Степан Бориславський з Модрич – рекордсмен за кількістю вишиванок на біблійну тематику

У неділю, 19 січня, відбулося вручення сертифікату Національного реєстру рекордів України модричанину Степану Бориславському. Він встановив рекорд найбільшої кількості вишитих полотен на біблійну тематику – понад сотню. Сертифікат митцеві, Заслуженому майстрові народної творчості України Степану Бориславському вручив представник Національного реєстру рекордів України Марк Орловський з Києва.

Захід проходив у кіноконцертному залі Трускавецького готельно-курортного комплексу «Карпати» в рамках відзначення Дня Соборності України. Присутніх привітали представники  духовної та світської влади: єпископ-помічник Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ Григорій Комар, міський голова Трускавця Андрій Кульчинський, заступник міського голови Трускавця, староста с. Модричі Трускавецької ТГ Мирон Флюнт. Виступив і голова Дрогобицької станиці Братства вояків ОУН-УПА Тарас Метик, котрий організовує виставки вишиваних робіт Степана Бориславського.

Також з нагоди Дня Соборності України відбувся святковий концерт за участі працівників культурної сфери м. Трускавця, м. Самбора та с. Уличне Трускавецької громади.

Організував це величне дійство з нагоди Дня Соборності України, органічною частиною якого стало нагородження Степана Бориславського, відділ культури Трускавецької міської ради (начальниця Тетяна Татомир).
***

Степан Бориславський почав вишивати у віці 20 років. За три десятиліття вишив понад сотню полотен на біблійну тематику, не рахуючи картин-портретів відомих українців (Тарас Шевченко, Іван Франко, Леся Українка, Богдан Хмельницький та інші).

Вишивані ікони Степана Бориславського – це копітка праця. Унікальна колекція вишиваних ікон складається з 14 стацій Хресної Дороги нашого Господа і Спасителя Ісуса Христа, ікон Господніх та Богородичних, ікон різних святих, образів із зображеннями різних сцен зі Святого Письма Старого та Нового Заповіту. Його перша вишита ікона – Матері Божої Неустанної Помочі. Найбільша ікона – Тайна Вечеря (2,5 м довжини і 70 см ширини). На вишивку однієї ікони йде орієнтовно біля 2 місяців. Ще планує вишити ікони Богоявлення (Хрещення) та Воскресіння, яких наразі немає в його доробку.

Спочатку Степан Бориславський наслідував отця Дмитра Блажейовського (1910-2011), але потім віднайшов свій власний стиль у вишиванні ікон. В цілому модричанин має в доробку понад 100 унікальних полотен, які створені з великою любовʼю до Бога і України. Їх пізнає Україна і світ, а ще вони служать допомогою для наших Воїнів Світла.

«Такі люди як Степан Бориславський є гордістю Модрич, гордістю Трускавецької громади, гордістю України», – каже староста Модрич, заступник мера Трускавця Мирон Флюнт.

Завдяки друзям-волонтерам вишиті ікони Степана Бориславського в 2022-2024 роках побували у багатьох церквах України та Польщі, На 132 персональних виставках було зібрано більше 2,5 млн. грн., які пішли на потреби ЗСУ.

Степан Бориславський раніше вже був відзначений за свою невтомну творчість званням Заслуженого майстра народної творчості України. Січень 2025 р. запам’ятається йому занесенням до Книги рекордів з врученням сертифікату Національного реєстру рекордів України.

Вітаємо!

Більше...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post
acf-taxonomy
acf-post-type
news
announce
institution
session
deputy
mayor
economics
doc