Сьогодні, 6 серпня, у Трускавці в рамках робочих виїздів керівництва Львівської ОДА на курортні території відбулася зустріч начальниці управління туризму та курортів ЛОДА Наталії Табаки з керівниками санаторно-оздоровчих закладів, туристичних операторів та органу місцевого самоврядування нашого міста. Зустріч модерували Наталія Табака та міський голова Андрій Кульчинський.
Під час зустрічі були підняті вкрай важливі для курорту Трускавець теми:
– бренд «Нафтуся» та неприпустимість його використання іншими курортними територіями поза межами Трускавця,
– партнерство Трускавця з іншими курортами Львівщини,
– впорядкування бічної зони біля центрального бювету та можливість проведення там сезонних ярмарків,
– отримання Трускавцем статусу курорту державного значення,
– питання належної кваліфікації екскурсоводів,
– нові пішохідні та велосипедні маршрути,
– проведення на базі Трускавця всеукраїнських та міжнародних форумів, конференції та інших іміджевих заходів,
– транспортне сполучення Трускавця,
– співпраця з провідними туристичними операторами України,
– формування нових туристичних пакетів типу «Тур вихідного дня» чи «Тиждень у Трускавці»,
– легалізація закладів розміщення, котрі не сплачують податки (вілли та приватні садиби, оформлені під житло),
– компенсація курортним закладам збитків через карантинні обмеження та інше.
Зустріч була конструктивною та ефективною. Присутні одноголосно погодилися з Наталією Табакою в тому, що Трускавець потрібно підсилювати позитивними новинами, збільшенням хороших інфоприводів і зменшити кількість негативу та обсмоктування різноманітних внутрішніх проблем в соцмережах та інформаційному просторі загалом. Є чимало закладів, котрі вносять свою лепту в те, щоб позиціонувати Трускавець як кращий курорт України, котрі популяризують і курорт, і його цілющі лікувальні води, і переваги відпочинку саме тут. Проте, на жаль, є й ті, хто свідомо чи несвідомо завдає шкоди іміджу курорту своїми постами в соцмережах, відеороликами чи гіперболізацією проблем. З кожної ситуації є вихід, знайдеться він і в питанні подолання коронавірусної кризи, котра болюче вдарила по всіх курортах України і по туристичній галузі держави загалом. Бо гостей різко поменшало не лише в Трускавці, але й на курортах Львівщини, Івано-Франківщини та Закарпаття, і на це є вагомі об’єктивні причини
Активну участь в обговоренні взяли керівники окремих оздоровниць: Олександр Чебаненко (СГК «Дніпро-Бескид»), Анатолій Стародуб (сан. «Кристал»), Євген Юник («Шале Грааль»). Також виступили Іван Цегенько (голова правління Міжнародного центру «Європейська інтеграція України»), Тарас Бакай (представник ТОВ «Трускавецькі лікувальні води»), Віктор Пиців (координатор місцевого осередку Асоціації екскурсоводів України у Львівській області), Наталія Скибак (начальниця управління розвитку міста Трускавецької міської ради).
Наталія Табака повідомила про плани проведення у Трускавці Медичного форуму (осінь 2020-го), натомість Іван Цегенько поділився планами виходу Східноєвропейського Форуму гостинності та курортології (проходив в І кварталі 2020 р.) на якісно новий рівень. На пропозицію Євгена Юника щодо відновлення руху потягу «Інтерсіті» Олександр Чебаненко відповів, що це питання вирішене, але потяг повинен заробляти, а не возити повітря, як це було в час його функціонування. Розповів Олександр Іванович про спільне з головою ЛОДА Максимом Козицьким відстоювання інтересів Трускавця на державному рівні.
На жаль, з об’єктивних причин не зміг побувати на зустрічі заступник голови Львівської ОДА Юрій Холод, чия присутність анонсувалася. Проте всі пропозиції керівників оздоровниць Трускавця та міської влади будуть запротокольовані та направлені керівництву Львівської ОДА для орієнтування в роботі та сприяння вирішення важливих для нашого курорту питань.
Відео другої половини зустрічі (20 хв. часу) можна переглянути в мережі Фейсбук за цим посиланням.