Безпека, стабільність і розвиток громади – працювала 77 сесія міської ради

Сьогодні відбулося пленарне засідання 77-ї сесії Трускавецької міської ради. Перед початком засідання міський голова, депутати та всі присутні вшанували хвилиною мовчання пам’ять загиблих захисників та мирних жителів, що стали жертвами російської агресії, після чого прозвучав Державний Гімн України.

На початку сесії було озвучено депутатські запити, які стосуються актуальних питань життєдіяльності громади: Андрій Гнідан — щодо діяльності наглядової ради ТзОВ «Трускавецький водоканал» та про порядок з паркувальними місцями біля багатоквартирних будинків; Михайло Галик — стосовно початку роботи харчоблоку у с. Уличне (заплановано з вересня) та щодо вивезення сміття з кладовища у с. Уличне; Андрій Тріщук — допомоги матері зниклого безвісти військовослужбовця з оформлення відповідних довідок; Андрій Кісак — щодо нанесення розмітки для пішохідного переходу на перехресті вул. Грушевського–Роксолани; Ярослав Грицак — про дублювання на асфальтному покритті знака «Дай дорогу» на перетині вул. Карпатської, Стуса і Данилишиних (поряд із СЗШ №2).

Всі запити було належним чином запротокольовано та передано на опрацювання виконавчим структурам ради. Частина з них отримала оперативні відповіді від міського голови Андрія Кульчинського безпосередньо під час засідання.

Далі, у межах сесії, депутати розглянули низку важливих господарських, соціальних та інфраструктурних питань, що забезпечують стабільне функціонування громади, підтримку її безпеки, обороноздатності, медицини, освіти та комунальної сфери.

Першим блоком рішень депутати підтримали програми фінансування для потреб оборони: 3,7 млн грн — на закупівлю дронів для 3-ї штурмової бригади, автомобіля для Нацгвардії та підтримку військового госпіталю. 96 тис. грн — на виготовлення і встановлення додаткових меморіальних стендів із портретами загиблих захисників Трускавецької громади. Їх освячення заплановано на 23 травня, у День Героїв. Також затверджено Програму фінансування ГО «Пожежне Братство» на 2025–2027 роки, що забезпечує пожежну безпеку жителів гірських сіл громади, зокрема Орова і Зимівки.

На Програму формування податкової культури виділено 150 тис. грн — ці кошти, зокрема, підуть на придбання поштових марок для офіційного інформування власників нерухомості та землі щодо сплати податків.

Деякі зміни очікують на медичнута освітню сфери. Тут врегульовано питання оплати праці працівників позашкільної освіти за години перебування з дітьми та самоосвіти. Виділено 421 425 грн на закупівлю обладнання та меблів для амбулаторії у селі Доброгостів (відкриття очікується в липні). Схвалено зміни до Статуту КНП «Трускавецька міська лікарня» — для створення внутрішньої аптеки, яка забезпечить пацієнтів стаціонару доступними ліками (продажу медикаментів у форматі традиційної аптеки наразі не передбачається). Прийнято рішення про створення наглядових рад при КНП «Трускавецька міська лікарня» та КНП «Центр ПМСД» згідно з вимогами Кабміну.

Надано фінансову підтримку КП «Трускавецьвода» — 188 тис. грн на коригування ПКД для: реконструкції водопровідної станції №1 на вул. Городище; реконструкції водогонів на вул. Городище — від РЧВ «Колиба» до «Дельфінарію», а також до вул. М. Лисенка. Підтримано продовження робіт із заміни водопроводу, який закуплено за кошти міського бюджету на вул. Мазепи силами Трускавецького водоканалу. Передано на баланс КП «Трускавецьвода» обладнання, матеріали та виконані роботи, отримані за фінансової підтримки муніципалітету Ватлінгену (Німеччина) в межах проєкту Nakopa103721. Загальна вартість — понад 1,5 млн грн.

Затверджено Програму фінансової підтримки Управління Державної казначейської служби України у м. Трускавці на 2025 рік — 40 тис. грн.

Погоджено виділення понад 600 тис. грн на виготовлення документації з землеустрою, зокрема: під кладовища у селах Уличне та Доброгостів; оформлення скверу на вул. Довбуша; джерела №6 «Едвард», №7 «Фердинанд», №11 «Юзя» (0,9 га); винесення в натуру меж ППСПМ «Адамівка» (54,46 га) тощо.

Підтримано рішення про встановлення нових ставок орендної плати за землю. З 1 січня 2026 року. Загалом ставки залишаються без змін як у місті так і на сільських територіях. Для ділянок під нове будівництво або довгобуди — підвищена ставка: від 5% до 12% залежно від тривалості простою. Це рішення залишається незмінним, та за переконанням міського голови Трускавця сприятиме ефективнішому використанню землі та зменшенню кількості незавершених об’єктів.

Перед початком блоку земельних питань начальник фінансового управління Микола Федоричак поінформував про перевиконання бюджету за І квартал 2025 року — зростання доходів за рахунок ПДФО, туристичного збору та орендної плати.

Наступним було прийняте рішення про збільшення видатків на 22 млн грн, які будуть спрямовані на: заходи з охорони культурної спадщини; форменний одяг, програмне забезпечення, охоронну сигналізацію для виконкому; дрони для тероборони; камери для поліції; освіту (зарплати, ремонти, обладнання); культуру (День Героя, Алея Слави); житлово-комунальне господарство (каналізація, резервне живлення, кладовище).

Наприкінці депутати розглянули та ухвалили блок земельних питань та звернення до Президента України, завершивши сесію конструктивно та злагоджено.

77-ма сесія засвідчила системну та зважену роботу Трускавецької міської ради — в умовах безпекових викликів місто впевнено продовжує розвиватися, забезпечуючи ефективне управління, пріоритетність оборони, підтримку соціальної сфери та сталу економіку громади.

Більше...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post
acf-taxonomy
acf-post-type
news
announce
institution
session
deputy
mayor
economics
doc