4 випадки захворювання на кір, за минулий тиждень, зафіксували трускавецькі медики. Про це на понеділковій нараді розповів Ігор Стасик, головний лікар Трускавецької міської лікарні.
За його словами всі пацієнти – діти, які у свій час не були привиті від такої хвороби як кір. На сьогодні, хворим поставлені діагнози та направили їх до Дрогобицького інфекційного відділення на лікування.
«ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ ПРО КІР»
Кір – небезпечне і дуже заразне вірусне захворювання, а ускладнення цієї хвороби можуть призвести до смертельних наслідків.
Кір характеризується двохвильовою гарячкою, катаральним запаленням слизових оболонок дихальних шляхів, очей, етапним виникненням на тілі характерної плямисто-папульозної екзантеми, що залишає пігментацію.
Джерелом інфекції є хворі кором люди, з моменту появи перших ознак хвороби до п’ятого дня від початку висипань.
Перебіг хвороби може ускладнюватися ураженням дихальної системи: ларингітом, трахеїтом, бронхітом, пневмонією; травної системи – диспепсії; запаленням середнього вуха – отитом. У маленьких дітей часто буває стоматит.
Найважчі ускладнення кору, які, на щастя, зустрічаються рідко – менінгіт і енцефаліт.
У людини, що перехворіла кором, на все життя зберігається імунітет до цієї інфекції – випадки повторних захворювань поодинокі.
Діти і дорослі, які не отримали профілактичне щеплення, є у зоні ризику
Кір – це вакцино-керована інфекція, і щоб не хворіти, необхідно отримати щеплення.
Інших способів профілактики крім вакцинації немає, єдиний шлях зупинити спалах – зробити так, щоби населення було двократно імунізоване. Її потрібно робити двічі – в 12 місяців і в 6 років.
Ті, хто пройшов вакцинацію, отримують імунітет на багато років. Імунітет на все життя з’являється і у перехворілих на кір.
Пам′ятайте, що вакцинація проти кору являється єдиним ефективним засобом захисту від захворювання на кір дитячого і дорослого населення!