Вже рік – об’єднана, сильна та успішна Трускавецька громада!

 Не встиг завершитись неординарний проєкт започаткований Музеєм історії нашого міста-курорту «Великий Трускавець. Ретроспектива-Перспектива», як його засновниця Галина Коваль (директорка музею) анонсувала новий, не менш цікавий. Але про це пізніше… А зараз варто згадати про всі ті жовтневі вечори, коли у стінах музею учасники проєкту розповідали про історію, культурні надбання, багатства, цікавих та відомих постатей Доброгостова, Орова, Уличного, Модрич та Станилі, тих сіл, які майже рік є однією громадою з Трускавцем. За цей місяць села і Трускавець поріднились, а за рік стали великою, повноцінною і сильною громадою, якій припасували нову назву «Трускавеччина». Та, головне, що в Трускавецькій громаді ніхто не обділений увагою, тут, як то кажуть, – один за всіх і всі за одного!
 Тож, усі хто долучився до реалізації проєкту «Великий Трускавець. Ретроспектива-Перспектива» знову зібрались в музеї на завершальному святі. Привітав із завершенням проєкту та з прийдешньою річницею об’єднання Андрій Кульчинський, міський голова Трускавця. Він наголосив на тому, що давно стерті будь-які розбіжності між мешканцями громади, а тепер і стираються кордони. «Ті місця, ті краєвиди нашої громади, які раніше були недоступні через відсутність доріг тепер стають доступними, адже доїзд туди ліпшується і ми надалі будемо продовжувати цю роботу. Коли ще кілька років тому на тих шляхах важко було переміщатись гусеничним трактором, то зараз все набагато простіше, дороги пристосовані для легкового транспорту. Це великі трансформації, які вже відбулись і ще відбудуться. Ми маємо на меті надалі зберігати і плекати ті культурні надбання, які має кожне село, є плани розвитку народних домів громади, адже маємо так багато талантів і ми їх ще раз побачили в рамках цього проєкту. З вашою допомогою ми все зробимо правильно. Дякую вам за участь у цьому заході, бо це велика цінність прийти сюди послухати дуже цікаву інформацію одне про одного, це нас гуртує і додає сили. Здоров’я нам усім та успіху нашій Трускавецькій громаді», – звернувся до присутніх Андрій Кульчинський.
 В рамках зустрічі відбулась ще одна знакова подія – презентація ікон Лева Скопа, які Трускавцю подарував меценат Ігор Гедеон з Дрогобича. Тепер кожен охочий може оглянути виставку в Музеї історії міста-курорту. Також, Галина Коваль згадала про свято, яке наближається – 103 річниця створення Західноукраїнської Народної Республіки. Тож присутні вшанували пам’ять Січових Стрільців, зокрема, покладанням осіннього букета, створеного творчим активом села Уличне, до пам’ятника, який знаходиться біля церкви Св. Миколая у Трускавці.
 Проєкт «Великий Трускавець. Ретроспектива-Перспектива» добіг до завершення. Це було стрімке, але глибоке та змістовне знайомство з мешканцями сіл Трускавецької громади. Чимало добрих і теплих слів було сказано про сам факт об’єднання наших громад. Зокрема, Мирон Флюнт, староста села Модричі, які дуже яскраво репрезентували себе, зазначив, що приєднання до Трускавця, попри всі минулі перестороги, виявилось дуже добрим рішенням, бо на сьогодні є багато позитивних напрацювань, і, за його словами, є всі можливості попрацювати так, щоб Трускавецька громада була завжди найкращою в регіоні.
 На згадку, найактивніші учасники прєкту «Трускавець. Ретроспектива-Перспектива» тримали пакунки з сувенірами та буклетами про історію Трускавця. А на завершення, перед глядачами виступив гурт «Курбаси» – український етногурт. Дівчата в надзвичайно яскравому одязі з автентичними мотивами виконали ряд відомих українських народних пісень. Вони додали святу українськості. Їхній виступ не залишив байдужим нікого, адже народна пісня у їхньому виконанні створювала магічне коло захисту всього, що нам усім дуже дороге, що нас об’єднує і робить неповторною українською нацією, потужною частиною якої є Великий Трускавець.

Більше...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post
acf-taxonomy
acf-post-type
news
announce
institution
session
deputy
mayor
economics
doc