Тризуб

Україна
Трускавецька міська рада
Львівської області
Виконавчий комітет

Про звернення депутатів Трускавецької міської ради щодо підтримки проектів Законів України №№ 3853-1, 3853-2, 3993

УКРАЇНА 

ТРУСКАВЕЦЬКА МІСЬКА РАДА

Львівської області 

(СІМДЕСЯТ ДЕВЯТА СЕСІЯ СЬОМОГО ДЕМОКРАТИЧНОГО СКЛИКАННЯ)

  • Р І Ш Е Н Н Я

Від 10 листопада 2020 року           №  

 

Про звернення депутатів Трускавецької міської ради щодо підтримки проектів Законів України №№ 3853-1, 3853-2, 3993

Враховуючи звернення фізичних осіб підприємців м.Трускавець та керуючись ст. 25 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», міська рада

                                                                                                                                В И Р І Ш И Л А :

  1. Прийняти звернення депутатів Трускавецької міської ради щодо невідкладного розгляду та підтримки проектів законів «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо запровадження щорічного підвищення граничних обсягів доходів для застосування спрощеної системи оподаткування, відновлення права платників єдиного податку не застосовувати реєстратори розрахункових операцій, а також скасування корупційного механізму кеш-бек» №№3853-1, 3853-2 та проекту Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо спрощення обліку доходів фізичних осіб-підприємців» №3993, згідно з додатком.
  1. Надіслати звернення до Президента України, Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України.
  1. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію з питань депутатської діяльності, законності, етики, регламенту, місцевого самоврядування і ЗМІ (І.Кенц-Березюк).

 

                                                                                          Міський голова                                                      А.Кульчинський  

 

                                                                                                                                    

                                                                                                                             Додаток

                                                                                                                            до рішення міської ради

                                                                                                                              №     від 10.11.2020р.

  

ЗВЕРНЕННЯ 

до Верховної Ради України, Президента України, Кабінету Міністрів України щодо невідкладного розгляду та підтримки проектів законів «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо запровадження щорічного підвищення граничних обсягів доходів для застосування спрощеної системи оподаткування, відновлення права платників єдиного податку не застосовувати реєстратори розрахункових операцій, а також скасування корупційного механізму кеш-бек» №№3853-1, 3853-2 та проекту Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо спрощення обліку доходів фізичних осіб-підприємців» №3993

Ми, депутати Трускавецької міської ради, глибоко стурбовані ситуацією, що виникла у секторі малого та мікропідприємництва м.Трускавця. Спрощена система оподаткування є єдиною можливістю започаткувати і вести бізнес кожному українцю без фаху, досвіду та мінімізувати контакт з, нажаль, корумпованою на сьогодні податковою системою України.

Прийняті Верховною Радою України 20.09.2020 року Закони України № 128-ІХ «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та інших Законів України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг», та № 129-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі і послуг» запроваджують для фізичних осіб-підприємців (надалі – ФОП) обов’язок використання фіскалізованих реєстраторів розрахункових операцій (надалі – РРО) під час реалізації товарів та послуг, чим суттєво збільшують витрати мікропідприємців, що автоматично призведе до підвищення цін для споживачів. Окрім того, запровадження фіскалізованих РРО для ФОПів знівельовує саму спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, яка створювалась для надання можливості українцям розпочати і вести свою справу без фаху чи досвіду у бухгалтерському обліку. Додаткове адміністрування призведе до збільшення корупційних чинників і тиску з боку контролюючих органів.

Нормами Законів №№128-ІХ, 129-ІХ окрім фіскалізованих РРО фізичними особами-підприємцями запроваджується механізм «кеш-бек» – винагорода інформатора Державної податкової служби за вчинені неточності чи порушення з боку фізичних осіб-підприємців під час реалізації товарів та послуг.

Зобов’язання використання фіскалізованих РРО в сьогоднішніх реаліях робить ведення діяльності мікропідприємця надзвичайно важким і коштовним.

Державна регуляторна служба України провела розрахунок та аналіз регуляторного впливу від запровадження додаткового регулювання, що вводиться прийняттям цих законів, та публічно розмістила цю інформацію. Прогнозні витрати ринку, платників податків другої та третьої груп єдиного податку, від реалізації положень Законів №№128-ІХ, 129-ІХ становитимуть від 8,5 до 22,4 млрд.грн. на адміністрування процесів застосування в залежності від типу реєстратора розрахункових операцій. Всі ці витрати бізнес автоматично закладатиме в собівартість товарів та послуг, що спричинить збільшення роздрібних цін. Значне здорожчання процедур адміністрування податків для мікропідприємництва робить мікробізнес неконкурентним у порівнянні з великим бізнесом та в подальшому призведе до закриття суб’єктів господарювання фізичних осіб-підприємців, що провадять свою діяльність на спрощеній системі оподаткування, обліку та звітності. Це створить підґрунтя для монополізації споживчого ринку великим бізнесом і паралельно вб’є альтернативну пропозицію мікропідприємництва на ринку праці.

Наголошуємо, що при прийнятті Законів №№128-ІХ, 129-ІХ законотворцями не було надано суспільству обрахунків щодо фінансової доцільності від запровадження фіскалізації РРО і «кеш-бек». Навпаки, міністр фінансів Оксана Маркарова наприкінці 2019-го року публічно заявляла, що додаткових надходжень до бюджету від запровадження вищезазначених норм Мінфін не очікує. За оцінкою експертів додаткове адміністрування однозначно призведе до додаткових витрат з бюджету України.

  

                                                                                 Секретар міської ради                                           Н. Пономаренко

 

Більше...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post
acf-taxonomy
acf-post-type
news
announce
institution
session
deputy
mayor
economics
doc