На виконання Положення про представництва (регіональні робочі групи) Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими сьогодні, 3 квітня, у залі засідань Трускавецької міської ради відбулася зустріч Представника Уповноваженого по безвісти зниклих за особливих обставин у Львівській та Закарпатській областях Миколи Самарчука, представника Уповноваженого ВРУ з прав людини у Львівській області Тараса Подвірного, представника ГУНП у Львівській області Василя Николина, начальниці Трускавецького відділу обслуговування громадян (сервісний центр) головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області Руслани Каніної та представника ОЦ СБУ з родинами осіб, зниклих безвісти та полонених.
Зустріч була ініційована та організована Трускавецьким міським центром соціальних служб (директор Надія Онаць, начальник відділу з соціальної роботи ТМЦСС Наталія Гайгель) за сприяння заступника міського голови Трускавця, депутата Львівської обласної ради Святослава Стефанківа. Було запрошено 48 родин зниклих безвісти з числа жителів Трускавецької громади. Окрім них в зустрічі взяли участь також родини зниклих безвісти з сусідніх громад, зокрема Дрогобицької.
У зустрічі також взяли участь представники органу місцевого самоврядування (Трускавецька міська рада): міський голова Трускавця Андрій Кульчинський, його заступники Мирон Флюнт і Святослав Стефанків, фахівці міського центру соціальних служб на чолі з начальницею Надію Онаць.
В онлайнрежимі поспілкувалися з сім`ями представники Міжнародного Червоного Хреста.
Тарас Подвірний та Микола Самарчук в ході зустрічі розповіли про:
– механізми захисту прав родин військовополонених та зниклих безвісти, детально пояснив, які права мають родини, та як вони можуть їх захистити,
– юридичні аспекти роботи з органами влади, як правильно взаємодіяти з різними державними установами,
– можливі варіанти допомоги, види підтримки, яку можуть отримати родини, включаючи юридичну, психологічну та матеріальну допомогу,
– важливість консолідації зусиль державних органів та міжнародних організацій для ефективного пошуку зниклих безвісти та повернення полонених.
Для учасників зустрічі були підготовлені роздаткові матеріали з корисною інформацією та контактами. Формат відкритого діалогу дозволив кожному поставити запитання та отримати вичерпні відповіді від кваліфікованих фахівців.
Зі сльозами на очах родини розповідали про втрату зв’язку з тими, хто захищає нашу країну. Вони ділилися особистими історіями про пошуки своїх синів, чоловіків і батьків, братів, про звернення до різних установ і про надію на їхнє повернення. Кожна історія – це біль і боротьба, які потребують нашої підтримки. Родини поділилися своїми проблемними питаннями, але, попри всі труднощі, ми не втрачаємо надії та віримо у повернення наших Героїв.
Було обговорено актуальні проблемні питання, які стосуються дотримання прав і законних інтересів родин оборонців України та цивільних громадян.
Зустріч в залі засідань тривала більше двох годин, після чого перейшла у формат індивідуальних консультацій.
Важливо! Служба безпеки України, Міністерство внутрішніх справ та Офіс омбудсмена створили у різних регіонах нашої держави центри підтримки для родичів військовополонених та осіб, зниклих безвісти внаслідок російської збройної агресії.
У цих установах можна буде отримати кваліфіковану допомогу та вичерпну інформацію стосовно алгоритму дій для повернення з полону своїх рідних, а також рекомендації, як уникнути шахрайських схем.
В нашому регіоні такий центр запрацює у м. Львів, вул. Стрийська, 83, тел +380506948423, +380682362883.
До цих установ ввійдуть представники Об’єднаного центру при СБУ, Нацполіції, Нацгвардії, Офісу омбудсмена, Держприкордонслужби, Генштабу ЗСУ, військових частин та інших відомств.
Родини військовополонених та зниклих безвісти можуть звернутися до Об’єднаного центру з пошуку та звільнення полонених при СБУ: +38 044 321-11-21 чи +38 098 321-11-21, а також через месенджери Viber, WhatsApp, Telegram: +38 067 650-83-32 або на електронну адресу [email protected]
Наголошуємо, що питання звільнення військовополонених перебуває винятково у компетенції органів державної влади!
У м. Трускавці від органу місцевого самоврядування комунікація з сім`ями військовополонених та зниклих безвісти здійснюється через Трускавецький міський центр соціальних служб (м. Трускавець, пл. Чорновола, 2, І поверх, приміщення колишньої податкової).