Трускавець реалізовує проєкт «Соціальна інтеграція внутрішньо переміщених осіб в обраних партнерських громадах Дніпропетровської та Львівської областей», який втілюється у життя в рамках підписаного меморандуму про співпрацю Трускавецької міської ради та Асосціації учасницького розвитку громад. Передумови для участі у такому соціально важливому заході налагоджував міський голова Трускавця Андрій Кульчинський й Управління праці та соціального захисту населення Трускавця (начальник Віра Ільницька).
Схожі центри, сьогодні, відкрили в трьох громадах Дніпропетровської області, а на Львівщині вони облаштовані у Дрогобичі, Львові та, відповідно, у Трускавці.
Як передбачено проєктом, для коворкінг центру було закуплено комп’ютери, ноутбук, проектор і екран до нього, а також меблі для облаштування трьох робочих місць. Тобто, тепер у Трускавецькому Терцентрі облаштований простір для різного виду діяльності, а головне, що його можуть використовувати не лише внутрішньо переміщені, доступ матимуть усі охочі.

Як зазначила Віра Ільницька, начальниця Управління праці та соціального захисту населення, тут можна проводити семінари і тренінги, навчатись цифрової грамотності, користуватися соцмережами, інструментами е-демократії. Його створили саме для вразливих категорій населення, або тих, хто з певних причин немає доступу до інтернету, або потребує робочого місця, навіть для дітей, які навчаються онлайн, але вдома змоги немає. Крім того, проєкт передбачає створення телеграм каналу щодо вакансій та контактів гарячих ліній Дніпропетровської області та Львівщини й доступ до навчального блоку для ВПО участь безоплатна, реєстрація за посиланням https://cutt.ly/IZ32IDS (6 модулів, розрахований до грудня). Тривалість проєкту 5 років (підтримка телеграм каналу та освітні можливості), а все обладнання залишиться у нашій громаді назавжди.
За словами Олени Пилат, директорки Терцентру до коворкінг центру матимуть доступ як переселенці, так і мешканці Трускавця. Це дозволить розширити перелік соціальних послуг установи, а також допоможе урізноманітнити заняття в «Університеті третього віку», який відвідує чимало студентів поважного віку, зокрема, з-поміж ВПО.

«Як базу для цього коворкінг центру ми обрали Трускавецький територіальний центр соціального обслуговування, оскільки тут на обслуговуванні зараз знаходиться понад 500 вимушених переселенців та 1500 місцевих мешканців пенсійного віку, людей з інвалідністю, тож сподіваємось, що інформація про новий простір розповсюдиться швидко. Ця ініціатива перегукується з нашим баченням щодо стратегії подальшого розвитку соціальної сфери, адже люди зможуть навчатись, підвищувати кваліфікацію, проводити тренінги, семінари, а технічне забезпечення буде у них в розпорядженні безкоштовно. Будемо більше залучати дітей, організовувати для них відповідні заходи та заохочувати до саморозвитку», – наголосила Наталія Пономаренко секретар міської ради Трускавця.
Примітно, що в ході презентації кворкінг центру, прийшли відвідувачі, які зацікавились такою можливістю. Це позитивний дзвіночок, який вказує на важливість цього проєкту.

Проєкт «Соціальна інтеграція ВПО в обраних партнерських громадах Дніпропетровської та Львівської областей» реалізується в межах проєкту «Програма ЄС Міцні Регіони — Спеціальна програма підтримки України», що співфінансується ЄС та Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) та реалізується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH GIZ: Perspectives for Eastern Ukraine.
Приходьте до кокркінгу за адресою: місто Трускавець, вулиця Стебницька, 66.