Особливий передвеликодній час потребує особливих подій. Захід для дитячої аудиторії, організований Музеєм міста-курорту Трускавця (директорка Галина Коваль), став саме таким — творчим, натхненним і добрим. Вчора творчу акцію “Писанка – вісточка добра” відвідали учні 7- Г класу НВК “СЗШ№2 – гімназії”, а сьогодні — шестикласники Доброгостівської школи ім. І. Боберського.
У затишному музейному залі, серед яскравої експозиції “У світі крапок” – робіт художниці Любові Панів, діти на кілька годин поринули у світ рукоділля, двері до якого для них відчинила талановита майстриня з Трускавця Ірина Бердаль-Шевчик. Пані Ірина підготувала для учасників майстер-класу заготовки майбутніх писанок, і юні творці з ентузіазмом взялися до роботи.
У перерві школярі переглянули захопливе відеооповідання про музей “Вілла «Саріуш» і Надія” — надзвичайно цікаву та лаконічну розповідь про виставкові зали з вплетеними історіями про експонати та життя історичних постатей. Діти були в захваті, адже ця оповідь виявилась для них справді пізнавальною.
Після завершення роботи, учні разом із майстринею та вчителями, які їх супроводжували, прикрасили огорожу біля Музею своїми рукодільними писанками. Це стало чудовим завершальним акордом заходу, який об’єднав дітей задля спільної творчої справи.
Писанкарство — одна з найдавніших українських традицій, що втілює духовну єдність поколінь та глибоку символіку відродження й оновлення. Традиційні писанки створюються за допомогою воску та барвників, проте сучасні рукодільні інтерпретації цього мистецтва мають не меншу цінність і красу. Кольорові рукодільні писанки, що тепер прикрашають огорожу музею, нагадуватимуть перехожим про наближення найбільшого християнського свята — Воскресіння Христового. Водночас вони стали символом єднання громади, виразом дитячої радості та творчості.