Що варто знати про медіацію

Наприкінці минулого року прийнятий Закон України «Про медіацію». Нарешті спільнота медіаторів має документ, який у правовій площині регулює їхню діяльність. Детальніше про це ми спілкуємося з Марією Николаїшин – директоркою Стрийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

– Скажіть, будь ласка, пані Маріє, що таке медіація?

– Медіація – це позасудова добровільна, конфіденційна, структурована процедура. Під час неї сторони за допомогою медіатора чи медіаторів намагаються запобігти виникненню або врегулювати конфлікт/спір шляхом переговорів.

– Хто такий медіатор?

– Медіатор – це спеціально підготовлена фізична особа, яка проводить медіацію. Важливо, що вона є нейтральною, незалежною та неупередженою.

– Хто може бути сторонами у медіації?

 – Сторонами медіації можуть бути фізичні чи юридичні особи або ж групи осіб, які бажають урегулювати конфлікт /спір шляхом проведення медіації. Зазначу, що сторони, даючи свою згоду на участь у медіації, укладають договір про її проведення.

– Розкажіть детальніше про цей договір.

– Договір про проведення медіації – це угода про надання послуг з проведення медіації з метою запобігання виникненню або врегулювання конфлікту (спору). Укладається вона між сторонами можливого або наявного конфлікту (спору) та медіатором (медіаторами). Важливо, що може бути укладена в усній чи письмовій формі. Форма її проведення погоджується сторонами та медіатором.

– А хто такі учасники медіації? Це сторони у медіації?

– Так, сторони медіації, звичайно, є її учасниками. Але тут перелік щодо учасників медіації може бути трохи ширшим. Усе залежить від конкретної конфліктної ситуації. Законодавство відносить окрім сторін ще і їхніх представників, законних представників, захисників, перекладача, експерта. Зауважу, що участь у медіації можуть брати інші особи, які попередньо визначені за домовленістю сторонами медіації. І, звичайно, учасником медіації є медіатор.

***

Ми продовжимо нашу розмову із Марією Николаїшин та дізнаємося більше про можливості цього Закону, який ми згадували. А наразі інформуємо, що для отримання безоплатної правової допомоги звертайтесь у зручний для Вас спосіб:

– звернувшись до бюро правової допомоги, яке знаходиться за адресою: м. Трускавець, пл. Чорновола, 2.

Залишити відповідь

Більше...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post
acf-taxonomy
acf-post-type
news
announce
institution
session
deputy
mayor
economics
doc