Учора, 27 грудня, в СЗШ №3 м. Трускавця пройшов черговий тренінг на тему домашнього насильства. Це один з циклу заходів для протидії домашньому насильству в рамках реалізації проєкту «Трускавецька громада – вільна від домашнього насильства», котрий втілюється в життя за підтримки Фонду народонаселення ООН Україні (UNFPA Ukraine), ГО «Інноваційні соціальні рішення» (NGO Innovation social solutions), уряду Великої Британії, а також Трускавецького міського центру соціальних служб, відділу у справах сім`ї, молоді та спорту Трускавецької міської ради та БФ «Карітас Трускавець». Проєктна пропозиція розроблена Юлією Кардаш, Оксаною Плитин та Наталією Івасівкою.
Заходи, котрі передбачені цією проєктною пропозицією, передбачають координацію дій із запобігання домашньому насильству. Відповідно до проєктної пропозиції проводиться серія тренінгів в селах територіальної громади, конкурси малюнку серед учнів середніх класів шкіл громади, конкурс відеоробіт серед старшокласників тощо.
Минулого тижня аналогічні тренінги були проведені в декількох селах Трускавеччини на базі середніх шкіл (Доброгостів, Модричі, Орів, Уличне). Цього тижня першою, де фахівці знайомили з головними проблемами домашнього насильства, стала СЗШ №3 м. Трускавця. До присутніх звернувся заступник міського голови Святослав Стефанків, котрий закликав не легковажити дану тематику в повсякденному житті та побуті, адже насильство розпочинається з дрібниць, які потенційні жертви на початкових стадіях ігнорують чи применшують їхнє значення. А потім буває пізно, адже через цю проблему розпадаються сім`ї, страждають діти, ламається життя індивідуумів.
«Домашнє насильство є великою проблемою України, і наша Трускавецька громада не є винятком. На жаль, загальнодоступної інформації щодо домашнього насильства, його форм та видів є недостатньо. Особливо у цьому інформаційному вакуумі страждає сільська місцевість, де домашнє насилля часто є нормою поведінки та неначе «цінний спадок» передається з покоління в покоління.
Ефективність реалізації даного проекту підвищує орієнтованість на взаємодію усіх суб’єктів, що здійснюють, або повинні здійснювати свою роботу у сфері запобігання домашньому насильству у нашій громаді. Ми плануємо поєднати знання, досвід та діяльність таких суб’єктів у Трускавецькій громаді як центру соціальних служб,служби у справах дітей, поліції, закладів освіти, безоплатної правової допомоги, Трускавецької міської лікарні та ін.
Заходи мають на меті інформування суспільства про проблематику домашнього насильства, зміну суспільної думки, подолання міфів, пов’язаних з домашнім насильством.
На завершальному етапі реалізації проєкту заплановано проведення Форуму з питань запобігання домашньому насильству у Трускавецькій громаді», – розповіла одна з організаторок тренінгу в СЗШ № 3 м. Трускавця, начальниця відділу соціальної роботи Трускавецького міського центру соціальних служб Оксана Плитин.