З початку 2023 року роботодавці мають повідомляти працівникам про необхідність явки до районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (військкоматів).
В Україні почали діяти нові правила військового обліку згідно з якими на бізнес накладаються певні зобов’язання.
Що мають робити роботодавці?
Згідно з новими правилами військового обліку, прийняти на роботу або навчання військовозобов’язаного можуть лише після взяття його на військовий облік.
Відповідно до постанови №1487 від 30.12.2022 року «Про затвердження Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів» підприємства зобов’язані здійснювати:
– відправлення у семиденний термін з дня видання наказу про прийняття на роботу (навчання), звільнення з роботи, завершення навчання (відрахування з навчального закладу) до відповідних районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП), органи СБУ, підрозділи Служби зовнішньої розвідки повідомлень про зміну облікових даних призовників, військовозобов’язаних та резервістів;
– оповіщення на вимогу ТЦК та СП, СБУ та Служби зовнішньої розвідки призовників, військовозобов’язаних та резервістів про їх виклик у відповідні ТЦК та СП чи служби.
Відповідно до змін у процедурі оповіщення військовозобов’язаних працівників про виклик до військкоматів роботодавець має:
– видати наказ (розпорядження) про повідомлення військовозобов’язаних;
– повідомити таких осіб під особистий підпис щодо необхідності прибуття до відповідного ТЦК та СП;
– надсилати копію вищезгаданого наказу у триденний термін у відповідний ТЦК та СП.
Як роботодавці можуть повідомляти працівників про явку до військкомату?
Ознайомлення військовозобов’язаного працівника з таким наказом допускається з використанням засобів електронних комунікацій з накладенням удосконаленого електронного підпису або кваліфікованого електронного підпису.
Також під час воєнного стану оповістити працівника про виклик до військкомату можна навіть за допомогою месенджерів. У такому випадку, якщо військовозобов’язаний працює дистанційно або за кордоном, він вважається повідомленим про необхідність явки до територіальних центрів комплектування (ТЦК).
Якщо після цього працівник не з’явився до військкомату, то він автоматично вважається правопорушником і може притягуватися до відповідальності.