Іван Франко про Трускавець: «Золотодайна Колхіда на благословенному Підгір’ї». Відкриття виставки в музеї «Нагуєвичі»

 Надзвичайно цікаве дійство відбулося вчора, 3 лютого, в одному із виставкових залів музею «Нагуєвичі», а саме – відкриття ретро-фотовиставки «Курорт Трускавець. Обличчя в часі». Тут гості виставки побачили не просто старі знимки курорту, а саме обличчя та емоції курортників за останнє століття.

 У своєму вступному слові перед відкриттям виставки директор Державного історико-культурного заповідника «Нагуєвичі» Богдан Лазорак провів паралелі між Трускавцем та Нагуєвичами. Адже не всі, можливо, знають, але Нагуєвичі й Трускавець поєднує, як не дивно, саме «Нафтуся»! У 1962 році комісія на чолі з відомим вченим Омеляном Стоцьким відкрила на території села Нагуєвичі джерело, аналогічне «Нафтусі», правда, набагато концентрованіше. А про музейну співпрацю – це взагалі мови немає.

 І саме на цьому наголосила директор музею історії Трускавця Галина Коваль: «Наша співпраця не лише на папері – це плідна робота, яка не припиняється вже багато років. Ця виставка напрацьована ще у 2014 році». Пані Галина також розповіла про визначних діячів політики, культури та мистецтва, які на початку минулого століття відпочивали в Трускавці, отримували натхнення для своєї творчості. Адже і наш геній Іван Франко неодноразово відвідував Трускавець.

 Об’єднуючи виступи керівників дружніх музеїв Нагуєвич та Трускавця ректор Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка Валентина Бодак зазначила: «Нам важливо, що існує співпраця між нашим університетом, музеями в Нагуєвичах та Трускавці – і це дає свої плоди. А найважливіше, що окрім наукових заходів вони активно працюють зі студентством, залучаючи їх до археологічної практики. Свого часу, працюючи в Трускавці, нам вдалося показати місто не лише як курорт, але й і як історичну та культурну пам’ятку».

 Пані ректорка також поділилася кількома спільними проєктами, які будуть реалізуватися спільно з ДІКЗ «Нагуєвичі»

 Під час відкриття виставки було дуже багато людей, які хотіли поділитися враженнями, серед них і парох села Нагуєвичі о. Андрій Безушко: «Мені дуже приємно приходити сюди, тому що кожного разу дізнаєшся щось нове, щось цікаве, і тут завжди збирається аудиторія, з якою дуже цікаво спілкуватися. Це все разом об’єднуючи, ми… відновлюємо історію свого краю, показуємо нащадкам, що ось це – наша Україна».

 Про виставку, світлини та як це все створювалося розповів трускавецький фотохудожник Петро Закусило, який брав безпосередню участь у народженні цієї виставки вісім років тому.

 Прекрасно завершила відкриття виставки староста села Нагуєвичі Леся Гром словами Івана Франка з вірша «Розвивайся, ти, високий дубе»:

 «Єднаймося, братаймося

 В товариство чесне,

 Хай братерством, щирими трудами

 Вкраїна воскресне!».

 Справді, такі виставки нас єднають!

 На жаль, короновірусні обмеження не дозволили прийняти усіх бажаючих, адже охочих оглянути виставку було значно більше. Тому в музеї було проведено цей захід дотримуючись усіх вимог безпеки.

 Більше фото – тут.

Текст та фото: Сергій Матійко, Державний історико-культурний заповідник «Нагуєвичі» (музей-садиба Івана Франка, літературний музей та стежка Івана Франка)

Більше...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post
acf-taxonomy
acf-post-type
news
announce
institution
session
deputy
mayor
economics
doc