- Заява про визначення обсягу стратегічної екологічної оцінкиПроєктуВнесення змін в генеральний план м. Трускавець Трускавецької територіальної громади Дрогобицько горайону Львівської області поєднаного з детальним планом території окремої частини населеного пункту в районі вул. Городище.
У Заяві про визначення обсягу СЕО міститься інформація про замовника СЕО, вид та основні цілі документа державного планування, інформація про ймовірні наслідки, виправдані альтернативи.
- Орган, що приймає рішення про затвердження документа державного планування: Трускавецька міська рада Львівської області.
- Передбачувана процедура громадського обговорення:
– строк громадського обговорення Заяви про визначення обсягу СЕО становить з 03.07.2024 р. до 13.07.2024 р;
– згідно зі ст. 12 Закону України «Про стратегічну екологічну оцінку» громадськість в межах строку громадського обговорення має право подати в письмовій формі (в тому числі в електронному вигляді) зауваження та пропозиції до Заяви про визначення обсягу СЕО;
– ознайомитися з заявою про визначення обсягу СЕО можна на офіційному веб-сайті Трускавецької міської ради Львівської області – https://tmr.gov.ua/.
– зауваження і пропозиції подаються до Трускавецької міської радиза адресою: 82200,Львівська обл., м. Трускавець, вул. Бориславська, 2, ел. пошта: [email protected]в термін до 13.07.2024 р.
– місцезнаходження наявної екологічної інформації, у тому числі пов’язаної зі здоров’ям населення, що стосується документа державного планування – Трускавецька міська рада Львівської області.
4) необхідність проведення транскордонних консультацій щодо проекту документа державного планування – відсутня.
Заява про визначення обсягу стратегічної екологічної оцінки
Назва документа державного планування:
Внесення змін в генеральний план м. Трускавець Трускавецької територіальної громади Дрогобицького району Львівської області поєднаного з детальним планом території окремої частини населеного пункту в районі вул. Городище
- Замовник СЕО
Трускавецька міська рада Львівської області (82200, Україна, Львівська обл., м. Трускавець, вул. Бориславська, 2).
ЄДРПОУ: 26230588
- Вид та основні цілі документу державного планування
Проєкт внесення змін до генерального плану передбачає:
– визначення компактної території для будівництва та обслуговування індустріального (промислового) парку чистих технологій з розміщення екологічного виробництва для безпосереднього задоволення потреб місцевого населення та громадян, які прибувають на курорт, в тому числі з розливу мінеральної води;
– визначення планувальної організації території внесення змін до генплану;
– визначення заходів з охорони навколишнього природного середовища та здоров’я населення;
– визначення заходів інженерної організації території;
– розвиток дорожньо-транспортної та інженерної інфраструктури;
– очисні споруди орієнтовною необхідною розрахунковою потужністю;
– очисні споруди;
– організація туристичних, пішохідних та веломаршрутів на території внесення змін до генплану.
Підстава для проєктування – Рішення № 3502 від 28.12.2023 року LX сесії VIII скликання Трускавецької міської ради.
В складі проєкту розробляється Детальний план території з метою зміни функціонального і цільового призначення земельних ділянок за адресою: м. Трускавець, вулиця Городище (земельна ділянка площею 25,584 га, кадастровий номер: 4611500000:11:001:0101; земельна ділянка площею 7,7823 га, кадастровий номер 4611500000:11:001:0102; земельна ділянка площею 0,9378 га, кадастровий номер: 4611500000:11:001:0080; земельна ділянка площею 0,5189 га, кадастровий номер: 4611500000:11:001:0100) та сусідньої несформованої земельної ділянки комунальної власності, для будівництва та обслуговування індустріального (промислового) парку чистих технологій з розміщення екологічного виробництва для безпосереднього задоволення потреб місцевого населення та громадян, які прибувають на курорт, в тому числі з розливу мінеральної води.
- Інформація про те, якою мірою документ державного планування визначає умови для реалізації видів діяльності або об’єктів, щодо яких законодавством передбачено здійснення процедури оцінки впливу на довкілля (у тому числі щодо визначення місцезнаходження, розміру, потужності або розміщення ресурсів):
Внесення змін до генерального плану передбачає розробку детального плану території в районі вул. Городище в м. Трускавець. Проєктними рішення передбачається зміна функціонального і цільового призначення існуючих земельних ділянок та несформованої земельної ділянки, що межує з ними для будівництва та обслуговування індустріального парку з розміщення екологічного виробництва для безпосереднього задоволення потреб місцевого населення та громадян, які прибувають на курорт, в тому числі з розливу мінеральної води.
Відповідно до частини першої статті 3 Закону України «Про оцінку впливу на довкілля», здійснення оцінки впливу на довкілля є обов’язковим у процесі прийняття рішень про провадження планованої діяльності, визначеної частинами другою і третьою статті третьої.
Проєктні рішення передбачені внесенням змін до генерального плану належать до переліку об’єктів планованої діяльності щодо яких законодавством України передбачено здійснення процедури оцінки впливу на довкілля.
- Ймовірні наслідки
а) Розробка Проєкту Внесення змін в генеральний план м. Трускавець Трускавецької територіальної громади Дрогобицького району Львівської області поєднаного з детальним планом території окремої частини населеного пункту в районі вул. Городище не матиме значного впливу на довкілля та здоров’я населення, геологічне середовище, на флору та фауну.
Оновлення генерального плану сприятиме забезпеченню оптимізації функціонального призначення території, розвитку інфраструктури, покращення умов життєдіяльності населення в тому числі і стану довкілля.
б) В ході здійснення стратегічної екологічної оцінки мають бути оцінені ймовірні наслідки від реалізації проєктних рішень документу державного планування на природоохоронні території.
в) Зважаючи на географічне положення території опрацювання та характер планованої діяльності, транскордонні наслідки реалізації внесених змін до генерального плану для довкілля приграничних територій, у тому числі здоров’я населення, не очікуються.
- Розгляд альтернатив
Аналітичне дослідження основних соціально-економічних і демографічних тенденцій у ретроспективі останніх років та, відповідно, моделювання соціально-економічного ландшафту (взаємонакладання стійких у часі чинників впливу) дали можливість сформувати такі сценарії альтернативи:
Альтернатива 1: «Нульовий сценарій» – тобто опис, прогнозування та оцінка ситуації у випадку незатвердження зазначеного документа державного планування. У разі незатвердження документа державного планування, та відмова від реалізації проєкту призведе до неможливості розвитку економіки населеного пункту, як продовження поточних тенденцій щодо стану довкілля. За даним варіантом подальший стабільний розвиток населеного пункту є, очевидно, проблематичним, і ця альтернатива веде до погіршення екологічної ситуації, неефективного використання земельних ресурсів, хаотичної забудови.
Альтернатива 2: Передбачення у проєкті подальшого перспективного розвитку населеного пункту. Оцінка ефективності вказаних альтернативних варіантів буде відображена у звіті про стратегічну екологічну оцінку.
Вибір проведено з урахуванням техніко-економічних міркувань та з урахуванням найбільш економного використання земель, а також соціально-економічного розвитку населеного пункту в складі територіальної громади.
- Дослідження, які необхідно провести, методи і критерії, що використовуватимуться під час стратегічної екологічної оцінки
Ключовим завданням у виконанні СЕО проєкту є методи стратегічного аналізу, насамперед аналіз контексту стратегічного планування, що передбачає встановлення зв’язків з іншими документами державного планування та дослідження нормативно-правових умов реалізації рішень проєкту.
Застосування цільового аналізу при проведенні СЕО дозволить встановити відповідність внесених змін до генерального плану загальним цілям охорони довкілля та забезпечення безпечного для здоров’я та населення середовища існування.
Під час проходження процедури стратегічної екологічної оцінки необхідно провести оцінку факторів ризику і потенційного впливу на стан довкілля, врахувати екологічні завдання місцевого рівня в інтересах ефективного та стабільного соціально-економічного розвитку населеного пункту та підвищення якості життя населення.
Для розробки Звіту про стратегічну екологічну оцінку необхідно використовувати наступну інформацію:
– доповіді про стан довкілля;
– статистичну інформацію;
– фонові та лабораторні дослідження стану довкілля;
– дані моніторингу стану довкілля;
– оцінку впливу на довкілля планової діяльності та об’єктів, які можуть мати значний вплив на довкілля;
– пропозиції щодо зміни існуючого функціонального використання території.
- Заходи, для запобігання, зменшення та пом’якшення негативних наслідків виконання документа державного планування
У ході виконання СЕО передбачається розглянути заходи із запобігання, зменшення та пом’якшення можливих негативних наслідків реалізації проєктних рішень на довкілля та стан здоров’я населення комплекс яких включає:
– ресурсозберігаючі заходи (збереження і раціональне використання земельних та водних ресурсів, повторне їх використання та ін.);
– планувальні заходи (функціональне зонування, організація санітарно-захисних зон, озеленення території та ін.);
– охоронні заходи (моніторинг території зон впливу при реалізації проєктних рішень).
- Зміст звіту про стратегічну екологічну оцінку
Структура звіту про стратегічну екологічну оцінку визначається статтею 11 Закону України «Про стратегічну екологічну оцінку» і складається з наступних розділів:
– зміст та основні цілі документа державного планування, його зв’язок з іншими документами державного планування;
– характеристика поточного стану довкілля, у тому числі здоров’я населення, та прогнозні зміни цього стану, якщо документ державного планування не буде затверджено (за адміністративними даними, статистичною інформацією та результатами досліджень);
– характеристика стану довкілля, умов життєдіяльності населення та стану його здоров’я на територіях, які ймовірно зазнають впливу (за адміністративними даними, статистичною інформацією та результатами досліджень);
– екологічні проблеми, у тому числі ризики впливу на здоров’я населення, які стосуються документа державного планування, зокрема щодо територій з природоохоронним статусом (за адміністративними даними, статистичною інформацією та результатами досліджень);
– зобов’язання у сфері охорони довкілля, у тому числі пов’язані із запобіганням негативного впливу на здоров’я населення, встановлені на державному та місцевому рівнях, що стосуються документа державного планування;
– опис наслідків для довкілля, у тому числі для здоров’я населення, у тому числі вторинних, кумулятивних, синергічних, коротко-, середньо- та довгострокових, постійних і тимчасових, позитивних і негативних наслідків;
– заходи, що передбачається вжити для запобігання, зменшення та пом’якшення негативних наслідків виконання документа державного планування;
– обґрунтування вибору виправданих альтернатив, що розглядалися, опис способу, в який здійснювалася стратегічна екологічна оцінка, у тому числі будь-які ускладнення (недостатність інформації та технічних засобів під час здійснення такої оцінки);
– заходи, передбачені для здійснення моніторингу наслідків виконання документа державного планування для довкілля, у тому числі для здоров’я населення;
– опис ймовірних транскордонних наслідків для довкілля, у тому числі для здоров’я населення (за наявності);
– резюме нетехнічного характеру інформації, передбаченої пунктами 1-10 цієї частини, розраховане на широку аудиторію.
- Орган до якого подаються зауваження та пропозиції
Трускавецька міська рада Львівської області (82200, Україна, Львівська обл., м. Трускавець, вул. Бориславська, 2, ел. пошта: [email protected]).
Строки подання – 10 днів з дня оприлюднення заяви про визначення обсягу стратегічної екологічної оцінки Проєкту Внесення змін в генеральний план м. Трускавець Трускавецької територіальної громади Дрогобицького району Львівської області поєднаного з детальним планом території окремої частини населеного пункту в районі вул. Городище (відповідно до п.п. 5,6 ст. 10 Закону України «Про стратегічну екологічну оцінку»).