Родина, родина – від батька до сина…

Місяць травень багатий на світлі та позитивні свята. Серед них – День матері, День вишиванки, День сім`ї, які ми відзначали нещодавно. Цим світлим дням, а також прийдешньому завершенню навчального року був присвячений звітний концерт Будинку учнівської творчості міста Трускавця, який продемонстрував юні таланти нашої громади.

Виховання дітей – це в першу чергу справа батьків та школи. Розумні батьки намагаються подбати про всебічний розвиток дитини, тому не обмежуються контролем виконання шкільних домашніх завдань, а організовують позашкілля та дозвілля дітей. Діти, котрі відвідують спортивні секції, музичні чи мистецькі школи, гуртки при спеціалізованих освітніх та культурних установах, мають більше шансів себе реалізувати в майбутньому, більше можливостей у конкурентному світі, де виживає вміліший, спритніший, сильніший та мудріший.

Будинок учнівської творчості міста Трускавця – це справжня кузня талантів не лише для міста, а й для сіл громади, адже його гуртки працюють в кожному куточку Трускавеччини. На концерті «Від батька до сина добро передай», який проходив у форматі творчого звіту, були представлені лише окремі гуртки, котрі займаються вокалом, хореографією, сценічною мовою, цирковим мистецтвом, тобто найбільше пасують до формату виступу на сцені. Але в БУТі є ще шашки, шахи, школа екскурсоводів, велоспорт, стрільба з пневматичної гвинтівки, паперопластика, бісеронизання, лялькарство, гуртки на туристичну та краєзнавчу тематику, вивчення іноземних мов та інші напрямки. Тож ці гуртківці показували свої вміння не на сцені, а неподалік неї, таким чином пропагуючи свої зацікавлення серед дітей, котрі ще не відвідують БУТ.

Під час концерту вихованців БУТу проходив збір коштів на потреби ЗСУ. Учасників дійства зі сцени вітали отець Андрій Гладкий, міський голова Андрій Кульчинський, секретар міської ради Наталія Пономаренко, директорка БУТу Ірина Монастирська.

Концертна програма вразила різноманіттям жанрів та високим рівнем майстерності юних виконавців. Хореографічна композиція «Колискова. Прокидайся, донечко» у виконанні вихованців «Хореографічного» гуртка (керівник Стефанія Сапринюк) зачарувала ніжністю. Родіон Чапля (керівник Оксана Петришин) – «Естрадно-вокальний» гурток – подарував пісню «Я – дитя землі», наповнену любов’ю до рідної землі. Музично-хореографічна композиція «Квітка розмарія» у виконанні Мілани Шевченко (керівник Роксолана Мартинюк) – Школа вокалу «Хвиля» та хореографічного колективу «Перлина» (керівник Наталія Білінська) полонила своєю красою.

Особливим моментом стало яскраве дефіле вихованок гуртка «Паперопластика» (керівник Любов Гривняк) – Галич Оксани, Дорожнюк Анастасії, Галич Аріни та Сідей Софії – в унікальних костюмах, створених за мотивами картин Марії Примаченко. Чудовий родинний дует у складі Софії та Соломії Ямелинець (керівник Роксолана Мартинюк), Школа вокалу «Хвиля» подарував пісню «Стожари». Свою майстерність продемонстрували учасники Циркової студії «Каскад» (керівник Микола Добровольський) – Надія Лісна з номером «Каучук» та Данило Бандура з «Еквілібром на драбині», а юна артистка Вероніка Мухлаєва вразила номером «Ілюзія». Ансамбль «Хвильки» у складі Вероніки Морозової, Анастасії Войтюк, Мілани Шевченко та Анастасії Климентьєвої подарував чарівний «Водограй». Гумористичний вірш «Цікава пригода» у виконанні Вероніки Морозової (керівник Галина Бучкович) – гурток «Сценічна мова» викликав щирий сміх. Проникливий вірш Надії Красоткіної «А знаєте, чого я зараз хочу найбільше в світі?» емоційно прочитав Анатолій Пономаренко (керівник Галина Бучкович) – гурток «Сценічна мова». Енергійний танець «Мрія» подарував «Естрадно-спортивний» гурток (керівник Наталія Білінська). Ліричну пісню «Я піду в далекі гори» виконав Віктор Мінчак (керівник Оксана Петришин) – «Естрадно-вокальний» гурток – під акомпанемент на гітарі Роксолани Юрків. Запальний танець «Ой, Марічко, чичері» подарував глядачам «Хореографічний» гурток (керівник Стефанія Сапринюк). Завершив концертну програму ансамбль Школи вокалу «Хвиля» у складі Соломії Савчак, Тетяни Родіонової, Вікторії Івасівки та Віктора Мінчака зворушливою піснею «Родина».

На екрані було представлено вражаючу відеохроніку масштабного благодійного проекту Будинку учнівської творчості, що об’єднав зусилля дітей, педагогів та батьків заради підтримки потребуючих, а також продемонстровано яскраві досягнення вихованців протягом року.

Після завершення концерту на діток чекали розіграш призів та благодійний аукціон на підтримку ЗСУ.

Родзинкою заходу стала презентація мистецького проекту – картини «Крила Ангела», ініційованого керівниками гуртків Ольгою Діденко (“Юні екскурсоводи”) та Мартою Когут (“Образотворче мистецтво”). Під час заходу Ольга Діденко також проникливо прочитала свій авторський вірш, присвячений нашим захисникам. Унікальний лот – картину «Крила Ангела» – придбав один із шановних гостей міста.

Протягом усього свята юні учасники з великим ентузіазмом долучалися до різноманітних майстер-класів, ігор та забав, які створили неповторну атмосферу родинного тепла та спільного дозвілля. Цікаві майстер-класи з розпису обличчя провела Христина Мінчак (керівник гуртка “Образотворче мистецтво”), а чарівними глітерними тату діток прикрашала Алла Магур (керівник гуртка “Школа раннього розвитку”). Секретами створення рухомих іграшок з паперу ділилася Марта Когут (керівник гуртка “Образотворче мистецтво”), доторкнутися до традиційного мистецтва вибійки на майстер-класі “Вишита сорочка в техніці вибійки” можна було під керівництвом Ольги Гайко (керівник гуртка “Образотворче мистецтво”). Любителі інтелектуальних розваг мали змогу зіграти в шашки та шахи під наглядом Володимира Винницького (керівник “Шахового” та “Шашкового” гуртків), активні ігри в теніс та з гімнастичними кругами організовували Олександр Бляхарський (керівник гуртків “Пішохідний туризм” та “Спортивне орієнтування”), Олег Осійчук (керівник гуртків “Веломототехнічний”, “Спортивно-ігровий майданчик”, “Юні велоекстремали”) та Тетяна Галик (“Природа рідного краю”). Свою влучність усі охочі могли перевірити під керівництвом Ореста Лимича (керівник гуртка “Стрілецький”). За важливу справу збору внесків на потреби ЗСУ відповідала Світлана Кльось – керівник гуртка “Англійська для дошкільнят”, виконуючи почесну роль скарбника. Всі ці активності сприяли створенню справжньої родинної святкової атмосфери.

Ведучими святкового концерту були Ірина Нестер, Анатолій Пономаренко та завідувач організаційно-масового відділу Галина Бучкович. Озвучив та підготував відеопрезентації культорганізатор Михайло Стародуб.

Важливий внесок в бездоганну організацію та успішне проведення цього масштабного заходу зробила технічна служба, діяльність якої вміло координував заступник директора з АГЧ Олександр Ремінський.

Дуже символічно, що завершальною піснею півторагодинного концерту стала «Родина, родина» Назарія Яремчука.

«Може в житті хтось принаду підкине у чарівничих, звабливих очах.

Тільки родина, як зірка єдина, твій порятунок – надійний причал.

Ні, не шукай в своїм серці причину, якщо зневіра тебе обпече…

Тільки родина у прикру годину схилить надію тобі на плече.

Родина, родина – від батька до сина, від матері доні добро передам.

Родина, родина – це вся Україна з глибоким корінням, з високим гіллям», – лунало зі сцени після чудових віршів, пісень, хореографічних композицій, циркових виступів та інших номерів насиченої концертної програми.

Через погану погоду не всі охочі змогли побувати на концерті, тож пропонуємо відчути атмосферу цього творчого вечора на наших світлинах.

Фоторепортаж можна переглянути тут.