STEM-челендж  «Вивчаємо біологію та хімію по новому»

29 лютого в СЗШ №1 м. Трускавця відбувся семінар в форматі STEM-челенджу  «Вивчаємо біологію та хімію по новому». Захід ініційований  директоркою ЦПРПП Трускавецької ТГ  Інною Форемною та реалізований педагогами СЗШ №1.

Програма заходу передбачала ранкову зустріч, презентацію STEM-проєкту «Розумна теплиця», який підготували вчителька хімії Олена Кузько, вчителька біології Ольга Лешко  та учні 8-А, 8-Б класів. Учасники проєкту  навчились досліджували ґрунти, працювали з електронними платами Arduino та датчиками. Присутні мали можливість побачити і скуштувати мікрозелень, яку виростили самостійно. Креативною була бізнес-ідея щодо  вирощування мікрогріну, який може принести прибуток. Таким чином учні опановують   фінансову грамотність.

Слід відзначити нові підходи до сучасного уроку, зміни у його структурі, які продемонструвала в 5-А класі вчителька біології Лілія Гузичак. Мова йшла про значення бактерій у природі й для людей.

Відбувся  ефективний обмін досвідом: виступила вчителька хімії НВК «СЗШ №-2 гімназія», голова професійної спільноти вчителів хімії та біології Наталія Паращак;  вчителька Уличненського ЗЗСО Тетяна Сирватка «Використання інфограмотності на уроках «Пізнаємо природу»; вчителька Доброгостівського ЗЗСО Аліна Шама «Критичне мислення, креатив і наука. Чим STEM освіта відрізняється від традиційної»; «Інфографіка на уроках інтегрованого курсу «Пізнаємо природу» 5-6 кл., вчителька фізики та природознавства СЗШ №3 Наталія Вахнич;  «Інструменти формувального оцінювання при вивченні інтегрованого курсу «Пізнаємо природу», Ірина Фегецин, вчителька Модрицького ЗЗСО. 

Активна комунікація та корисні набуті нові знання – ефективний чинник НУШ.