Цими днями у Трускавці проходив дводенний теоретичний та практичний семінар «Основи кібергігієни та медіаграмотності для представників державних органів, органів виконавчої влади та місцевого самоврядування Львівської області». Цей надважливий для нашого регіону захід став можливим завдяки підписанню між Львівською військовою адміністрацією та CRDF Global в Україні меморандуму про взаєморозуміння. Організація має великий досвід у впровадженні програми з кібергігієни з метою підвищення рівня цифрової грамотності населення України.

У дводенному семінарі взяли участь працівники міських рад та районних адміністрацій Львівщини, близько 200 осіб. Зустріч проходила в конференц-залі готелю Mirotel, проте більшість учасників приєднались до заходу в онлайн-форматі. Трускавецьку міську раду представляли: Олександр Ткаченко, заступник міського голови Трускавця, Андрій Сегер, начальник відділу комп’ютерного забезпечення та технічного захисту інформації, Ірина Коник, адміністратор трускавецького ЦНАПу, Леся Боднар, начальник відділу інформаційної політики.
У ході семінару учасники мали змогу покращити свої знання у питаннях цифрової та медіаграмотності, кібергігієни, соціальної інженерії, а також опанувати захист особистих облікових записів та пристроїв. Присутні розбирались з такими поняттями як фішинг, злом, шкідливе ПЗ, вірус, адже це елементарні й, водночас, одні з основних «трюків» хакерів про які зазначали доповідачі. Розглядали головні причини та наслідки кібератак, можливість локалізації та запобігання. Говорили і про безпеку передачі інформації в різних месенджерах, серед яких, за словами фахівців, лише два виявились достатньо захищеними, зокрема “Signal” і «Threema”. Аудиторія дуже активно взаємодіяла зі спікерами, адже питання кібербезпеки вже вийшло на один рівень з безпекою мілітарною, економічною чи продовольчою.

«Сьогодні, коли Україна захищає свою безпеку, незалежність і демократію від агресії з боку Росії, кіберпростір – це життєво важливий фронт. Ті працівники, які мають справу з персональними даними, займаються інформуванням і забезпечують стабільність у цій сфері, повинні бути більш пильними, мислити критично та розуміти з чим вони мають справу. В рамках таких семінарів чи тренінгів наші працівники, зокрема, можуть навчитись запобігати злочинним кібератакам, правильно реагувати на них і пом’якшувати наслідки», – зазначив Олександр Ткаченко, заступник міського голови Трускавця.

В рамках свого візиту до Трускавця семінар відвідав Почесний консул Республіки Корея у місті Львів Владислав Ртіщев.

Він зазначив, що в епоху інформаційних технологій неможливо почуватися захищеним у кіберпросторі, бо повністю захистися від кібератак неможливо, ні в Україні, а ні в будь-якій частині світу. Проте виконання хоча б мінімальних правил, про які йшлося на семінарі, техніки безпеки поводження в мережі значно підвищить шанси, що вас не «зламають».