«Великдень в окупації 1915-го, або Яким було Воскресіння Христове у Івана Франка». Лекцію-презентацію на цю тему в музеї історії міста-курорту Трускавця (директорка Галина Коваль) провів 18 квітня кандидат історичних наук, директор Державного історико-культурного заповідника «Нагуєвичі» Богдан Лазорак.

Події столітньої давнини, як не парадоксально, дуже подібні до нашого часу. Тоді, в час І світової війни, московити також нищили все українське, намагалися стерти з лиця землі навіть згадку про Україну, інтелігенцію розстрілювали чи засилали до Сибіру, а допомагали їм в цьому доморощені зрадники-колаборанти. Про те, яким було життя галичан під московською окупацією 1915 року, як провів останні роки свого життя Іван Франко, про постать славного митрополита Андрея Шептицького та які висновки маємо робити з нашої історії, – на цьому зупинився Богдан Лазорак. Лекція була пізнавальною, актуальною, захоплюючою та корисною для всіх, хто цікавиться минувшиною нашого краю. Окремою темою стали неодноразові відвідини Франком нашого Трускавця, який він у своїй повісті «Лель і Полель» називав «золотодайною Колхідою на благословенному Підгір`ї».

Також Богдан Лазорак презентував свою історичну монографію «Дрогобич та Дрогобиччина у 1914-1919 рр. Дослідження історії міста та регіону».
