Війна змінила ритм життя кожного українського міста і Трускавець не є винятком. З перших днів наплив переселенців до нашого міста був грандіозний, тому ситуація вимагала швидких і дієвих рішень від міської влади. З більшістю викликів у найбільш екстремальних обставинах Трускавець, зокрема, адміністрація громади впоралися завдячуючи усім небайдужим мешканцям, благодійникам (українським і закордонним), підприємцям, волонтерам.

Однак проблеми не зникають, надалі є потреба гуманітарної допомоги, психологічної підтримки для вимушених переселенців та вирішення ряду питань з поселенням і пошуком роботи, аби полегшити їхнє перебування далеко від дому.

Щоб подолати всі виклики, пов’язані з війною та її наслідками, в Трускавці організували стратегічну сесію з працівниками місцевого самоврядування, представниками духовенства, керівниками благодійних організацій, медиками, освітянами та підприємцями. Адже ці люди мають найбільше інформації щодо потреб ВПО. Тренінг провела Галина Бордун, радниця Максима Козицького, голови Львівської обласної військової адміністрації спільно з керівниками відповідних департаментів ЛВА. Як зазначила Галина Бордун, у сьогоднішніх реаліях загальні інструкції працюють не завжди, адже в кожному місті виникають різні моделі ситуацій, тому напрацювання для розв’язання нагальних проблем потрібно спільно. Тож саме пошуку інструментів, можливостей , відповідальних людей був присвячений тренінг у Трускавці.

Також на стратегічній сесії у Трускавці були присутні представники благодійних фондів та інших організацій, які спеціалізуються на наданні різного виду допомоги. Одну з таких HelpAge International в Україні представляє Дмитро Романовський. Напередодні він побував у нашому місті й познайомився з роботою Трускавецького територіального центру обслуговування та надання соціальних послуг людям поважного віку. Міжнародна організація планує створити 5 схожих осередків для старшого покоління на території Дрогобиччини, зокрема, для вимушених переселенців, які тут залишаються. Щодо Трускавця, то пан Дмитро відзначив, що Трускавецький терцентр є зразковим і добре справляється зі своїм завданням навіть в умовах війни. Тому «Представництво HelpAge international в Україні» буде всіляко допомагати терцентру у напрямках освіти (для Університету третього віку), надання спеціалізованої гуманітарної допомоги, засобів гігієни.
Більше про тренінг, роботу учасників та результати дивіться в сюжеті – https://cutt.ly/CLsUK2H