Чи почуваєтесь ви безпечно в Інтернеті? Це питання стало головним на тематичному семінарі для учнів 9-10 класів, який пройшов 18 березня в залі засідань Трускавецької міської ради. Семінар провели спеціаліст відділу у справах сім’ї, молоді та спорту ТМР Юлія Кардаш та головний спеціаліст Трускавецького бюро правової допомоги Софія Кілівнік. Участь в семінарі взяв і заступник міського голови Трускавця Святослав Стефанків.
Питання медіаграмотності та кібербезпеки є доволі актуальним сьогодні, особливо в молодіжному середовищі. Адже жоден підліток не уявляє свого існування без гаджетів. Майже все своє життя вони виставляють на показ в гонитві за «лайками» та «підписниками», таким чином наслідуючи відомих блогерів.
Проте реалії досить таки сумніші. За доволі невинним відео чи постом в соціальних мережах може приховуватись реальна небезпека. Кібербулінг і кібершахрайство набирають неабияких обертів. Адже підлітки рідко звертаються за допомогою, сумніваючись, що будуть зрозумілими та бояться заборони на користування Інтернетом. Необхідно знати, знущання в мережі карається чинним законодавством. Варто відразу звернутися в правоохоронні органи з наданням доказів.
Все це і багато іншого виключає саме поняття – безпечний Інтернет. Повністю обмежити доступ в кіберпростір неможливо, та й не потрібно. Величезна кількість розвиваючої корисної інформації, літератури, музики і просто спілкування за інтересами, зв’язок з родичами і друзями – все це можна знайти в інтернеті. Достатньо знати правила поведінки, щоб забезпечити безпеку Інтернеті.
Запам`ятай! Не можна розкривати і ділитися в соціальних мережах (та і загалом, зустрічаючи незнайомців) особистими даними:
– місцем прогулянок;
– номером телефону;
– часом коли вдома відсутні батьки;
– адресою;
– номерами банківських карток;
– повним ім’ям та іменами членів своєї родини
Така обізнаність — запорука безпеки дитини як в реальному світі, так і у віртуальному просторі.