Сьогодні Трускавець мистецький

В рамках продовження святкування 100-річчя з дня народження народного художника України Михайла Біласа у Трускавці проходить навчально-методичний семінар викладачів художніх шкіл та художніх відділів мистецьких шкіл Львівщини. Захід проводить художній музей М. Біласа у співпраці з Навчально-методичним центром культури і мистецтв Львівщини, відділом культури Трускавецької міської ради, Трускавецькою школою мистецтв імені Романа Савицького та має символічну назву – “ВЕЛИКІ ЛЮДИ НА ВІДСТАНІ ПРОСТЯГНУТОЇ РУКИ. МИХАЙЛО БІЛАС».

Зустріла учасників семінару на порозі своїх володінь директорка художнього музею Михайла Біласа, Олена Білас-Березова, справжня поціновувачка творчості художника, людина з чудовими організаторськими, менеджерським здібностями та витонченим мистецьким смаком, яка вже 30 років керує музеєм. Спільно з Ігорем Ничем, директором школи мистецтв ім. Р. Савицького вони представили програму семінару. Він триває один день, але організований так, щоб учасники відчули потужну силу Трускавця мистецького, яку впродовж століть плекали українські митці та мисткині й такі видатні постаті української історії як Михайло Білас.

Так, гості заслухали доповіді присвячені життю та творчості нашого видатного земляка Михайла Біласа, побували на майстер-класі зі ткацтва, переглянули фільм про створення першого прижиттєвого музею М. Біласа, відвідали музейні експозиції та познайомилися ближче з успадкованими музеєм перлинами – гобеленами Михайла Якимовича, а для підсумку – попрацювали у групах.

Побажав учасникам семінару гарного перебування та натхненної і плідної праці міський голова Трускавця Андрій Кульчинський. Оскільки у залі зібрались люди, які безпосередньо впливають на розвиток усіх видів мистецтв, адже працюють із дітьми, міський голова запропонував їм відвідати інші цікаві місця Трускавця, зокрема школу мистецтв, музей міста-курорту Трускавця, пройтись легендарним променадом, що пролягає повз визначні місцини курорту. З вітальним словом виступила начальниця відділу культури Трускавецької міської ради Тетяна Татомир. Вона радо вітала присутніх у залі колег і зазначила, що у мистецькому середовищі не буває випадкових людей, особливо серед тих, хто обрав освітянську стежку.

 

Після урочистої частини першою йшла доповідь – «Мистецький світ Михайла Біласа» від Олени Білас-Березової, директорки Художнього музею Михайла Біласа. Про генія гобеленів, трансформатора народної мистецької енергії, митця, який чимало зробив для зміцнення духовності України пані Олена може говорити тижнями. Учасники семінару уважно вслухались в кожне слово про Михайла Біласа і між ними уловлювали прояв великої поваги і любові до митця і його подвигу не лише в художній, килимарській царині.

У продовження виступив Роман Горак, письменник, лауреат Шевченківської премії, товариш М.Біласа із доповіддю «Неповторний Михайло Білас». Він, власне, згадував у своїй розповіді про глибину душі митця, його далекоглядність, мудрість та силу, яку, на жаль, усвідомлювали не всі в ті часи, коли він іще був із нами. Та не бракувало й тих, хто підтримував і особливо пишався дужбою з трускавецьким художником. Як писав український поет, перекладач, державний і громадський діяч Іван Драч у своїх спогадах про Михайла Якимовича Біласа, – «Скільки треба мати сонця в душі, тепла в серці і мудрості в руках, щоб виткати таке диво і таку радість для людей, таку неповторність – хай буде благословен Михайло Білас і всі ті, хто допомагає йому прийти до людей. Трускавець, а з ним і вся Україна має видатного митця».

Більше...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post
acf-taxonomy
acf-post-type
news
announce
institution
session
deputy
mayor
economics
doc