Дрогобичанин Олег Бачинський має повне право називатися трускавчанином. Бо хоча народився, виріс, навчався, живе і зараз працює в Дрогобичі, але з Трускавцем пов’язані 30 років його життя, протягом яких він тут популяризував курорт, навчав дітей, робив фото- та відеозйомки, словом, трудився на благо Трускавця.
Тож не дивно, що його творчий поетичний дебют, а власне авторський вечір поезії під назвою «Вірші не про любов» відбувся саме у Трускавці. І не дивно, що в УРБАН-бібліотеці, котра є чудовим осередком культури нашого міста і нашої громади.
Олег Бачинський віршує вже давно. Але «прорвало» його, захотілося висловити весь біль і кричати поезією на весь світ власне з початком повномасштабної війни, котра зачепила кожного з нас, і сім`ю Олега в тому числі. Тож ці вірші «не про любов», а про Україну, яку він зображує в образі то коханої, то святої, про кляту війну, про життя як воно є, про друзів і дрібниці життя, котрі насправді дрібницями не є.
Коли в майбутньому біографи описуватимуть як формувався Олег Бачинський як поет, то, однозначно, згадають благодатну ауру Трускавця. Згадають його «Галицьку кіношколу», гурток, де діти вчилися кіномистецтва. Згадають його трирічну діяльність на посаді директора Будинку учнівської творчості м. Трускавця, після завершення якої у 2024 році він перейшов на наукову роботу в Дрогобицький державний педагогічний університет імені Івана Франка. Згадають поетичні замальовки у віршах, прозі, фотографіях та відеороботах, зроблені при співпраці з санаторієм «Карпати» та іншими оздоровчо-відпочинковими комплексами курорту, з управлінням розвитку міста, з музеями, з відділами освіти та культури ТМР, при співпраці з людьми, які несуть позитив і творять конструктив.
Той факт, що Олег Бачинський зробив багато для Трускавця, не потребує доведення. Але доказом цьому є хоча б те, що у вихідний суботній день пів сотні людей прийшло, щоб послухати його вірші, серед них – і представники міської влади. Так, міський голова Андрій Кульчинський завітав на творчу зустріч з Олегом Бачинський у свій День народження! А начальниця відділу культури ТМР, Заслужений працівник культури України Тетяна Татомир не просто подарувала автору на пам’ять альбом про Михайла Біласа, а й власний вірш на Різдвяну тематику.
Свої вірші на цьому авторському вечорі зачитували також депутатка Дрогобицької міської ради, викладачка Дрогобицького педуніверситету, вчителька СЗШ №3 м. Трускавця Ганна Іваночко, поет, композитор, музикант, виконавець, фотомитець Ярослав Баран (творче псевдо Я-Рек), трускавчани Людмила Кузнєцова та Микола Іваник, стебничанка Анжела Хухновська, дрогобичанка Наталія Волошанська та інші творці поетичного слова. Неперевершене виконання одного з найсвіжіших віршів Олега Бачинського здійснила Валентина Січова з Херсона. А в цілому на зустрічі була представлена вся Україна, адже окрім мешканців Трускавця та найближчих міст були гості зі Львова, Харкова, Херсона, Нової Каховки. Тож щира подяка директорці УРБАН-бібліотеки Вірі Савці за організацію такого чудового заходу.
Надзвичайно мелодійним обрамленням поетичного вечора стали пісні, і це, без сумніву, завдяки фронтмену гурту «МЕРІ» Віктору Виннику, котрий і добрий друг Олега, і частий гість УРБАН-бібліотеки, чия чудова творча аура та камерна атмосфера приваблюють та заохочують до show must go on. Окрім Віктора Винника співали також Єва Куцій, Ірина Летнянка, Я-Рек, а підспівував весь зал.
Творчий дебют Олега Бачинського «Вірші не про любов» вдався на славу. У назві вечора закладене майбутнє продовження – мають бути і вірші про любов. Їх у Олега теж багато, з ними можна ознайомитися на Instagram, оскільки Facebook заблокував автора за проукраїнську патріотичну позицію.
Завершення суботнього творчого вечора в УРБАН-бібліотеці було не гірше від початку – його учасники мали можливість поспілкуватися в неформальній обстановці за горнятком чаю. І з цих розмов стало зрозуміло, що на благо Трускавця Олег творитиме ще багато майбутніх років. Адже хто хоч раз закохався в Трускавець, той ніколи його не розлюбить…