатні плити товщиною 120 мм на підставі введення в дію Закону України «Про енергетичну ефективність будівель». Тобто, у зв`язку зі вступом в дію нових норм ДБН потрібно фасад утеплювати плитою 12-кою, а не 10-кою. Проектна організація безкоштовно внесла зміни до зазначеного проекту.

 Таким чином 08.08.2019 року оголошено нову процедуру відкритих торгів на суму 6 млн. 702 тис. 600 грн. Під час розгляду цінових пропозицій оцінювалася загальна сума, з якою учасники зобов’язувалися виконувати роботи. Переможцем даної закупівлі визначено ТзОВ «Грейнпласт-Фасад», з яким 08.10.2019 р. укладено договір на загальну суму 6 млн. 632 тис. 622 грн., яка була зменшена додатковою угодою 15.10.2019 р. Уточнена сума угоди склала 6 млн. 406 тис. 612 грн. 80 коп. Тобто, підрядник зобов’язався виконати весь обсяг робіт за меншу суму, і містом було зекономлено 295 тис. 987 грн. 20 коп.

 В 2019 році підрядник утеплив 818,56 кв.м. фасаду, це коштувало бюджету 1 млн. 384 тис. 110 грн.

 Роботи з утеплення розпочалися в жовтні і закінчилися в груді 2019 р. Якістю робіт в лікарні задоволені. У 2020 році роботи не велися через брак фінансування.

 Жодних претензій до підрядника в адміністрації медзакладу не мають і сподіваються, що наступного року вдасться завершити роботи з утеплення фасаду. Підрядник каже, що решта робіт міг би виконати за 4-5 місяців. Все залежить від наявності фінансування, адже роботи будуть вестися тоді, коли на це будуть кошти.

 А тепер щодо закидів депутата Яворського відносно ціни мінвати (теплоізоляційних плит). Він подає для обговорення ціну мінвати «Технофас Оптима», а не мінвати «Технофас Ефект», якою насправді здійснювалося утеплення фасаду лікарні. Незважаючи на подібні назви, ці теплоізоляційні плити мають різні характеристики, а відповідно і ціни. Згідно нових державних будівельних норм лікарню не могли утеплювати тоншою плитою «Технофас Оптима». Лікарню згідно чинних стандартів утеплювали плитами мінвати «Технофас Ефект».

 Ситуацію коментує директор підрядної організації ТзОВ «Грейнпласт-Фасад» Віталій Грицай:

 «Технофас Оптима» по своїх характеристиках має щільність вати 120 кг на 1 м.куб., Технофас Ефект, яким виконувалися роботи, має щільність 135 кг на 1 м.куб. Тому Технофакс Ефект є дорожчою, бо в неї більша щільність.

 Якщо депутат звернувся до організації-виробника і вказав площу 3200 м.кв., то йому дають спецціну, знижку, бо це великий об’єм. Так завжди є: купуєш більше – отримуєш знижку.

 Коли робилася проектно-кошторисна документація на цей об’єкт (лікарню), то сума даного об’єкту утеплення була 6,7 млн., а ми робимо це за 6,4 млн. Тобто, тендерний комітет і замовник розглядають кінцеву вартість – за яку суму я можу зробити поставлені переді мною завдання, а не розглядає окрему ціну на товари. Якщо б замовник окремо закупляв будівельні матеріали, то він тоді б звертав увагу конкретно на ціну за квадратний метр. В даному випадку на об’єкт прогнозувалось потратити 6,7 млн, я ці види робіт роблю за 6,4 млн.

 Аргумент, що десь можна знайти дешевшу мінвату, можна зрозуміти. Але дешевшою вона буде тільки тоді, коли замовляти її у великому обсязі, а ми виконували в 2019 році утеплення не на всій площі, а орієнтовно на 25% площі, наскільки це дозволяли виділені кошти. По-друге, мінвата може бути дешевшою, якщо здійснювати попередню оплату за весь об’єм, тоді відповідно потрібні ще складські приміщення для її зберігання. Тому ці аргументи є маніпулятивними.

 В ціну, за яку ми беремо мінвату, включена і доставка матеріалу на об’єкт. Ми беремо ту кількість плит, яка нам необхідна для проведення робіт. В метрі квадратному відображається кінцева ціна, ніде окремо не вказано вартість доставки, складування тощо.

 Чому ціна більша? Я не купую великі площі, я купую поетапно. Бо хоча і є договір на 6 мільйонів 400 тисяч, але реально ми утеплили тільки 818 квадратних метрів на загальну суму 1 млн. 384 тис., бо таким було фінансування на 2019 рік. У 2020 році через брак фінансування взагалі нічого не утеплюємо, а договір залишається чинним. Тобто, в наступному році ціна мінвати може зрости, але ми мусимо виконати роботи за договірною ціною», – розповів директор ТзОВ «Грейнпласт-Фасад» Віталій Грицай.

 ТзОВ «Грейнпласт-Фасад» виграло тендер згідно закону. Документи інших учасників були відхилені через невідповідність документів, пояснюють у тендерному комітеті лікарні. Тендерний комітет лікарні змушений був відхилити і пропозиції на підставі Закону України «Про тендерні закупівлі». Якщо б цього не було зроблено, то тендерний комітет організації-замовника (в даному випадку лікарні) поніс би за таке порушення адміністративну відповідальність.

 Питань щодо того, що інші учасники могли бути переможцями, але їх тендерний комітет відхилив, у Аудитслужби не було, кажуть в тендерному комітеті лікарні. Єдина претензія Аудитслужби була та, що сертифікат на риштування в ТзОВ «Грейнпласт» був нечинним на дату подання учасника на тендер. Але вимогою тендерного комітету не була чинність сертифікату на день подання документів, натомість була вимога про якість риштування. Риштування було куплено рік тому, сертифікат на дату купівлі був чинним. Інших питань в аудиторів не виникало. Тендер відбувався в системі ProZorro.

 Закиди, що тендер прописано під конкретного учасники, є безглуздими, адже документи на тендер подали три фірми. І якщо б вони подали їх правильно, то виграти міг і хтось інший, а не ТзОВ «Грейнпласт-Фасад».

 В цілому розрахунки депутата Юрія Яворського в лікарні вважають дещо маніпулятивними, адже:

– по-перше, він свої цифри виводить з ціни теплоізоляційної мінераловатної плити зовсім інших технічних характеристик («Технофас Оптима» замість «Технофас Ефект»),

– по-друге, подає оптову ціну разової партії без врахування доставки частинами та зберігання матеріалів на складських приміщеннях,

– по-третє, намагається звинуватити у якихось міфічних «корупційних діяннях» буквально всіх – і підрядника, і адміністрацію лікарні, і тендерний комітет лікарні, і міського голову та працівників міської ради.

 В той же час він забуває сказати, що депутатський корпус більшістю голосів підтримав проект утеплення фасадів міської лікарні, проект пройшов державну експертизу, всі тендерні вимоги були дотримані, тендер проходив на ProZorro, а в 2019 році було виконано лише частину робіт згідно з виділеним фінансування (бл. 25% загальної вартості). Робота розтягується на роки, і підрядник матеріали бере частинами, а не весь об’єм оптом, тож саме це не врахував депутат міської ради.

 Не врахував Юрій Яворський і сезонність цін на мінвату: в кінці року вона завжди дорожча, ніж навесні чи влітку, а найдешевше мінвату можна придбати на початку року. Депутат робив запит в ТОВ «Покрівельний торговий дім» у січні, а підрядник виконував роботи у жовтні-грудні, так що цей фактор теж важливий. Це пов’язано з тим, що протягом року через систему ProZorro проводиться велика кількість об’єктів і завод має велику кількість замовлень. В кінцеву ціну мінвати, закупленої ТОВ «Грейнпласт» для утеплення лікарні, вже включені і доставка, і загальноскладські витрати.

 «Якщо депутат Яворський звернувся у правоохоронні органи, то це їхня компетенція проводити перевірку чи дійсно були якісь порушення. Ми як орган місцевого самоврядування не можемо підміняти собою ні прокуратуру, ні поліцію, ні аудиторську службу. Тому його заяви є звичайнісіньким піаром. Звернувся – чекай на відповідь, а не звинувачуй безпідставно. Якщо дійсно будуть виявлені якісь порушення, то винні понесуть відповідальність, я не маю в цьому жодного сумніву. Добре, що хоча б наприкінці каденції цей депутат почав чимось цікавитися. Але причина, думаю, не в турботі про громаду і утеплення лікарні, а у виборах», – прокоментував закиди Ю. Яворського міський голова Андрій Кульчинський.

Більше...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post
acf-taxonomy
acf-post-type
news
announce
institution
session
deputy
mayor
economics
doc