Фандрейзинг (від англ. fundraising) – це залучення сторонніх ресурсів для реалізації соціально значущих завдань, культурних проєктів або підтримки існування організації. Інакше кажучи, це збір коштів та мобілізація для виконання якогось конкретного завдання.
Зараз в Україні тема фанлрейзингу є досить актуальною. Хтось збирає кошти на допомогу ЗСУ, хтось – на лікування пораненого воїна чи важко хворої дитини, треті закликають пожертвувати на будівництво храму, який згорів, або ж на матеріал для маскувальних сіток. Є ті, хто збирає не лише кошти, а й продукти, одяг, засоби гігієни, медикаменти, різноманітні речі. Все це можна підвести під одну спільну лінію фандрейзингу.
Сьогодні, 6 березня, в конференц-залі готелю «Трускавець 365» було проведено тренінг «Розбудова спроможностей громади та переваги створення ОСН (орган самоорганізації населення) як важливого інструмента для реалізації довгострокових рішень. Фандрейзинг».
Захід організувала Благодійна організація «Міжнародний фонд охорони здоров`я та навколишнього середовища «Регіон Карпат» NEEKA, котра дуже добре співпрацює з Трускавецькою міською радою фактично з початку повномасштабного вторгнення, тобто з 2022 року. Є підписаний Меморандум про співпрацю між ТМР та NEEKA.
Тригодинний тренінг провів Іван Чубукін, відомий коуч, котрий зараз працює в Донецькому Національному технічному університеті, релокованому на наші терени.
Активну участь в заході взяли внутрішньо переміщені особи (ВПО), працівники соціальних служб, освітяни та представники громадських організацій. Учасники довідалися багато цікавого про можливості залучення людей та організацій до фандрейзингу, про принцип трьох F, про планований Тиждень грошей у березні, про можливості фандрейзингу на рівні будинку, мікрорайону, міста, громади та вихід на зарубіжні організації, про емоційну складову збору коштів.
Тренінг проведено за сприяння секретаря Трускавецької міської ради Наталії Пономаренко.