Із Заходу на Схід – одна могутня Україна

Вже давно Трускавець не приймав офіційних делегацій, зокрема керівників українських громад, які супроводжуються підписанням офіційних документів. Сьогоднішня зустріч у міській раді Трускавця присвячена налагодженню співпраці Сходу і Заходу в новітній історії нашої держави. Починання закріпили Угодою про співпрацю, міський голова Трускавця Андрій Кульчинський та очільник Білопільської громади Юрій Зарко, що стало символічним у переддень державного свята Дня української державності.

Юрій Зарко є міським головою прикордонного Білопілля з 2014 року. Місто має древню історію тісно пов’язану з Галичиною, адже, як розповів пан Юрій, до заснування Білопілля причетні саме вихідці з Львівщини. Тут народився Олександр Олесь, відомий український поет і драматург, свою юність в Білопіллі провів художник-авангардист Казимир Малевич, а Віктор Ющенко, третій президент України, розпочав свою політичну кар’єру. Зараз Білопілля є містом де розвивається сільське господарство.

24 лютого цього року міста Сумщини одними з перших потрапили під обстріли й окупацію. Білопілля Господь уберіг від цих жахіть. Місто загарбники обійшли стороною. Але будинки, поля, школи, державні установи в Білопіллі не перестають піддаватись обстрілам російських окупантів. Попри небезпеку, в громаді залишається понад 50% мешканців, які помалу починають відбудовувати свої домівки та місто. Багато білопільчан не повертаються додому, адже розуміють, що сусіди, які живуть поряд, всього за вісім кілометрів, люди втратили межу дозволено і незчулися як опинилася на самісінькому дні прірви: людської, етичної, моральної. Стали загрозою для українців, нашої культури, самобутності та державної цілісності. «Найперше ми хочемо врятувати дітей, вберегти їхню психіку, адже, коли перше слово піврічної дитини – це «бум», то самі розумієте, в якому стані зараз діти, та й вся громада Білопілля. Тому, в рамках Угоди з Трускавцем сподіваємось на допомогу саме в оздоровленні наших діток», – розповів Юрій Зарко. Оглянувши місто та познайомившись з працівниками міської ради, представники Білопілля були вражені тим, як правильно фінансові ресурси громади використовують на розвиток усіх сфер, від культурної, до інфраструктурної. Тож, хотіли б перейняти досвід Трускавця в написанні проєктів для отримання коштів на відбудову міста, а також управління освітньою сферою.

Над втіленням проєкту, який можна умовно назвати «Дружбою між громадами Сумщини і Львівщини» працювали не лише голови громад і районів, а й народний депутат від Львівщини Андрій Кіт та колишній нардеп Олександр Согуняко від Сумщини. Одним із перших меморандумів представники Білопілля підписали зі Стрийською громадою, а ще одне місто Сумської області Лебедин тепер є партнером Дрогобича. Ця співпраця громад Заходу і Сходу України дає змогу, на рівні особистого спілкування, будувати стосунки на майбутнє, адже дуже важливо, аби люди з різних кінців нашої країни мали розуміння про життя одне одного, таким чином буде більше мотивації організовувати спільні проєкти, допомагати одне одному.

Про життя під час війни прикордонного містечка Білопілля на Сумщині, боротьбу, помилки влади, власні переживання та сміливі сподівання дивіться далі у чуттєвому інтерв’ю з міським головою Білопілля Юрієм Зарко.

Залишити відповідь

Більше...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post
acf-taxonomy
acf-post-type
news
announce
institution
session
deputy
mayor
economics
doc