У міській раді Трускавця відбулось засідання координаційної ради з питань сім’ї та гендерної політики

Засідання пройшло під головуванням заступника міського голови, депутата Львівської обласної ради Святослава Стефанківа. Участь у ньому взяли представники Трускавецької міської ради та громадських організацій, зокрема секретар міської ради Наталія Пономаренко, начальник відділу у справах сім’ї, молоді та спорту Роман Коваль, начальниця Служби у справах дітей Леся Дребот, головна спеціалістка Центру соціальних служб Наталія Гайгель, представники поліції, освіти, соціальні працівники та психологи. Серед них – соціальна працівниця Юлія Кардаш та психологиня Оксана Кушина з мобільної бригади соціально-психологічної допомоги постраждалим від домашнього та гендерно зумовленого насильства, яка працює за підтримки БФ «Butterfly» та Фонду Народонаселення ООН (UNFPA Ukraine). Також були присутні представники «Карітас Трускавець» та інших організацій, які працюють у сфері запобігання насильству в сім’ї, а також депутатка міської ради Трускавця Оксана Плитин.

На засіданні обговорили актуальні питання в рамках порядку денного, з яким присутніх ознайомив Роман Коваль.

Робота щодо запобігання та протидії насильству у 2024 році.

Присутні заслухали підсумки діяльності відділів та структурних підрозділів міської ради щодо запобігання та протидії домашньому насильству, особливо в умовах військового стану. Як зазначила Леся Дребот, міська рада вже має двох сертифікованих тренерів із питань профілактики гендерно зумовленого та домашнього насильства. Загалом ситуація в громаді контролюється на всіх рівнях, і кожен підрозділ має чіткі обов’язки – від освіти до правоохоронних органів.

На території громади діють благодійні фонди «Голоси Дітей» та «Рокада», які за потреби міських служб надають допомогу постраждалим, зокрема психологічну підтримку. Важливим досягненням є функціонування єдиного в Дрогобицькому районі притулку для жінок та дітей, які постраждали від домашнього насильства.

Статистика та заходи поліції

За даними поліції, у 2024 році на облік було поставлено 54 особи, які вчинили домашнє насильство: 16 жінок і 38 чоловіків. Також було видано один обмежувальний припис на 6 місяців. Судові рішення, що обмежують контакт насильника з постраждалими, продемонстрували високу ефективність, адже їх порушення тягне за собою кримінальну відповідальність.

Мобільна бригада соціально-психологічної допомоги.

Соціальна працівниця Юлія Кардаш та психологиня Оксана Кушина представили роботу мобільної бригади, яка працює у Дрогобицькому районі. У зв’язку зі скороченням фінансування Дрогобицької бригади, команда тепер обслуговуватиме ширшу територію, включаючи Трускавець. Вони підкреслили, що їхню допомогу можна залучати для підсилення роботи міських структур та підтримки постраждалих.

Актуальні ініціативи, які плануються у Трускавецькій громаді.

Проведення тренінгів і семінарів для підвищення обізнаності громадян про гендерно зумовлене насильство.

Посилення міжвідомчої взаємодії між соціальними службами, поліцією та освітніми закладами.

Залучення грантових програм для розширення можливостей кризових центрів.

Розробка та реалізація програм раннього втручання для запобігання насильству.

Таким чином, Трускавецька громада активно працює над вирішенням проблеми домашнього насильства, впроваджуючи комплексні заходи та залучаючи державні й міжнародні ресурси для допомоги постраждалим.

Більше...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post
acf-taxonomy
acf-post-type
news
announce
institution
session
deputy
mayor
economics
doc