14 квітня 1945 року в Києві народився Сергій Дяченко. Він – син українського мікробіолога, професора Сергія Степановича Дяченка.
До 80-річчя видатного українського письменника-фантаста, сценариста в Трускавецькій міській центральній бібліотеці діє тематична поличка «Сергію Дяченку – 80».
У 1966 році майбутній автор закінчив Київський медичний інститут, працював лікарем-психіатром. Кандидат біологічних наук. Закінчив сценарний факультет ВДІКу . Був членом Союзу кінематографістів та Союзу письменників СРСР. Він є автором сценарію до телеепопеї «Микола Вавилов» та художнього фільму «Голод-33». За сценарій до повнометражної науково-популярної картини «Зірка Вавилова» Дяченко був удостоєний Шевченківської премії. До 2009року жив і працював у Києві, потім переїхав до Москви, а у 2013 році разом з дружиною переїхав до США.
До співпраці із Мариною Дяченко, він опублікував книгу «Золотий дощ» 1982, у яку увійшли оповідання та повість українською мовою. Далі він працював переважно над україномовними кіносценаріями – «Жах» (1991), «Крутіж»(1992), «Оксамит і залізо» (1994) та «Зірка Вавилова»(1988) У 2005 році на загальноєвропейській конференції фантастів «Єврокон – 2005» в Глазго, в тандемі Сергій і Марина Дяченко були визнані кращими письменниками-фантастами Європи.
Серед найпопулярніших романів Дяченка можна виділити такі, як «Брамник» , «Ритуал», «Рубіж», «Армагед-дом», «Стократ», «Олена й Аспірин» та інші.
У співавторстві подружжя написало близько 30 романів, десятки повістей і оповідань, кілька дитячих книг. Вони творили в жанрах сучасної наукової фантастики, фентезі, казки і подібних.
Помер 5 травня 2022 року у США /штат Каліфорнія/.
Читайте кращі книги письменників – фантанстів Європи Сергія та Марини Дяченків!
Підготувала провідний бібліотекар обслуговування юнацтва Олександра Пфайфер