В Музеї історії міста-курорту Трусквця відбулася чергова творча подія, яка зібрала в його стінах поціновувачів української творчості. Презентація виставки «50 ікон Пресвятої Богородиці» майстрині Ольги Вольської якраз проходила в часі світлого Великоднього тижня, в часі очікування Вознесіння Господнього, в особливому місяці вшанування Матері Божої. На виставці представлено 50 ікон Пресвятої Богородиці, вишитих бісером. Це маленька частинка образів, які існують. Сьогодні образів Богородиці налічується понад 800. Образи мають прив’язку до місцевості, де їх знаходили, або до дива, яке за допомогою них відбулося.
Спочатку зображення Богоматері було одне. Його створив Лука – євангеліст та учень Сина Її Єдинородного Ісуса Христа. Згідно із легендою, Марія сама схвалила цю ікону та дала їй Свою благодать й силу. Але людей багато, а образ один, тому повсюдно почали з’являтися копії.
Близько 260 образів ікон Божої Матері вважаються чудотворними. Щоб бути ближчим та зрозумілішим усім без винятку віруючим, образ Богородиці мав різні іпостасі, звідси й різниця сюжетів зображень Діви Марії: з немовлям на руках, без нього, на троні, з піднятими вгору руками, в оточенні янголів тощо.
Концепція експозиції полягає в зібранні традиційних ікон Пресвятої Богородиці і популяризації їх серед вірян.
Авторка виставки творчих робіт Ольга Вольська народилася в місті Києві. Має 4 вищі освіти, але жодна з них не стосується мистецтва. Захоплення вишивкою бісером переросло в колекцію вишитих образів, яких за 9 років розрослося до більше ніж 120 ікон Пресвятої Богородиці.
Перша вишита ікона була викликом для майстрині. Це була велика за розмірами схема для вишивки ікони «Святе сімейство». Потім з’являлися пейзажі, квіти, вишиванки, вишивка на одязі. Але з часом багатогранність образів Пресвятої Богородиці взяли верх і почався шлях до нинішньої виставки.
Виставка вишитих образів Ольги Вольської отримала благословення від о. Андрія Гладкого, священника церкви св. Миколая, який також розповів про силу молитви до образу Матері Божої. Радо вітали гостю Трускавця начальниця відділу культури, Заслужена працівниця культури Україна п. Тетяна Татомир та місцевий краєзнавець, поціновувач музейної справи України п. Ігор Ліщинський. На презентацію завітали мешканці санаторію “Батьківщина”, що переїхали в Трускавець із зони бойових дій, воїни ЗСУ, що перебувають на реабілітації в Трускавці, а в Музеї із проєктом “Відвідування Музею воїнами ЗСУ”, який проходить щосереди та поціновувачі творчості майстрині. Музичну творчість дарували нам учні Школи мистецтв ім. Романа Савицького Дарина Добровольська та Юрій Кутний (керівник Олена Рибалкіна).