27 квітня в залі засідань міськвиконкому під головуванням депутата Анатолія Стародуба відбулося засідання постійної депутатської комісії з питань бюджету, фінансів, підприємництва, комунальної власності та майна.
Питань розглянули біля десятка, але їх обговорення зайняло дві з половиною години. Найдовше народні обранці зупинилися на двох – щодо змін до міської цільової Програми розвитку житлово-комунального господарства та благоустрою населених пунктів Трускавецької міської територіальної громади на 2022-2024 роки та щодо змін до показників бюджету Трускавецької міської територіальної громади на 2023 рік.
Питання житлово-комунального господарства завжди актуальні та болючі, адже кожен хотів би, щоб все було ідеально, особливо в мікрорайоні чи селі, де він проживає. Але коштів на все не вистачає. А якщо зважити на те, що останні три роки не було можливості інвестувати в ЖКГ через брак коштів (коронавірус та війна), то й зрозуміло, що при появі грошей точаться суперечки щодо їхнього скерування.
Завдяки міському голові Андрію Кульчинському в 2023 році Трускавецька громада змогла залучити додатково понад 41 млн. грн., і ці ресурси спільно з власними коштами будуть розподілені на освіту, культуру, медичну сферу, ЖКГ.
Депутати планують виділити кошти на ремонт дороги на старий цвинтар (вул. Стебницька), на ремонт тротуарів з великою квадратною плиткою з радянських часів (біля РАЦСу, терцентру та в інших місцях), на ремонт сходів та внутрішньоквартальних проїздів, на встановлення 10 типових автобусних зупинок та інше. Загалом на благоустрій в місті планується додатково виділити 3,5 млн. грн.
Планується закупити матеріали для КП «Трускавецьсвітло», щоб облаштувати вуличне освітлення в селі Уличне (вулиці Пасічна і Польова). В селах підсипатимуть дороги місцевого значення – для цього передбачені кошти на закупівлю гравійної суміші. В кожну сільську школу (Орів, Уличне, Модричі, Доброгостів, Станиля) придбають телевізор, а в ряд шкіл ще й комп’ютерні класи. Не залишаться обділені увагою і міські школи – в СЗШ №3 здійснюватимуть реконструкцію будівлі, а біля СЗШ №1 облагородять територію в напрямку вул. Садової.
Після багаторічної перерви дочекається підтримки місцевий футбол – планують виділити 270 тис. грн.
1,5 млн. грн. доведеться передати Бориславській територіальній громаді за те, що на її територію вивозиться сміття з Трускавця.
Щоб утримати високий статус трускавецької лікарні як «лікарні загального типу» (на відміну від «лікарні громади») потрібно інвестувати в інфекційне відділення. Держава виділяє кошти для ПЛР-лабораторії, тож необхідне співфінансування з міського бюджету. На один та другий проєкт потрібно як мінімум по 2 млн. грн.
Тривалі дискусії викликало питання що ж робити з довгобудом Доброгостівської амбулаторії. Її будували ще до входження села в Трускавецьку громаду, але обласні та державні кошти використали вкрай нераціонально, так що переданий громаді об’єкт площею 293 кв.м. потребує більше 5 млн. грн. вливань. Депутат Богдан Габшій каже, що вигідніше було б придбати нову модульну споруду. Як бути з цією амбулаторією – вирішуватиме сесія.
Депутат Андрій Остапчук звернув увагу на фатальний стан вулиці Джерельної і попросив закласти кошти на коригування ПКД. Саму вулицю цьогоріч напевно не робитимуть, а розпочнуть її реконструкцію вже в 2024.
Серед інших питань, які розглянула бюджетна комісія:
– дано дозвіл Модрицькій амбулаторії на додатковий вид діяльності, а саме надання приміщень в оренду (хоче орендувати пункт подачі Інтернету),
– затверджено Порядок відшкодування витрат на поховання військовослужбовців Збройних Сил України та інших військових формувань України, які загинули (померли )внаслідок військової агресії російської федерації проти України, та пов’язаних з цим ритуальних послуг за рахунок коштів міського бюджету (18 700 грн. на одне поховання),
– підтримано проєкт рішення про перелік майна, переданого до Трускавецької територіальної громади,
– підтримано затвердження Комплексної Програми забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа на 2023-2025 роки (по 1 квартирі щорічно, співфінансування міського, обласного та державного бюджету).
На засіданні бюджетної комісії був присутній міський голова Андрій Кульчинський, котрий давав чіткі відповіді на запитання депутатів та роз’яснював чому одні роботи чи видатки є в пріоритеті, а інші не можна проводити через заборону Кабміну (Постанова КМУ № 590).
Детальніша інформація про всі компоненти планованих видатків – після прийняття відповідних рішень на 47 сесії ТМР (2 травня) та після оприлюднення цих рішень на офіційному веб-сайті Трускавецької міської ради.