36 сесія Трускавецької міської ради, котра пройшла 22 вересня, розпочалася з депутатських запитів. Депутат Анатолій Стародуб підняв питання фінансування поховання загиблих воїнів. Нагадаємо, що у Трускавецькій громаді з початку повномасштабної війни загинуло 11 воїнів, здійснено 9 поховань. Всього на Дрогобиччині за час війни поховано 60 Героїв України. Міський голова Андрій Кульчинський повідомив, що Алея Героїв на кладовищі в урочищі Помірки буде обов’язково належно впорядкована.
За підтримку волонтерського руху та допомогу нашим військовим було вручено дві грамоти міському голові Андрієві Кульчинському. За дорученням військових їх вручила депутат-волонтер Мар`яна Губицька.
Після освітянських питань (див. попередню публікацію) депутати приступили до розгляду найдискусійнішого питання «Про затвердження міської цільової Програми забезпечення діяльності водопровідно-каналізаційного господарства ТзОВ «Трускавецький водоканал» на 2022 рік (закупівля матеріалів для заміни мереж водопостачання по вул. Стебницька). Його обговорювали більше години, перетворивши на своєрідний брифінг очільника водоканалу з найболючіших питань. А їх багато: несанкціоновані врізки в Станилі, постійні «підтікання» на Л.Українки-Стефаника, великі втрати покупної води та інше. Як зазначив депутат Юрій Наконечний водоканал мав представити своєрідний бізнес-план, чому саме потрібно міняти гілку водогону на Стебницькій і скільки саме там води втрачається. Зрештою, депутати підтримали цей проєкт рішення та виділення 430 тис. грн. на закупівлю необхідних матеріалів для виконання робіт.

Депутати не підтримали передачу в оренду під макаронну фабрику приміщення колишньої котельні («за» 8 осіб), зате проголосували інші питання комунальної власності (згода на відчуження нежитлової будівлі (колишня бойлерна №1 та адмінкорпус КП «Трускавецьтепло»), затвердження міської цільової Програми фінансової підтримки комунального підприємства «Трускавецьтепло» на час ліквідації на 2022 рік). Було підтримано утворення шляхом виділу КНП «Трускавецький центр первинної медико-санітарної допомоги» Трускавецької міської ради. Статутний фонд новостворюваного КНП – 10 млн. грн., т.в.о. директора до моменту оголошення конкурсу призначено Пономаренка Руслана Борисовича. «Розлучення» обіцяє бути цивілізованим, створена відповідна комісія, до складу якої увійшли і два представники депутатського корпусу (Анатолій Стародуб і Юрій Наконечний). Зрештою, все майно лікарні (обидвох установ) і так залишається в комунальній власності.

Депутати проголосували за внесення змін до показників бюджету Трускавецької міської територіальної громади на 2022 рік, а також підтримали вступ Трускавця до Асоціації Карпатський Єврорегіон, зареєстрованої в Польщі, та за приєднання до Європейської ініціативи «Угода мерів щодо клімату та енергії».
Останнє питання, яке розглянули депутати на 36 сесії міськради – про затвердження містобудівної документації «Детальний план території по коригуванню червоних ліній забудови по вул. Бориславська на перетині вулиць М.Лисенка та М.Грушевського в м.Трускавець. На минулій сесії проєкт рішення не набрав необхідної кількості голосів, тепер був винесений повторно, і депутати, розібравшись з усіма нюансами, проголосували «за». Мова про парну частину вулиці Бориславської від готелю «Сенатор» до повороту на вулицю Грушевського, де будинки старої забудови були в «червоних лініях», що не дозволяло проводити будь-які реконструкції. Власникам пішли назустріч, тож тепер клопотів з виготовленням документації у них явно поменшає.

36 сесія завершила свою роботу.