Відбулося офіційне відкриття Орівської ВЕС

Хоча Орівська вітроелектростанція функціонує та виробляє електроенергію вже певний час, але офіційне відкриття об’єкту відбулося тільки 18 вересня. На урочистому представленні цього потужного об’єкту була і делегація з Трускавецької громади в складі міського голови Андрія Кульчинського, його заступників Олексія Балицького і Святослава Стефанківа, старости сіл Орів та Зимівки Тетяни Сухроменди. Приємно було бачити на відкритті і міського голову Трускавця 1992-2001 років, Почесного громадянина Трускавця, директора Інституту транскордонного співробітництва та європейської інтеграції Богдана Михайловича Матолича, якому теж належить доля заслуги у спорудженні Орівської ВЕС.

Вітроелектростанцію споруджувала компанія «Еко-Оптіма» («Eco Optima») вже в період після початку повномасштабної війни. Це один з найграндіозніших проектів у Львівській області та наймасштабніший у Трускавецькій громаді за останні роки.

Орівська ВЕС є яскравим прикладом того, як мрія може стати реальністю, як з нічого можна зробити щось. А компанія «Еко-Оптіма» може слугувати зразком цивілізованого ведення бізнесу, – зазначив під час своєї промови на відкритті міський голова Трускавця Андрій Кульчинський.

Під час презентації вітроелектростанції, котра складається з 10 вітряків та інших об’єктів, а також 14 кілометрів (!) прокладених підземних мереж, виступив начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький.

Вітроелектростанція генерує 5% від всього споживання Львівщини і здатна повністю забезпечити енергією, наприклад, три міста завбільшки як Самбір. Загальна вартість проєкту 75 мільйонів євро. Інвестували у нього по 50% чеська компанія MND та групи українських компаній «Еко-Оптіма». Це найбільша іноземна інвестиція у Львівську область і в Україну за час повномасштабної війни, – розповів начальник Львівської ОВА.

«Дякую уповноваженому уряду Чехії з питань відбудови України Томашу Копечни та генеральній директорці енергетичного підрозділу MND Яні Гамршмідовій, усім нашим чеським колегам, які наважилися втілити цей проєкт разом з українською стороною у такий складний час. Дякую кожній людині в Україні, яка зробила свій внесок, щоб довести цю справу до успішного результату.

Партнером проєкту став Укрексімбанк. Це дуже важливо, бо всі платежі ВЕС здійснює в українському банку. Усі податки наповнюють бюджет нашої держави.

Ця ВЕС уже генерує 12% альтернативної енергетики на Львівщині. 20 таких станцій здатні забезпечити повну енергетичну незалежність нашої області.

Цінним бонусом до зведення ВЕС стали нові робочі місця, гарні дороги до населених пунктів, де їх взагалі не було, та притік туристів до міст і сіл довкола електростанції», – зазначив начальник ЛОВА Максим Козицький.

Також слово мали керівники та представники компанії «Еко-Оптіма» та компаній-партнерів. Вони розповіли про труднощі, з якими довелося стикнутися під час будівництва об’єкту, а саме відсутності належного устаткування, вихід з українського ринку окремих компаній після початку повномасштабного вторгнення рф в Україну, робота 24/7 під час складних зимових погодних умов. Для прикладу, через відсутність пропозицій оренди компанія «Еко-Оптіма» за власні кошти придбала три кранові установки (один з них вагою 600 тонн не має аналогів в Україні) і успішно змонтувала та ввела в експлуатацію десять вітрогенераторів. Для завезення лише одного елементу турбіни задіювали п’ять одиниць важкої техніки (грейдер, екскаватор, три тягачі). Для монтажу працював кран висотою 150 метрів, причому доводилося роботи виконувати дуже швидко, щоб посилення вітру не звалило кран і не призвело до непередбачуваних наслідків.

Але команда «Еко-Оптіми» спільно з партнерами при підтримці обласної та Трускавецької влади справилася з поставленими завданнями, і тепер 10 вітряків виробляють електроенергію, котра йде на підсилення об’єднаної енергосистеми України.

Досвід війни показав, що за відновлювальною енергетикою – майбутнє. Так, в час повного блекауту в Одеській області тамтешні вітряки виробляли 25% потреб всієї Одещини. Перші вітроелектростанції на Львівщині Самбір-1 та Самбір-2 (неподалік Старого Самбора) будувалися під лозунгом «Карпатський вітер замість російського газу». Війна показала, що відновлювати зруйновані об’єкти генерації електроенергії потрібно саме як комбіновані системи. Бо за зеленою енергетикою – майбутнє, переконані в компанії «Еко-Оптіма».

Фоторепортаж можна переглянути тут.

Більше...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post
acf-taxonomy
acf-post-type
news
announce
institution
session
deputy
mayor
economics
doc