Багато жителів Львівщини зауважили, що увечері 7 червня сирени спрацювали із запізненням. Технічні проблеми усунули, але з огляду на важливість теми надаємо додаткову інформацію.
Для нас важливо, щоб населення гарантовано отримало інформацію з питань цивільного захисту. Під час побудови обласної системи оповіщення однією з вимог до безпеки було надання інформації жителям області з різних джерел, які доповнюють один одного і є незалежними на випадок форс-мажорних обставин.
Що це означає на практиці?
Це означає, що система оповіщення складається з 6 незалежних підсистем через які проводиться оповіщення населення та окремо всього керівного складу області:
– Мережа телебачення та радіо – канали “UA: Львів”, “Перший Західний”, ФМ-мовники (охоплення – територія області);
– Електромеханічні сирени підключені через апаратуру “старого парку” (40 одиниць);
– Мобільні додатки “Е-тривога” (335 тис. користувачів) та “AirAlert” (100 тис. користувачів);
– Телеграм канал “Оповіщення ЦЗ” (495 тис. користувачів);
– Автономні стаціонарні та мобільні гучномовні системи (330 одиниць).
Всі ці складові обласної системи оповіщення спрацювали без затримки!
Сигнал «Повітряна тривога» через електронні сирени, блоки управління електромеханічними сиренами та ІР-гучномовці пролунав із запізненням на 11 – 14 хвилин через збій програмного забезпечення, який фахівці оперативно усунули.
«Існує думка, що сирени та гучномовці нібито не потрібні, адже є мобільні телефони. Нові технології безперечно корисні. Проте, треба знати, що сповіщення на мобільний це теж складова частина обласної системи оповіщення, яка запускається нами з єдиного центру управління тільки іншими каналами. Все це наша робота, так само і ще багато іншого, про що ми не можемо розповідати на широкий загал. Втім ми продовжуємо і надалі вдосконалювати і систему й програмне забезпечення, щоб надалі таких несподіванок не траплялося», – розповіли у департаменті з питань цивільного захисту.
Рекомендуємо мати у своєму арсеналі декілька каналів отримання оповіщення та інформування з перерахованих вище, довіряти лише офіційним джерелам інформації і завжди реагувати на сигнали оповіщення.