У 2021 році Трускавець попри складний карантинний період не зупиняється у своєму розвитку. Так, в рамках секторальної бюджетної підтримки Європейського Союзу, котра йде через Міністерство регіонального розвитку, протягом двох років буде реставровано одну з найцінніших перлин Трускавця – віллу «Ґопляна» (художній музей Михайла Біласа). Загальна сума проєкту – 19 млн. 328 тис. грн.
Також завдяки співпраці з нашими німецькими партнерами з об’єднаної землі Ватлінґен, фінансовій допомозі ТОВ «Engagement Global» та підтримці народного депутата України Ореста Саламахи вже в цьому 2021 році можемо втілити в життя проєкт новітньої ПЛР-лабораторії в приміщенні Трускавецької міської лікарні.
Обговорення поточних технічних та фінансових моментів вищезгаданих двох проєктів відбулося 28 травня безпосередньо на об’єктах. Участь в обговоренні взяли міський голова Трускавця Андрій Кульчинський, начальниця управління розвитку громади ТМР Наталія Скибак, заступник головного лікаря КНП «Трускавецька міська лікарня» Іван Герльовський, працівники музею Біласа та лікарні.
Зі сторони проєктанта участь в обговоренні взяли керівниця ТОВ «Макро-Будомат» Уляна Заставна та архітектор-реставратор цієї проєктної організації п. Наталія Семченко. ТОВ «Макро-Будомат» виграло тендер щодо проєктно-кошторисної документації по музею Біласа, і люб’язно погодилися надати свої консультації щодо підготовки проєктно-кошторисної документації для другого проєкту (по лікарні).
Обидва проєкти є вкрай важливими для Трускавця. Музей Біласа є візитівкою міста, тож про його реставрацію влада думала з 2015 року. На щастя, виграш гранту дозволить втілити мрію в життя, залучити кошти Євросоюзу, здійснити капітальну реставрацію об’єкту та виправити недоліки попередніх ремонтів, котрі не завжди виконувалися якісно.
Проєкт ПЛР-лабораторії в міській лікарні хоча має шанс реалізуватися швидше, проте і там є складнощі – через суворі вимоги, які ставлять перед закладами такого типу. Це стосується в першу чергу технічних характеристик приміщення, витяжки, вентиляції, жорстких обмежень щодо допуску, та й саме обладнання є недешевим. Проте варто бути оптимістом і надіятися, що у Трускавці до кінця 2021 року все ж буде власна ПЛР-лабораторія.
І так крок за кроком Трускавець втілює в життя ті проєкти, які є важливими для збереження архітектурно-культурної спадщини та відповідають викликам сьогодення.