19 грудня сповнюється 31 рік із дня відкриття музею Михайла Біласа

Сьогодні, 19 грудня, музейний день народження – 19 грудня 1992 року, 31 рік тому, символічно на майдані Кобзаря у стінах старовинної вілли «Гопляна» відкрили перший в Україні прижиттєвий музей Михайла Біласа, твори якого вважаються мистецькими шедеврами.

Тоді ця подія набула розмаху всенародного свята – 9 священників проводили освячення, десятки жовто-блакитних прапорів, сотні гостей, тисячі відвідувачів…

Заснований для збереження, експонування та дослідження робіт народного художника України Михайла Біласа , а згодом і інших митців української культури, музей став перлиною курортного Трускавця, осередком, довкола якого гуртуються поціновувачі мистецтва.

За 31 рік у музеї було близько пів мільйона відвідувачів, а скільки гостей на заходах – навіть неможливо порахувати!!!

Зараз, у цей важкий час війни, основна експозиція евакуйована. Та музейники на чолі з Оленою Білас-Березовою, берегинею цього мистецького осередку та очільницею волонтерського руху працюють далі, представляючи багато різних цікавих проєктів. А поряд з картинами, екскурсіями, музейними уроками, майстер-класами – захисні сітки, «чугайстрики», нитки, балаклави, футболки, ноші для поранених, дощовики, медикаменти, берці, фліски… А тепер і дрони!

«Нині ми працюємо на Перемогу, долучаємось до волонтерського руху!

Проте впевнені, що після Перемоги музей знову представлятиме неповторні авторські роботи Михайла Біласа, кожну з яких, – від ескізу до останньої нитки, – митець виконав власноруч. І душу кожного відвідувача знову очищатиме творчість геніального Трускавчанина. Ми щиро хочемо подякувати усім за увагу та зацікавлення музейними подіями, зустрічами, за підтримку, обмін думками, ідеями, за натхнення працювати і надалі!!!», – наголошує директорка Художнього музею Михайла Біласа Олена Білас-Березова.

Від Трускавецької громади щиро вітаємо пані Олену та весь колектив музею, а також дякуємо за колосальний вклад у нашу перемогу! (За матеріалом О. Білас-Березової)