Аби більше батьків із дітьми мали змогу відвідувати заходи, які проводяться у Трускавецькому МЦСС за спирияння секретаря міської ради Трускавця Наталії Пономаренко і підтримки ГО «Батьки в діі”у центрі створили простір для дітвори.
У суботу, 11 травня, у м. Трускавець відбулася презентація проекту “Львівщина, дружня до родин”, який реалізується ГО “Батьки в дії” завдяки підтримці Уряду Королівства Нідерландів в рамках проекту «Жінки, мир, безпека: місцеві потреби – місцеві рішення», що впроваджується Українським Жіночим Фондом. У межах проекту команда створила інформаційний інтерактивний веб-ресурс, який включає в себе інформацію про середовища, дружні до родин на території усієї Львівщини. Ознайомитися із проектом можна тут (
https://childfriendly.lviv.ua/). Також планується створення семи дитячих куточків у різних районах нашої області, один з яких віднині діє у Центрі соціальних служб м. Трускавець.
Під час презентації проекту команда ГО “Батьки в дії” спільно з мешканками нашої громади напрацювали і ряд пропозицій до керівництва громади та області, аби сім’ям з дітьми тут жилося зручніше та комфортніше.
“За минулий рік в Україні народилося лише 187 тисяч дітей, це більш,ніж вдвічі менше, ніж у 2010 році і нам потрібно багато працювати, аби сім’ї мали більше можливостей приймати позитивне рішення про народження дитини. І створення дружніх до родин просторів та середовищ – це один із шляхів підтримати такі сім’ї з одного боку, а з іншого дозволити матерям малих дітей брати активнішу участь у житті громади”, каже засновниця ГО “Батьки в дії” Юлія Гвоздович.
Протягом заходу спробували такий формат участі і найменші відвідувачі, які займалися своїми справами, поки їх мами обдумували що саме можна покращити у громаді, аби Трускавець став більш дружнім до сімей.
Як зазначила секретар ради Наталія Пономаренко – міська влада є відкритою для співпраці особливо в соціальному напрямку. У Трускавці надалі проживає понад 14 тисяч ВПО, майже як «місто в місті», тож актуальною залишається допомога переселенцям в адаптації та розвитку, незалежно від соціального статусу, кількості дітей тощо. Тому кооперація із благодійниками, обмін досвідом та реалізація подібних проєктів є дуже цінною для всієї Трускавецької громади і тих людей, які знайшли тут прихисток.