Тризуб

Україна
Трускавецька міська рада
Львівської області
Виконавчий комітет

Про погодження тарифів на проїзд міським автотранспортом загального користування у м.Трускавець

ПРОЕКТ

 

УКРАЇНА

ТРУСКАВЕЦЬКА МІСЬКА РАДА

Львівської області

 

В И К О Н А В Ч И Й   К О М І Т Е Т

Р  І  Ш  Е  Н  Н  Я

 

від ___   _________ 2016 р.              № ____

 

Про погодження  тарифів на проїзд
міським автотранспортом загального
користування у м. Трускавець

Керуючись Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», Законом України «Про дорожній рух», «Про автомобільний транспорт», Законом України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» враховуючи звернення перевізників, виконавчий комітет міської ради:

В И Р І Ш И В:

  1. Погодити тарифи на проїзд на міських маршрутах № 1, 2, 3 у маршрутних   автобусах в розмірі 3,00 грн. (три гривні 00 коп.).
  2. Суб’єктам підприємницької діяльності всіх форм власності, які здійснюють перевезення пасажирів автобусами на міських маршрутах загального користування у звичайному режимі,  забезпечити:
  3. безкоштовне перевезення пільгових категорій громадян відповідно до норм чинного законодавства;
  4.   дотримання інтервалів руху автобусів та затверджених тарифів.
  5. Рішення набуває чинності з дня його опублікування.
  6.  Контроль за виконанням даного рішення покласти на заступника міського    голови п.Балицького О.М.

               Міський голова                                                           А.Кульчинський

 

  Аналіз

    регуляторного впливу до проекту рішення виконавчого комітету Трускавецької міської ради «Про погодження тарифів на проїзд міськимавтотранспортом загального користуванняум. Трускавець»

            Цей аналіз регуляторного впливу розроблений на виконання вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» від 11.09.2003 № 1160/ІУ та Методики проведення аналізу впливу регуляторного акта, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 11.03. 2004р. № 308.

1. Визначення та аналіз проблеми, яку передбачається розв’язати шляхом державного регулювання
         Послуги з перевезення пасажирів автобусами загального користування в м. Трускавець надаються наступними суб’єктами підприємницької діяльності:
–          ТзОВ «Інтертранстур»;
–          МПП «Вітязь».
Мережа автобусних маршрутів загального користування включає в себе 3 (три) автобусні маршрути.
На даний час на перевезення пасажирів і багажу автобусами на міських маршрутах загального користування, які здійснюються у звичайному режимі руху,  діє тариф, погоджений рішенням виконавчого комітету Трускавецької міської ради  від 29.04. 2014 року № 100 «Про погодження вартості проїзду міським автотранспортом загального користування у м. Трускавець», і становить  2,50грн.

 Проте, станом на сьогоднішній день, враховуючи зростання вартості основних складових собівартості тарифу на перевезення пасажирів, діючий тариф не покриває всіх витрат по наданню послуг з пасажирських перевезень.

Динаміка збільшення вартості основних складових собівартості тарифу на перевезення за період 2014-2016 рр. наведена нижче:

                                                                                   2014р. (грн.)    2016р. (грн.)   %%
Дизельне пальне, 1л                                                     11,0                   20,99              190,8
Шини на автобуси марки БАЗETALONA079,
I-VANA07A1, БОГДАН А092, шт.                           1200,0               3750,0           312,5
Акумуляторні батареї до автобусів, шт.                    1800,0               3000,0           166,6
Мінімальна заробітна плата, грн.                               1218,0               1450,0           119,0
Крім того, в межах 60% зросла вартість запасних частин та комплектуючих до автобусів, витрати на технічне обслуговування та ремонт транспортних засобів.
           Збільшення фактичної собівартості перевезень, невідповідність рівня діючого тарифу до рівня фактичних затрат на перевезення негативно впливає на можливість вчасного проведення поточного та капітального ремонту транспортних засобів, заміни шин та запасних частин, технічного оновлення рухомого складу, і як наслідок, впливає на безпеку пасажирських перевезень та дорожнього руху, а також та якість наданих послуг. 
Звідси і нарікання мешканців міста на технічний стан автобусів та недотримання перевізниками графіків руху на маршрутах.
Громадяни та перевізники мають протилежні цілі: пасажири бажають пересуватись по місту комфортно та безпечно, а перевізники мають мету в отриманні прибутку, надаючи якісні послуги по перевезенню пасажирів та  враховуючи   всі   вимоги  до  безпеки  руху.  
Аналіз ситуації дає змогу стверджувати, що в даному випадку ми маємо справу із так званою неспроможністю  ринку. Отже, існує потреба  в  державному регулюванні та   прийнятті  відповідного регуляторного акту на місцевому рівні.
2. Цілі державного регулювання
   Метою розробки та впровадження проекту рішення виконавчого комітету Трускавецької міської ради «Про погодження тарифів на проїзд міським автотранспортом загального користування у м.Трускавець» є:
 – задоволення потреб населення у стабільних, якісних та безпечних транспортних послугах;
 – доступність транспортних послуг для усіх верств населення;
 – недопущення необґрунтованого підвищення, стабільність, прозорість і прогнозованість тарифів;
– забезпечення беззбиткової господарської діяльності перевізників, які працюють на умовах самофінансування;
 – оновлення парку автобусів;
 – створення рівних умов для роботи всіх суб’єктів господарювання, що здійснюють свою діяльність у сфері автомобільного транспорту, обмеження монополізму та розвиток конкуренції.
          3. Визначення та оцінка альтернативних способів досягнення встановлених цілей
   Під час розробки проекту рішення виконавчого комітету Трускавецької міської ради «Про погодження тарифів на проїзд міським автотранспортом загального користування у м.Трускавець» були розглянуті наступні альтернативні способи досягнення певних цілей:
1) Збереження тарифів на колишньому рівні, тобто вартість проїзду залишається незмінною. В даному випадку це призведе до банкрутства автопідприємств, погіршення технічного стану рухомого складу, погіршення якості та безпеки послуг, що надаються автомобільним транспортом, втрати кваліфікованих фахівців, внаслідок, неможливості забезпечення їх гідним рівнем заробітної плати, що в свою чергу, ставить під загрозу постійне задоволення потреб населення міста в автоперевезеннях. Даний спосіб є неприйнятним.
2) Зниження витрат на паливно-мастильні матеріали, запчастини, поява можливості закупівлі автобусів на пільгових умовах, тощо, але зазначені питання не можуть бути вирішені на рівні виконавчого органу місцевого самоврядування. Таким чином дана альтернатива є неприйнятною.
Таким чином, єдиним можливим способом вирішення проблеми є перегляд існуючого тарифу на перевезення пасажирів і багажу автобусами на міських маршрутах загального користування шляхом приведення їх до економічно-обґрунтованого рівня. Це дозволить врегулювати ринок перевезень на міських автобусних маршрутах загального користування, збільшить  надходження платежів до місцевого бюджету, підвищить рівень якості та безпеки послуг, що надаються та дозволить оновити автопарк в кількості 1 одиниці на рік.
         4. Механізм розв’язання проблеми
Вирішення проблеми, зазначеної в пункті 1 цього Аналізу, повинно здійснюватись шляхом прийняття рішення виконавчого комітету Трускавецької міської ради «Про погодження тарифів на проїзд міським автотранспортом загального користування у м.Трускавець».
Розробка рішення здійснена за принципами:
гласності (інформуванні автоперевізників і населення про вимоги регуляторного акта шляхом його оприлюднення на офіційному сайті Трускавецької міської ради);
колегіальності;
врахування пропозицій перевізників;
врахування практичного досвіду роботи з організації пасажирських перевезень;
економічної та юридичної обґрунтованості, тощо.
Механізм дії запропонованого регуляторного акту:
– підвищення  тарифу    на    проїзд    автобусами     загального користування  по місту з 2,50 грн. до 3,00 грн.;
– підвищення тарифів до рівня, що дозволяє окупити витрати, зробити ведення господарської діяльності економічно доцільним;
– мінімальне навантаження на фінансові можливості населення.
5. Обґрунтування  можливості досягнення визначених цілей у разі прийняття  регуляторного акту
            Досягнення цілей, передбачених п. 2  цього Аналізу у разі прийняття зазначеного   рішення є цілком  реальною та обґрунтованою у  зв’язку  з  тим, що метою створення проекту  зазначеного  рішення є цілеспрямоване вирішення зазначених проблем.
Прийняття запропонованого рішення виконавчого комітету забезпечить стабільність роботи та позитивну динаміку показників розвитку галузі пасажирських перевезень за умови стабільності цін постачальників палива, мастильних матеріалів, запасних частин та регулярності їх поставки.
Запропоновані тарифи на послуги з перевезення пасажирів на тролейбусах і автобусах що працюють у звичайному режимі руху, відповідають вимогам Закону України ”Про автомобільний транспорт”, щодо забезпечення балансу інтересів платоспроможного попиту населення на послуги та обсягом витрат на їх надання.
Це надасть можливість задовольнити потреби населення у якісному перевезенні пасажирів шляхом покращення транспортного сполучення та зниження аварійності на дорогах, та забезпечити захист населення від необґрунтованого підвищення вартості проїзду при одночасному врахуванні інтересів перевізників.

              6. Визначення очікуваних результатів прийняття акта із застосуванням методу аналізу вигод та витрат

ВитратиВигоди
Органи місцевого самоврядування та місцевий бюджет
1. Часові витрати пов’язані з розробкою та впровадженням регуляторного акта 1) Підвищення надходжень до місцевого бюджету, за рахунок збільшення сплати податків;
2) Підвищення прозорості дій місцевої влади, шляхом надання СПД рівних можливостей для здійснення перевезеньпасажирів;
3)Підвищення рівня безпеки руху;
4) Покращення якості послуг на перевезення, що зменшить кількість скарг на перевізників.
Суб’єкти підприємницької діяльності (надавачі послуг)
1.Тарифи не відповідають відшкодуванню витрат на виконання транспортної роботи по перевезенню пасажирів;
2.Відсутність коштів на розвиток виробництва (оновлення транспортних засобів).
1)Забезпечення відшкодування тарифами еконо-мічно обґрунтованих витрат на надання послуг;
2)Погашення кредиту за придбані автобуси;
3)Оновлення транспортних засобів, що дасть мож-ливість безперебійного наданняпослуг;
4)Підвищення заробітної плати працівникам.
                                               Споживачі (населення)
1. Збільшення вартості проїзду в тролейбусах і автобусах, що працюють у звичайному режимі1)Підвищення рівня якості обслуговування;
2)Підвищення рівня безпеки при отриманні послуг з перевезення;
3)Максимальне задоволення споживчого попиту.

7.   Строк дії рішення

  Термін чинності даного регуляторного акту не має часових обмежень і є загальнообов’язковим до застосування на території м.Трускавець.

8. Визначення показників результативності регуляторного акта.

  Показниками результативності рішення є стабільна, беззбиткова робота автоперевізників, збереження обсягів перевезень, забезпечення підвищення якості надання послуг з перевезення пасажирів, кількість суб’єктів господарювання та фізичних осіб-підприємців, на яких поширюється дія акта.

Показниками результативності регуляторного акта також є:

– утримання рухомого складу в належному стані;

– оновлення транспортних засобів в кількості 1 одиниці на рікза рахунок отриманого прибутку;

 – збільшення суми надходжень до місцевого бюджету.

             9. Заходи,за допомогою яких буде здійснюватись відстеження результативності регуляторного акта.

         При проведенні відстеження результативності даного регуляторного актабудуть   використовуватисяофіційні статистичні дані понаступнихпоказниках:
         1.Кількість скаргтанаріканьвідмешканцівміста на роботу міського автотранспорту.
         2.Кількість дорожньо-транспортних пригод за участю пасажирського транспорту.
         3. Кількість робочих місцьта укладених трудових договорів між СПД та найманимипрацівниками.

         4. Оновлення парку автобусів.

         5. Динаміканадходжень коштів до місцевого бюджету від СПД, що здійснюють  перевезення.
      Базове відстеження даного регуляторного акту буде проведено через 6 (шість) місяців після набрання  чинності даного регуляторного акта.
      Повторне  відстеження буде  здійснено через рік після прийняття рішення виконавчого  комітету міської ради «Про погодження тарифів на проїзд міським автотранспортом загального користування у м.Трускавець».

     Періодичне відстеження буде проведене не пізніше ніж через 3 (три) роки післядатипроведенняповторноговідстеження.  

     Зауваження та пропозиції подавати електронною та звичайною поштою впродовж 1 місяця з дня оприлюднення даного повідомлення до:

       Управління житлово-комунального господарства і будівництва Трускавецької міської ради:

82200, м. Трускавець,  вул. Бориславська, 1,uzkg@ukr.net,факс(247)-5-40-05, тел. 5-47-39

      

 

Більше...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post
acf-taxonomy
acf-post-type
news
announce
institution
session
deputy
mayor
economics
doc