Виклики треба перетворювати в можливості

У Трускавці на базі готельно-курортного комплексу «Карпати» триває другий день форуму «Демократичний тиждень Карпатського моря». Форум – це безліч цікавих різноманітних подій, а серед них дискусії за участі фахівців у своїй сфері. Одна з них, вкрай важлива не лише для Трускавця, але для всіх курортів України, відбулася сьогодні.

Панельна дискусія на тему «Прикарпатський рекреаційно-реабілітаційний хаб: потенціал та перспективи розвитку» зібрала представників влади (органів місцевого самоврядування), курортної сфери, закладів оздоровчого призначення та всіх зацікавлених. Модератором зустрічі був міський голова Андрій Кульчинський.

В дискусії взяли участь міський голова Моршина Руслан Ільницький, секретар Східницької селищної ради Юрій Журавчак, керуюча справами Трускавецької міської ради Олена Петранич, голова Асоціації громад Львівщини та Сумщини «Інноваційна платформа розвитку громад» Володимир Гордієнко, а також чимало лікарів, які дарують свої вміння та досвід курортним закладам. Серед них: директор медичного центру Трускавецького готельно-курортного комплексу «Карпати» Ярослав Грицак, лікар-невропатолог, головний лікар Східницької міської лікарні у 1988-2009 рр., почесний апітерапевт України Дмитро Сенишин, лікарі Оксана Столяр (МРЦ «Перлина Прикарпаття» МВС України), Михайло Гордієвич (ЦМР та СЛ «Трускавецький»), діючий директор Інституту медицини праці, колишній директор Інституту неврології Ігор Биков та інші.

Дискусію розпочав Андрій Кульчинський фразою, винесеною у заголовок цієї публікації. Так, дійсно, війна для України та для курортів – це величезний виклик, але маємо перетворити цей виклик у можливість змін на краще. Мер Трускавця озвучив теми залучення державних і грантових коштів, можливостей, потреб і проблем санаторно-курортних закладів.

Кожен виступ був інформаційно насиченим та важливим, адже спікери говорили про наболіле. Так, мер Моршина Руслан Ільницький зауважив, що надання статусу курорту державного значення не дало вагомої державної підтримки для курорту, який він очолює. А отримати кошти від НСЗУ за реабілітацію практично неможливо, з чим погодилися і представники трускавецьких санаторіїв.

Ярослав Грицак з санаторію «Карпати» розповів про досвід оздоровниці в реабілітації воїнів: від 2-3-денної декомпресії до повноцінної реабілітації протягом 12-14 днів. Військовий лікар Михайло Гордієвич зупинився на темі доказової медицини і реабілітації, оскільки має великий досвід роботи в клініці Козявкіна, де лікують хворих на ДЦП. В тій же клініці працювала і Оксана Столяр, котра на зустрічі представляла санаторій «Перлина Прикарпатття». Вона зупинилася на таких темах: фізична реабілітація, ментальне здоров’я, використання,курортних (бальнеологічних) факторів. Далі дискусія розвинулася до теми рекреаційної терапії, після чого перейшли до дельфінотерпаії, терапії з використанням собак, коней, поговорили про риболовлю, катання на квадроциклах та інші фішки, котрі можуть застосовуватися при проведенні реабілітаційних заходів.

Фахівці-медики стурбовані тим, що нас може чекати вже після завершення війни, адже приклад США після воєн в Афганістані, В`єтнамі, Іраку, коли кількість самогубств колишніх солдатів після війни вдвічі перевершила кількість вбитих на війні явно тривожить. Вже зараз люди з порушеннями психічного здоров’я створюють набагато більше проблем, ніж “колясочники”. Чи готові в санаторіях одночасно приймати і військових, і цивільних, та чи варто «розводити» ці потоки? Отже, тема ПТСР була явно не на маргінесі цієї панельної дискусії.

Дуже цікавим був виступ лікаря Дмитра Сенишина зі Східниці, який зачепив тему співпраці нашого «курортного трикутника»: Трускавця, Моршина та Східниці. «Маємо один одного хвалити, один одному допомагати, бо тільки так можливий розвиток. Добре, що часи, коли кожен тягнув ковдру на себе, залишилися в минулому», – каже Дмитро Мар`янович. Він розповів про наміри покійного Героя України Володимира Козявкіна проводити реабілітацію хворих на ДЦП і в Трускавці, і в Східниці (по 2 тижні), яким, на жаль, не судилося бути реалізованими.

А в цілому дискусія виявилася настільки цікавою та потрібною, що її учасники явно перевищили ліміт відведеного часу, щоб дослухатися до думок колег. Адже завжди краще вчитися на чужих помилках, а обмін досвідом – це унікальна можливість підвищити свій професійний рівень. Тому такі дискусійні майданчики потрібні, і щира подяка організаторам форуму «Демократичний тиждень Карпатського моря» за підняття актуальних для суспільства тем.

Фоторепортаж можна переглянути тут.

Більше...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post
acf-taxonomy
acf-post-type
news
announce
institution
session
deputy
mayor
economics
doc