Нові туристичні перспективи: хорвати зацікавились відпочинком у Трускавці

 У Трускавці з офіційним візитом перебуває Даміана Домановак з Хорватії, редакторка журналу та організаторка Міжнародного туристичного ярмарку “PLACE2GO” (Місця, куди піти/поїхати). В Україні знайомиться з туристичними локаціями, унікальними місцями для подорожей, відпочинку та лікування, ціновою політикою, а врезультаті видати окремий випуск журналу “PLACE2GO” для хорватів, який буде повністю присвячений туристичній сфері України. Також налагоджує діалог для організації туристичного ярмарку де радо будуть вітати українців. Приїзд пані Даміани відбувається завдяки співпраці наших країн, а саме на запрошення Посольства України в Хорватії у співпраці з Державним агентством розвитку туризму. Візит розпочався з Києва, далі вона приїхала до Львова, відвідала деякі місця Львівської області, сьогодні зупинилась в Трускавці.
 «Серед хорватів склалась цікава думка про Україну та українців, що ви дуже багаті й у вас все дорого. Приїхавши сюди, побувавши в різних регіонах, стає зрозумілим, що цінова політика тут не відрізняється від тої, яку маємо в Хорватії, якщо це, звісно, не високий сезон на курортах. Тому одним із завдань для мене – це розвінчати цей міф і донести до хорватів правдиву інформацію про те, що відпочинок в Україні є доступним, безпечним та комфортним», – розповіла Даміана Домановак.
Гостя з Хорватії у супроводі Тараса Лозинського заступника начальника управління туризму і курортів ЛОДА зустрілась з міським головою Трускавця Андрієм Кульчинським, а також з Русланом Пристаєм, депутатом ТМР, радником міського голови в питань туризму та депутатом міської ради Сергієм Чурбановим, який керує відомим готельним комплексом «Трускавець – 365» та багато років працює в туристичній галузі. Присутні спілкувались через перекладача (англійською), хоча, як зазначив Андрій Кульчинський, хорватська мова досить зрозуміла для українців, і значного мовного бар’єра не відчувається, тому туристам з Хорватії буде комфортно в Трускавці відпочивати, наголосив міський голова.
 Він розповів про головні магніти нашого курорту: Нафтуся – біологічно активна вода, яка є лише в Трускавці, про те, що Трускавець єдиний курорт де є повний спектр послуг в лікуванні урологічних захворювань: діагностика – лікування(в т. ч. хірургічне) та реабілітація мінеральними водами. З великою гордістю міський голова розповів про клініку Козявкіна, з її унікальним методом лікування дітей з ДЦП (Міжнародна реабілітаційна клініка Володимира Ілліча Козявкіна має вже дві клініки-сателіти у світі, на Кіпрі та в ОАЕ). Міський голова зазначив, що Трускавець є відповідальним партнером, адже щороку підписуються угоди про співпрацю з різними містами та курортами в Польщі, Італії, Німеччини, Туреччини, Азербайджану та Китаю. Відзначив й інвестиційний потенціал та добрий клімат і підтримку з боку міської влади позитивної бізнес-культури, про це свідчать інвестиції, які «заходять» на курорт з усього світу.
 Представник ЛОДА, Тарас Лозинський поінформував про ще один проєкт у якому планує взяти участь Львівщина. Мова йде про туристичну виставку, яку буде організовувати Даміана Домановак в жовтні. Також вже обговорювали проведення фан-турів нашого бізнесу до Хорватії, з тим, щоб заохотити хорватського туриста відвідати Львівщину. В рамках таких заходів можна буде оцінити можливості наших туристичних продуктів, аби продовжувати діалог на рівні бізнесу.
 Слід зазначити, що Україна та Хорватія має й спільну історію в межах існування Австро-Угорської імперії. Неподалік Трускавця, за 60 км існує місто Стільське, яке було осередком розташування і проживання білих хорватів (за деякими припущеннями, навіть її столицею), які пізніше емігрували в Хорватію. Не слід і забувати про українську діаспору, адже в Хорватії проживає 1,8 тисячі українців, що становить 0,04% від загальної чисельності населення країни. Встановлення нових зав’язків дають можливість сподіватись на відкриття перспектив у розвитку багатьох туристичних мостів між нашими країнами й Трускавець може бути в центрі цього процесу.