З 01 квітня 2025 року постанови ВЛК оформлюватимуть в електронній формі: Міністерство оборони спільно з Міністерством охорони здоров’я України цифровізували постанови військово-лікарських комісій.
Для цього запроваджено електронний кабінет ВЛК у Медичній інформаційній системі ЗСУ. Тож відтепер ВЛК оформлятимуть свої рішення не на папері, а в електронному форматі, нагадали в МОЗ.
Електронні направлення на ВЛК з реєстру військовозобов’язаних Оберіг автоматично потраплятимуть у кабінет ВЛК. А постанови ВЛК автоматично надходитимуть до реєстру Оберіг та швидше відображатимуться у застосунку Резерв+. Постанови щодо військовослужбовців зберігатимуться в Медичній іноформсистемі ЗСУ — невдовзі це спростить отримання виплат, пільг, послуг.
З 1 березня 2025 року електронні постанови вже могли формувати ті ВЛК, які пройшли необхідне навчання.
А з 1 квітня 2025 року електронне оформлення довідок ВЛК та свідоцтв про хворобу стане обов’язковим для всіх комісій.
Онлайн-оформлення висновків ВЛК — це продовження першого етапу реформи, покликаної зробити військово-лікарську експертизу зручною, швидкою та прозорою.
З 1 січня 2025 року військовозобов’язані можуть подати запит і отримати електронне направлення на ВЛК у застосунку Резерв+. Таким чином, щоб пройти огляд для визначення придатності до служби, більше не обов’язково звертатися до ТЦК СП за паперовим документом — з електронним направленням людина прибуває напряму до визначеного закладу охорони здоров’я для проходження огляду.
Втрачають чинність неоновлені бронювання працівників критичних підприємств.
Після 31 березня 2025 року, тобто починаючи з квітня, сплив термін перебронювання військовозобов’язаних співробітників критичних підприємств.
До цього терміну критично важливі підприємства України мали пройти перевірку на відповідність новим вимогам, якщо хотіли зберегти статус критичних, мати змогу бронювати працівників й надалі, а також переоформити бронювання згідно з новими умовами.
Йдеться про вимоги, затверджені Кабміном 29 листопада 2024, коли уряд ухвалив зміни до постанов № 76 та № 1332 щодо порядку бронювання військовозобов’язаних на критично важливих підприємствах.
Якщо ж до 31 березня такі підприємства не подали документи на перепідтвердження, то вони втрачають статус критично важливих, а всі працівники будуть зняті з бронювання.