«Гаряча лінія» !

       В Трускавецькому відділенні 27 травня 2016 відбувся черговий сеанс телефонного зв’язку “гаряча лінія” із виконуючою обов”язки завідувача сектору податків і зборів з фізичних осіб Габчак  Л.В. Вашій увазі  короткі відповіді на деякі із запитань, які надійшли від платників податків під час сеансу телефонного зв’язку “гаряча лінія”:

   Як визначається середньо ринкова вартість автомобіля придбаного в 2016 році.

Ця методика встановлює механізм визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів для цілей віднесення таких автомобілів до об’єктів оподаткування транспортним податком (Постанова Кабінету Міністрів України від 18 лютого 2016 р. N 66).

Середньоринкова вартість автомобіля розраховується за методом аналогії цін ідентичних автомобілів за формулою Сср= Цн х (Г / 100) х (1 ± (Гк / 100), де:

Цн – ціна нового транспортного засобу в Україні;

Г – коефіцієнт коригування ринкової ціни транспортних засобів залежно від строку експлуатації;

Гк – коефіцієнт коригування ринкової ціни транспортних засобів залежно від пробігу.

Мінекономрозвитку розраховує середньоринкову вартість автомобіля та щороку до 1 лютого базового податкового (звітного) періоду подає до Державної фіскальної служби України інформацію про автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 750 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

Також  інформацію про середньоринкову вартість автомобіля можна отримати на офіційному веб-сайті Мінекономрозвитку у банері «Розрахунок середньоринкової вартості транспортних засобів» шляхом введення даних про їх марку, модель, рік випуску, тип двигуна, об’єм циліндрів двигуна, тип коробки переключення передач та пробіг.

Якщо платник податку на прибуток  перейшов на спрощену систему оподаткування.

Податковими (звітними) періодами для податку на прибуток підприємств, крім випадків, передбачених пунктом 137.5 ст. 137 Податкового кодексу України, є календарні: квартал, півріччя, три квартали, рік. При цьому податкова декларація розраховується наростаючим підсумком.

Відповідно до пункту 137.5 ст. 137 Податкового кодексу річний податковий (звітний) період встановлюється для таких платників податку:

а) платників податку, які зареєстровані протягом звітного року (новостворені);

б) виробників сільськогосподарської продукції;

в) платників податку, у яких річний дохід від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений за показниками Звіту про фінансові результати (Звіту про сукупний дохід), за попередній річний звітний (податковий) період, не перевищує 20 мільйонів гривень. При цьому до річного доходу від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначеного за показниками Звіту про фінансові результати (Звіту про сукупний дохід), включається дохід (виручка) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг), інші операційні доходи, фінансові доходи та інші доходи.

Згідно з п. 291.3 ст. 291 Податкового кодексу юридична особа може самостійно обрати спрощену систему оподаткування, якщо така особа відповідає вимогам, встановленим гл. І р. ХІV цього Кодексу, та реєструється платником єдиного податку в порядку, визначеному цією главою.

Платник податку на прибуток, у разі переходу на спрощену систему оподаткування в середині року, подає податкову декларацію з податку на прибуток за звітний період, що передує кварталу, з якого він переходить на спрощену систему оподаткування, у термін, передбачений п.п. 49.18.2 п. 49.18 ст. 49 Кодексу – протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) періоду. 

 

Залишити відповідь

Більше...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post
acf-taxonomy
acf-post-type
news
announce
institution
session
deputy
mayor
economics
doc