Підпал сухостою: небезпека для громади та природи

За дві останні доби вогнеборці Трускавецької громади понад 20 разів виїжджали на виклики.
Минулі вихідні стали складними для наших рятувальників. Через численні підпали сухостою їм довелося працювати в посиленому режимі. Працівники Трускавецького відділення також були залучені до гасіння пожеж у сусідніх громадах, а подекуди самі потребували допомоги колег.
Як зазначив начальник 7-ї Державної пожежно-рятувальної частини 7 ДПРЗ ГУ ДСНС України у Львівській області Василь Несенюк, двадцять викликів стосувалися спалювання сухої трави, один – горіння побутового сміття поблизу с. Станиля, а ще один – надання допомоги місцевим мешканцям. Упродовж тижня у селах громади рятувальникам вдалося запобігти низці небезпечних ситуацій, коли вогонь підбирався впритул до житлових будинків. Однак, на жаль, одну господарську споруду в с. Орів врятувати не вдалося. На щастя, обійшлося без людських жертв. Кількох порушників притягнуто до відповідальності та оштрафовано.
Попри те, що в Україні діють значні штрафи за підпал сухої трави, порушники й надалі продовжують випалювати як власні, так і громадські ділянки. Найчастіше вогонь виходить з-під контролю, спричиняючи масштабні пожежі, які завдають непоправної шкоди довкіллю та здоров’ю людей.
Спалювання сухостою – це не просто правопорушення, а реальна загроза для всієї громади. Воно призводить до знищення флори та фауни, отруєння повітря токсичними речовинами, зниження родючості ґрунтів і руйнування екосистеми. Крім того, такі пожежі можуть завдати значних матеріальних збитків і навіть забрати людські життя. Закликаємо всіх мешканців дотримуватися правил пожежної безпеки, берегти природу та не наражати на небезпеку ані себе, ані свою громаду!

Більше...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post
acf-taxonomy
acf-post-type
news
announce
institution
session
deputy
mayor
economics
doc