У Трускавецькій міській раді презентували нову програму мінігрантів, спрямовану на навчання та підвищення кваліфікації внутрішньо переміщених осіб. Ініціатива має на меті підтримати людей, які вимушено залишили домівки через війну та прагнуть стати на ноги.
Проєкт реалізовує благодійна організація «Карітас Чеської Республіки в Україні» у співпраці з Трускавецькою міською радою та Трускавецьким відділом Дрогобицької філії Львівського обласного центру зайнятості.
Представники благодійного фонду зазначають, що завдяки мінігрантам переселенці можуть відновити засоби до існування, здобути нову професію, розвинути кар’єру або започаткувати власну справу. Основна мета програми — повернути постраждалим від війни можливість фінансової стабільності та самореалізації.
Упродовж 2024 року 37 внутрішньо переміщених осіб уже скористалися такою можливістю. Більшість кейсів — успішні: учасники здобули нові знання, підвищили впевненість у собі, а дехто навіть кардинально змінив професію.
Щоб стати учасником програми, необхідно мати статус ВПО, проживати на території Львівської, Івано-Франківської або Закарпатської областей; мати мотивацію до навчання й бажання досягати професійного зростання.
Для участі слід до 1 травня заповнити анкету за посиланням: https://cutt.ly/jra0ebHp.
Учасників очікує відбір у два тури: подання анкети та проходження інтерв’ю. За результатами буде обрано 35 кандидатів, яким фонд профінансує короткотермінові (до 6 місяців) курси вартістю до 400 євро. Навчальні послуги можуть надавати як державні, так і приватні заклади (із ФОП та можливістю укладення договору з фондом).
Детальніше про успішні історії першої хвилі — на сайті «Карітас Чеської Республіки в Україні»:
Крім того, Маргарита Роман, директорка Трускавецького відділу Дрогобицької філії Львівського обласного центру зайнятості розповіла присутнім про актуальні державні програми навчання та критерії відбору для підвищення кваліфікації.
Окремо варто відзначити ефективну співпрацю Трускавецької громади з чеськими партнерами. Як розповіла секретар міської ради Наталія Пономаренко, нещодавно у місті за участі фонду облаштували інклюзивний дитячий майданчик у парковій зоні. Вже найближчим часом у Курортному парку з’явиться ще один — мотузковий майданчик для дітей. Обидві сторони зацікавлені в продовженні партнерства, яке сприяє добробуту громади.
Важливо розуміти, що програма мінігрантів — це не просто навчання. Це шанс для переселенців повернути контроль над власним життям, здобути нові перспективи та впевнено рухатися вперед. А для громади Трускавця — це ще один приклад успішної співпраці заради спільного розвитку.