Повідомлення про намір здійснити зміну тарифу на водопостачання та водовідведення

 КП «Трускавецький водоканал» інформує про намір здійснити зміну тарифів на послуги з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення.

 Розмір планових тарифів відповідно до структури, наведеної в додатку, становлять:

– на послугу з централізованого водопостачання – 36,09 грн. за 1 м.куб. (без ПДВ);

– на послугу з централізованого водовідведення – 9,35 грн. за 1 м.куб. (без ПДВ).

 Причини зміни тарифів полягають у наступному.

 КП «Дрогобичводоканал» повідомив, що відповідно до постанови НКРЕКП № 2499 від 16.12.2020р. з 01 січня 2020 року для ТОВ «Трускавецький водоканал», як для суб’єкта господарювання у сфері водопостачання та водовідведення, встановлені нові тарифи. Ріст складає 11,73%, в тому числі на послугу водопостачання – на 11,91% (з 7,47 до 8,36 грн. за 1 куб м (без ПДВ)), на послугу водовідведення – на 11,16% (з 2,33 до 2,59 за 1 куб м (без ПДВ)).

 Діючі тарифи ТОВ «Трускавецький водоканал» були встановлені Рішенням виконавчого комітету Трускавецької міської ради № 7 від 20.02.2020р., та набрали чинності з 22 лютого 2020р. Вже в березні, з введенням карантинних заходів, споживання води різко зменшилось, а прийнятий тариф не відшкодовував витрат підприємства.

 Виникла нагальна необхідність переглянути тарифи з врахуванням падіння рівня реалізації послуг, та у зв’язку з іншими факторами, про які йдеться нижче.

 Протягом останніх декілька місяців мали місце численні скарги мешканців міста на якість води з питного водосховища, а саме на запах. Крім хвилі незадоволення в соціальних мережах, є відповідні запити на гарячу обласну та урядову лінію, скарги в санстанцію та Дерджпродспоживслужбу.

 Не зважаючи на те, що запах сприймається суб’єктивно різними людьми по-різному, а в нашому розпорядженні відсутні прилади, які б визначали силу запаху, треба визнати, що факт має місце. Причина посилення запаху на нашу думку пов’язана з накопиченням намулу у водосховищі та біологічними процесами, що в ньому відбуваються. Досліджено, що товщина намулу в деяких місцях перевищує 1 метр. Ми не можемо передбачити, як ці процеси будуть розвиватись надалі, але скоріш за все для стабільної експлуатації водозабору необхідно здійснити його чистку, яка не проводилась біля 25 років.

 Важливо підкреслити, що інші параметри якості води відповідають нормативам.

 Питання якості води обговорювалось на розширеній депутатській комісії з питань житлово-комунального господарства, транспорту, будівництва, інженерних комунікацій та екології. Була поставлена вимога вжити заходів для зняття соціальної напруги в місті щодо якості питної води.

 Зважаючи на те, що в короткочасній перспективі не має можливості вплинути на якість води з водосховища, принаймні до його чистки або будівництва сучасних очисних споруд, пропонується збільшити відбір покупної води з районного водозабору, яка буде постачатись на житлові масиви південної та північної частини міста, а вода з питного водосховища – в нагірну частину міста для санаторно-курортних закладів, які, як правило, мають в своєму розпорядженні власні системи доочистки води, та частково в центральну частину міста.

 Трускавецьким водоканалом проведено розрахунок тарифу для такої схеми водопостачання, при якому передбачено додатковий забір покупної води від КП «Дрогобичводоканал», і відповідно буде зменшено забір води з питного водосховища.

 При такому підході необхідно внести зміни в Річний план ліцензованої діяльності з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення, При цьому мають бути враховані фактичні втрати води, які за підсумками 2020 року складають 52,8%. Це обумовлено тим, що понаднормативні втрати покривались водою з власного водозабору. У випадку збільшення відбору покупної води, втрати будуть покриватись дорожчим ресурсом. При врахуванні нормативних втрат, які складають 41%, тариф завідомо буде збитковим.

 У відповідності до проведеного розрахунку тариф може становити 54,53 грн. за 1 куб. м. з ПДВ та зрости на 61,8% у порівнянні з діючими тарифами.

 На зростання тарифу вплинули такі основні чинники:

1) зменшення обсягів реалізації, що враховані у діючих тарифах, на 38%;

2) при розрахунку тарифу враховані фактичні втрати питної води, а не нормативні;

3) зросли витрати на оплату праці на 8,0%, при цьому запланована середня заробітна плата на одного працівника підприємства зросла з 9 577,00 грн. до 10 412,00 грн.;

4) зросли заплановані витрати на оплату електричної енергії на 11%;

5) враховано витрати на поповнення обігових коштів у розмірі 2% від повної собівартості.

 Зауваження та пропозиції приймаються за адресою: м. Трускавець, вул. Франка, 59 або на електронну пошту: [email protected]

 Додаток: Проєкт структури тарифу

Більше...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post
acf-taxonomy
acf-post-type
news
announce
institution
session
deputy
mayor
economics
doc