Бюджет громади на 2025 рік прийнято!

Під завісу 2024 року 18 грудня відбулася 73 чергова сесія Трускавецької міської ради VIII демократичного скликання. Вже традиційно депутати вклалися в одне пленарне засідання, і за дві години розглянули чверть сотні питань порядку денного. Найважливішим з них, без сумніву, є прийняття бюджету Трускавецької територіальної громади на 2025 рік, який представив начальник фінансового управління ТМР Микола Федоричак.

Бюджет громади разом з дотаціями на наступний рік складатиме 391 млн. 145 тис. 980 грн., без дотацій – 360 млн. 292 тис. грн. Основним джерелом надходжень є доходи загального фонду (79%), ІІ місце – освітня субвенція (12%), котра менша від цьогорічної на 25 млн. 338 тис. 300 грн. По всій державі освітня субвенція закладена лише на 8 місяців, тому очікується, що в процесі бюджетного року її переглядатимуть у сторону збільшення. Третє місце в структурі доходів займає базова дотація (4%), котра в порівнянні з 2024 роком зменшена на 22 млн. 280 тис. грн.

У структурі доходів загального фонду половину займає податок на доходи з фізичних осіб, тобто відрахування із зарплати працівників. Очікується, що в 2025 році ПДФО до міської казни поступить в розмірі 179 млн. 900 тис. грн. Друге місце щодо доходів бюджету розділяють плата за землю та єдиний податок (54 млн. та 55 млн., орієнтовно по 15% у структурі надходжень). Податку на майно мало б поступити 26 млн. 300 тис. грн. (9%), дещо менше (7%) – акцизу. Всі інші надходження становитимуть 4%, серед них і місцеві податки та збори, зокрема і туристичний збір, якого поступає щораз менше через війну.

6 млн. грн., які бюджет Трускавця отримав в 2024 році від Винниківського госпіталю імені Юрія Липи, в 2025 році вже не буде.

У структурі видатків (458 млн. 502 тис. 400 грн.) левова частка (50,8%) йде на потреби освіти. Друге місце у структурі видатків – житлово-комунальне господарство (18,3%), третє – органи управління (16,5%), далі йдуть соціальний захист (5%), культура (4,7%), охорона здоров`я (3,2%). Всі інші видатки становлять 15%.

Якщо проаналізувати видатки за економічною структурою, каже Микола Федоричак, то 61,1% йде на зарплату з нарахуваннями, на другому місці (25,4%) – одержувачі бюджетних коштів, а саме два комунальні підприємства («Парк курортний» та «Трускавецьсвітло»), де значна частина коштів теж йде саме на зарплату працівників та енергоносії. А взагалі енергоносії у структурі видатків становлять 8,1%, що становить 32 млн. 501 тис. 100 грн. По 2,4% видатків йде на соціальне забезпечення та харчування.

Щодо капітальних видатків (бюджет розвитку), то їх передбачили в розмірі 36 млн. 464 тис. 200 грн., з яких біля третини (12 млн. 334 тис. 100 грн.) – на потреби освіти (капітальний ремонт д/у «Ялинка», в їдальнях та на територіях шкіл в Уличному та Доброгостові та інше).

З 24 млн. грн., які підуть на УЖКГіБ, на ремонт доріг заплановано 22 млн., з яких 13,5 млн. – дорога на кладовище на Помярках, 6 млн. – на вул. Джерельна. Інші вулиці, які планується розпочати ремонтувати в 2025 році (або принаймні виготовити ПКД) – це Садова, Куліша, Довбуша у Трускавці, Стебницька в Доброгостові, провулок родини Гарабачів в Уличному. На кожну з них виділено від 100 до 500 тис. грн. Планується завершити реконструкцію прибудинкових територій на вулиці Сагайдачного у Трускавці, розпочату в цьому році.

Як зазначив голова бюджетної комісії Анатолій Стародуб, Трускавець і надалі планує виділяти кошти на ЗСУ, але не прописуванням окремого рядка в бюджеті, а конкретними допомогами після запитів-звернень окремих військових частин. Міський голова Андрій Кульчинський нагадав, що в 2024 році допомога для ЗСУ від Трускавецької громади по касових видатках склала  15 млн. 731 тис. 481 грн.

В цілому було відзначено, що бюджетний процес (підготовка до прийняття бюджету-2025) проходив дуже чітко, злагоджено, відкрито, з врахуванням думки депутатів. Тому й великих дискусій під час прийняття бюджету не було.

Перед прийняттям бюджету-2025 депутати внесли останні в цьому році зміни в бюджет-2024, збільшивши доходи на 1 млн. 540 тис. 200 грн., а видатки на 4 млн. 111 тис. 200 грн. Половина з цих коштів (2 млн. 570 тис.) піде на виплату зарплати працівникам КНП «Трускавецька міська лікарня».

На сесії депутати проголосували за ряд програм на наступні 3 чи 4 роки, які стосуються соціального захисту різних категорій населення (люди з інвалідністю, малозабезпечені, сім`ї загиблих воїнів, Захисники України та інші), фізичної культури та спорту, туристичної галузі, медицини, зарплат в житлово-комунальній сфері та ін.

Окремим рішенням депутати висловили бажання повернути у комунальну власність приміщення на площі Чорновола, 2, яке в далекому 1999-му було передано з комунальної в державну власність для потреб податкової. Оскільки зараз триває реорганізація ДПІ і Трускавецька ДПІ ліквідована як окрема структурна одиниця, то ці приміщення потрібні для виконання делегованих державою повноважень структурним підрозділам ТМР як органу місцевого самоврядування, а саме: управлінню праці та соціального захисту населення, міському центру соціальних служб та деяким іншим. Тож міська рада звертається до Кабміну, щоб будівлю на пл. Чорновола, 2 повернути в комунальну власність.

На сесії затверджено статути двох комунальних підприємств в новій редакції («Трускавецьжитло» та «Харчовик»), прийнято ряд рішень земельного та містобудівного характеру. Одне з них стосується нового заводу мінеральних вод на вул. Городище, концепцію якого на сесії презентував представник акціонерів групи «Трускавецька» Юрій Вахель.

LXXIII сесія міської ради завершила свою роботу. Швидше за все, депутати зберуться на наступну 74 сесію аж у січні 2025 року, якщо не виникне якась нагальна потреба зробити це додатково ще в цьому році.

 

Більше...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post
acf-taxonomy
acf-post-type
news
announce
institution
session
deputy
mayor
economics
doc