«Бориславські замальовки» трускавецького художника

Імпресіонізм – це мистецька течія у живописі, яка виникла в 1860-х роках та остаточно сформувалася на початку XX століття у Франції. Термін походить від французького слова impression (емпресьйон), що означає «враження». Власне в такій техніці творить знаний художник із Трускавця Олександр Ніколаєвський, виставка робіт котрого офіційно та урочисто відкрилася сьогодні, 3 квітня, в історико-краєзнавчому музеї міста Борислава.

Олександр Юрійович Ніколаєвський – живописець, графік, Заслужений художник України, член Національної спілки художників України, лауреат премії НСХУ ім. Т. Яблонської, нагороджений преміями на Міжнародному осінньому салоні в Рівному, Міжнародній виставці пейзажу «Меморіал А. Куїнджі» в Маріуполі, учасник обласних, всеукраїнських та зарубіжних мистецьких виставок з 1982 року і по сьогодні.

Основні твори художника: «Славське літо» (2012), «Букет», «Чистота», «Вулики-2», «Чернігівщина», «Гурзуф» (усі — 2013), «Оселя Ареф’євих» (2014), «Бескид. Село Довге», «Бескиди» (обидва — 2020), «Восьме березня. Трускавець» (2021); серії — «Львів-Вежа» (2014–20), «Місто моїх нащадків», «Індустріалізація», «Замки України» (усі — 2020).

Пан Олександр народився у місті Шостка на Сумщині, але практично все його життя безперервно та невіддільно пов’язане з Трускавцем. Тут він живе, тут творить, тут часто виставляється, зокрема в художньому музеї Михайла Біласа.

У Бориславі Олександр Ніколаєвський мав персональну виставку шість років тому і тоді почув пропозицію зробити цикл картин власне на бориславську тематику. І ось сьогодні «Бориславські замальовки», бо саме так іменується експозиція, відкрилася в історико-краєзнавчому музеї міста нафтовиків.

На подію завітали міський голова Трускавця Андрій Кульчинський, заступник міського голови Борислава Мирон Цайтлер, начальниця управління культури, молоді, фізичної культури та спорту Бориславської міської ради Роксоляна Гарасимів – всі вони представляли органи місцевої влади.

Громадськість представляли патріарх художників Борислава Роман Ющак, голова Союзу Українок міста Борислава Анна Глод та членкиня Союзу Українок Борислава Ірина Журавчак, голова єврейської громади Дрогобича та друг художника Леонід Ґольберґ, арттерапевтична група «Малюю серцем» з міста Самбора, до якої входять ВПО та самбірчани, а також багато бориславців – як осіб старшого покоління, так і молоді.

40-хвилинне урочисте відкриття виставки, яке традиційно чудово проводить голова історико-краєзнавчого музею Андрій Спас, прикрасили чудовою музикою та співом викладачі Бориславської школи мистецтв: бандуристка Тамара Здендяк та акордеоніст Іван Іваночко.

Олександр Ніколаєвський почув на свою адресу чимало заслужених теплих слів похвали та отримав у подарунок дві книги: про Івана Франка та Стефана Коваліва.

Художник з Трускавця тонко передає настрої природи градацією колірних відтінків. У деяких творах загострює експресію форми, зокрема способом фактурно-корпусного письма, відтворюючи різні структурні властивості видових об’єктів. Частина робіт виконана безпосередньо з натури, що зумовлює розмаїття пластових ключів при творенні художнього образу. Використовує у своїй творчості сусальне золото, тому його картини зовсім по-різному сприймаються при денному світлі, штучному освітленні, в напівтемряві та в суцільній пітьмі.

Борислав він малював з натури, адже пов’язаний з цим містом родинними зв’язками і часто тут буває. З картин бачимо різні мікрорайони: Волянку, Тустановичі, Мражницю, Баню, але також і чудові бориславські краєвиди, зокрема й зі знаменитими нафтовими качалками.

Презентація експозиції робіт Олександра Ніколаєвського проходила у теплій атмосфері творчості, любові до рідного краю, надії на краще майбутнє для Борислава, Трускавця та всієї України.

Фоторепортаж можна переглянути тут.

Більше...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post
acf-taxonomy
acf-post-type
news
announce
institution
session
deputy
mayor
economics
doc