Сьогодні на сцені СЗШ№1 перед глядачами розгорнулось надзвичайне дійство. Восьмикласники, взявши за основу книгу Марка Рудневича «Я з Небесної Сотні», відтворили частинку подій Майдану. Це була доволі оригінальна творча презентація, неймовірної історії про одного з Героїв Революції Гідності, постановкою якої, разом із школярами, займалась Лариса Барабаш, вчитель зарубіжної літератури.

У повісті, яку інтерпретували школярі на сцені, описуються останні сім днів життя головного героя в умовних двох частинах: “до Майдану” та “на Майдані”. Діти вміло і дуже щиро зіграли ролі учасників Революції Гідності, хоча жоден із них, в силу юного віку, не були там і не бачили цього на власні очі. Символічною була і оздоба залу. На перший погляд, прості, але дуже значущі для школи дитячі малюнки з цікавою історією. Один з них, (ластівка, яка завжди повертається на весні вити гніздо на рідній землі) був намальований школярами у 2014 році й відправлений на Майдан, а згодом його повернули волонтери, як символ того, що добро завжди перемагає зло й усі повертаються додому.
Захід, який був присвячений Дню вшанування Героїв Небесної Сотні відвідали поважні гості – Андрій Кульчинський, міський голова Трускавця, Олександра Дирко, головний спеціаліст з виховної роботи відділу освіти міської ради Трускавця, отець Василь Полянко, волонтери та наші воїни-захисники.

«Попри те, що ми живемо сьогодні у воєнний час і наше навчання переривається тривогами, ми все одно дуже раді мати змогу виступити і вшанувати наших Героїв. Для нас велика честь виступати перед військовими, адже це завдяки їм ми маємо змогу жити, вчитись, створювати щось нове і цікаве», – зазначила Лариса Барабаш.

Частина учнів, які взяли участь у сьогоднішньому заході стали лауреатами та учасниками патріотичного марафону «Тут і зараз», який проходив 21.11 – 06.12.22р. та є продовженням втілення ідеї Всеукраїнського дитячо-юнацького фестивалю національно-патріотичної творчості «Сурми звитяги». Подяки за участь у фестивалі урочисто вручив учням міський голова Трускавця Андрій Кульчинський. Він відмітив патріотичний настрій та душевність постановки, а також наголосив на тому, що Євромайдан увійшов в історію, як період становлення та боротьби за свободу і гідність. Ця подія, певним чином знаменувала подальшу війну і її продовження сьогодні. Тож зберегти та передати правду про події та перемоги того часу є важливим завданням для усіх.

Натомість діти подарували присутнім невеличкі листівки у формі серця зі щемливим віршем про Україну в ньому.

На завершення заходу перед глядачами виступили викладачі Дрогобицького педагогічного університету. Серед них Євгенія Шуневич, доцент, заслужена артистка естрадного мистецтва, пан Юрій акордеоніст-віртуоз, якому вже 93 роки, а також інші видатні митці Дрогобиччини. Усі вони завжди долучаються до волонтерських заходів на підтримку наших воїнів.
