Вже п’ять років на базі середньої загальноосвітньої школи №1 м. Трускавця (директор Володимир Щигель) діє Літературна майстерня, яка повстала з ініціативи вчительки школи Лариси Барабаш та громадської діячки, авторки проєкту «Перехресні стежки» та співорганізаторки «ЛітФесту» Анни Литвин. Ні коронавірус, ні навіть війна не змогли знищити любові до літературної творчості, до українського слова, до красного письменства. Діти знайомляться з українськими письменниками і самі себе пробують в ролі творців (поезія, проза, драматургія тощо). І це прекрасно!
От і сьогодні, 2 лютого, в малій актовій залі СЗШ №1 м. Трускавця після перерви відновилася діяльність Літературної майстерні. Учні 9-А класу спільно з вчителями Ларисою Барабаш, Оксаною Думайло, вище згадуваною Анною Литвин провели прекрасний патріотично-виховний захід, в рамках якого відбулася зустріч з письменницею, лауреаткою Шевченківської премії, совістю нації, нашою землячкою Галиною Пагутяк та презентація її нової книги «Нічний подорожній».
Рік тому Галина Пагутяк презентувала в Трускавці на базі музею історії свою книгу «Око світу», а «Нічний подорожній» є немов доповненням та продовженням цієї чудової захоплюючої пригодницької повісті.
Засіяні торік письменницею зерна дали свої плоди – «Око світу» прочитали чи не всі вихованці Літературної майстерні. Тож сьогоднішня зустріч була предметною, динамічною, корисною, наповненою змістом та емоціями.
Обидва твори письменниці – на тему УПА, події відбуваються в наших краях, неподалік Трускавця (села Залокоть, Сторона та інші), тож цей виховний захід – це водночас хороший відкритий урок з історії, краєзнавства, української літератури та навіть захисту Вітчизни. Зустріч вдалася на славу, про що свідчили гучні аплодисменти на адресу організаторів.
Підсумовуючи, міський голова Трускавця Андрій Кульчинський, котрий взяв участь у заході, зазначив, що популяризація української книги та доступний виклад справжньої української історії – це те, над чим варто працювати і надалі.
«Я був на дуже багатьох презентаціях книг, але сьогоднішня мене особливо зворушила. Те, як організовує такі події Літературна майстерня першої школи, вартує продовження та поширення в навчальних закладах по всій Україні», – зазначив Андрій Кульчинський.
Літературна майстерня продовжить свою діяльність, і в майбутньому учнів першої школи чекають нові цікаві зустрічі з відомими літераторами сучасності.
Фоторепортаж можна переглянути тут.