Підсумки 2024 року за напрямами роботи депутатських груп з гендерних питань та майстерні з підвищення компетентностей у Трускавці проводиться за участі Національного демократичного інституту спільно з міжнародною організацією USAID, зокрема на запрошення Наталії Пономаренко, секретаря Трускавецької міської ради. У триденній конференції, яка проходить в готельному комплексі «Mirotel & SPA» беруть участь депутати і депутатки з різних регіонів України, а також міської ради Трускавця, які увійшли до міжфракційного об’єднання «За рівні можливості» та дотичні до імплементації Плану Дій Трускавецької територіальної громади з впровадження Європейської хартії рівності жінок і чоловіків у житті місцевих громад: Марія Настьошин, Галина Клепач, Оксана Плитин, Мар’яна Губицька та Наталія Пономаренко, яка є активною учасницею та організаторкою семінарів і тренінгів з теми гендерної рівності в Трускавецькій громаді. Ще одна депутатка міської ради Трускавця Зоряна Домбровська, яка також входить до пулу «За рівні можливості» не змогла фізично бути присутньою на заході оскільки стала військовослужбовицею.
В рамках заходу, який мав онлайн включення, учасники та учасниці зустрілись із колегами з Верховної Ради України з МФО «За рівні можливості» та експертами Національного демократичного інституту, який підтримує демократичний розвиток в Україні через ініціативи з посилення роботи політичних партій та вдосконалення законодавства, спостереження за виборами, розвиток громадянського суспільства, а також зусилля, спрямовані на розширення політичної участі жінок та залучення ЛГБТК+ спільнот.
Також для депутатів та депутаток були організовані майстерні з підвищення компетентностей щодо жіночого політичного лідерства в умовах війни. Розкривали й інші важливі для сучасного суспільства теми, а саме: як застосовувати підхід орієнтований на права людини у депутатській діяльності, де знаходити і як залучати грантові кошти для розв’язання соціальних питань громади, знайомились із ініціативами МФО «За рівні можливості».
Учасники конференції зустрілись із міським головою Трускавця Андрієм Кульчинським, Наталією Пономаренко, секретарем ради та трускавецькими депутатками. У ході неформального спілкування присутні цікавились життям Трускавецької громади, зокрема питаннями безбар’єрності, у різних сферах: житлово-комунальній, освітній, культурній, політичній. Мар’яна Губицька розповіла про свою діяльність як голови депутатської комісії з питань ЖКГ , зокрема про програму співфінансування ремонтів у багатоквартирних будинках. Також вона поділилась успішним досвідом як голови й членкині громадських організацій, які так чи інакше займаються управлінням багатоквартирних будинків, зокрема аудитом безпеки (будинків, міжквартальних доріг та тротуарів і прибудинкових просторів). Детальніше зупинилась на розповіді про останній аудит під назвою «Безпечно для жінки – безпечно для всіх», а також щодо безпечності вулиці, яка прилягає до школи. Вона зазначила, що налагоджена плідна співпраця з міською радою та очільником громади, завдяки чому всі питання з усунення недоліків – обрізання кущів, відновлення освітлення, встановлення пандусів виконуються вчасно.
Марія Настьошин і Галина Клепач розповіли про волонтерство у Трускавці та ті виклики, які постали перед громадою у перші місці війни, зазначивши, що основна робота в гуманітарних штабах лягла на плечі жінок. Вони наголосили, що План Дій Трускавецької територіальної громади з впровадження Європейської хартії рівності жінок і чоловіків у житті місцевих громад буде реалізовуватись із залученням експертів, громадськості, депутатів та лідерів громадської думки.