УКРАЇНА
ТРУСКАВЕЦЬКА МІСЬКА РАДА
Львівської області
( СЕСІЯ СЬОМОГО ДЕМОКРАТИЧНОГО СКЛИКАННЯ)
Р І Ш Е Н Н Я
Від ___ ____________20____ р. № ____ |
Про затвердження положень про
окремі відділи, управління та інші
виконавчі органи Трускавецької
міської ради
Відповідно до частини 4 ст. 54 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», на виконання вимог п.2 Постанови Кабінету Міністрів України від 13.07.2016 року № 440 «Про затвердження Порядку ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій, включення неприбуткових підприємств, установ та організацій до Реєстру та виключення з Реєстру», з метою підтвердження відповідності організацій вимогам п.133.4 ст. 133 Податкового кодексу України, міська рада
В И Р І Ш И Л А :
- Затвердити положення про окремі відділи, управління та інші виконавчі органи міської ради у новій редакції згідно додатків.
- Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію з питань депутатської діяльності, законності, етики, регламенту, місцевого самоврядування і ЗМІ.
Міський голова А. Кульчинський
Додаток № до рішення міської ради
від 2016 року
П О Л О Ж Е Н Н Я
про Управління комунальної власності Трускавецької міської ради
1.Загальні положення
Управління комунальної власності (надалі – Управління) утворене згідно рішення Трускавецької міської ради з метою здійснення управління майном, приватизації майна та житла, що знаходиться у комунальній власності територіальної громади Трускавецької міської ради. Надання якісних адміністративних послуг щодо реалізації права громадян України на житло, реалізації повноважень виконавчого комітету у частині житлового забезпечення громадян та створення умов для здійснення права громадян на вільний вибір способу задоволення потреб у житлі, залучення громадян до участі в управлінні і збереження існуючого житла.Скорочена назва Управління – Упр. ком. власності Трускавецької МР.
Управління є юридичною особою, має власну печатку із зображенням Герба України і надписом свого найменування, окремі рахунки в казначействі, веде самостійний бухгалтерський облік.
Управління у своїй діяльності керується Конституцією України, Законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про службу в органах місцевого самоврядування», та іншими законами України з питань організації та діяльності органів місцевого самоврядування, законами України «Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)», Житловим законодавством, Законами України «Про приватизацію державного житлового фонду», «Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитку», Правилами обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, і надання їм житлових приміщень в Україні, Постановами Верховної Ради України, указами і розпорядженнями Президента України, постановами і розпорядженнями Кабінету Міністрів України, актами органів державної та виконавчої влади, рішеннями Львівської обласної та Трускавецької міських рад його виконавчого комітету, розпорядженнями голови Львівської обласної держадміністрації та міського голови та цим Положенням.
Управління підпорядковане і підконтрольне міській раді, виконавчому комітету та міському голові. Відповідно до розподілу обов’язків між керівництвом міської ради Управління підпорядковується заступнику міського голови з питань діяльності виконавчого органу.
2. Структура та організація роботи
2.1. Управління очолює начальник.
2.2. Всі працівники Управління призначаються на посаду і звільняються з посади розпорядженням міського голови.
2.3.Чисельність управління затверджується рішенням міської ради. Штатний розпис та структура затверджується міським головою.
2.4. Права, обов’язки і відповідальність працівників Управління визначені даним Положенням та посадовими інструкціями, які затверджуються начальником управління.
2.5.Положення про Управління затверджується Трускавецькою міською радою.
2.5.Працівники Управління призначаються та звільняються з посади міським головою, згідно норм чинного законодавства, за погодженням з начальником управління.
3.Основні завдання та функції Управління.
3.1.Здійснює реєстрацію договорів оренди комунального майна.
3.2. Виконує повноваження представника міської ради у господарських товариствах, де у статутному фонді є частка майна комунальної власності територіальної громади міста Трускавець.
3.3. Може виступати замовником та приймальником виконаних ремонтних робіт та робіт після реконструкції.
3.4. Погоджує перепланування та перепрофілювання об’єктів.
3.5. Здійснює захист майнових прав Трускавецької міської ради, зокрема, і у випадку
володіння нею часткою статутного капіталу, пакетом акцій підприємств інших форм власності.
3.6. Готує проекти рішень міської ради про передачу майна комунальної власності у заставу, концесію, оренду цілісних майнових комплексів підприємств, організацій і установ комунальної власності, їх структурних підрозділів та вносить їх на розгляд міської ради у встановленому порядку.
3.7. Передає майно, що є на балансі Управління та готує документи для передачі майна комунальної власності цілісних майнових комплексів підприємств, організацій, установ комунальної власності територіальної громади міста, їх структурних підрозділів, нерухоме та інше індивідуально визначене майно в оренду у встановленому міською радою порядку та в межах законодавства України, здійснює функцію Орендодавця, видає розпорядження (накази) з цих питань.
3.8. Готує документи для укладення договорів концесії цілісних майнових комплексів підприємств, організацій і установ комунальної власності, їх структурних підрозділів та передачі у заставу у порядку, встановленому чинним законодавством, на підставі рішень, прийнятих міською радою.
3.9. Виступає орендодавцем щодо нерухомого майна, яке перебуває на балансі
Управління, а також стосовно майнових комплексів згідно рішень міської ради (договори без погодження Управління вважаються недійсними).
3.10. Перераховує кошти, отримані по договорах оренди, де Управління виступає
орендодавцем, в місцевий бюджет після сплати обов’язкових платежів. Контролює
правильність нарахування та використання орендної плати підприємствами комунальної
форми власності.
3.11. Організовує проведення конкурсів, аукціонів з продажу комунального майна.
3.12. Висвітлює в засобах масової інформації процес приватизації комунального майна.
3.13.Укладає з покупцями договори купівлі-продажу об’єктів комунальної власності та
контролює виконання умов договорів.
3.14. Організовує передачу покупцям відчуженого майна.
3.15. Забезпечує подання інформації та внесення змін до Єдиного державного реєстру громадян, які потребують поліпшення житлових умов.
3.16. Проводить обстеження житлових приміщень за зверненнями громадян.
3.17. Вносить пропозиції на розгляд міськвиконкому про надання в оренду житла громадянам міста.
3.18. Надає практичну допомогу мешканцям міста щодо їх участі в державних програмах.
3.19. Готує розпорядження органу приватизації про передачу квартир (будинків у власність громадян, кімнат у гуртожитках.
3.20. Оформляє платіжні доручення на погашення житлових чеків для відкриття депозитних рахунків у відділенні ощадбанку.
3.21. Видає встановленого зразка Свідоцтва про право власності на житло.
3.22.Забезпечує ефективність використання комунального майна:
1. Здійснює оперативний облік майна комунальної власності, забезпечує контроль за його використанням, збереженням; відслідковує його рух, проводить або надає дозвіл на списання, обмін та передачу з балансу на баланс майна комунальної власності територіальної громади міста Трускавець комунальних підприємств, організацій та установ Трускавецької міської ради, яке знаходиться у них на правах господарського відання або оперативного управління. Закріплює за зазначеними структурами майно комунальної власності на правах господарського відання, оперативного управління в порядку, встановленому чинним законодавством. Веде технічний нагляд за станом комунального майна.
2. Здійснює технічний нагляд за проведенням поточних та капітальних ремонтів.
3. Контролює діяльність комунальних підприємств, установ та організацій в частині ефективного використання ними наділеного їм майна.
4.Здійснює аналіз фінансово-господарської діяльності комунальних підприємств міста. Готує пропозиції щодо беззбиткової діяльності комунальних підприємств. Готує пропозиції щодо подальшої діяльності комунальних підприємств.
5.Щорічно станом на 01 грудня проводить збір фінансових планів на наступний бюджетний рік та здійснює їх аналіз. Матеріали проведеного аналізу скеровує на розгляд комісії міської ради.
6.Щоквартально проводить збір звітів про фінансовий стан комунальних підприємств міста. Матеріали проведеного аналізу скеровує на розгляд комісій міської ради.
7. Щорічно станом на 01 січня проводить збір інформації по інвентаризації майна
підприємствами, установами та організаціями комунальної форми власності.
8.Готує документи, необхідні для здійснення реєстрації права власності на комунальне майно територіальної громади міста та інших форм власності, та надає їх до відповідних реєстраційних органів.
9. Готує проекти рішень та виносить на розгляд міської ради, у встановленому порядку, пропозиції щодо передачі або придбання у комунальну власність територіальної громади міста підприємств, установ та організацій, їх структурних підрозділів та інших об’єктів, що належать до державної та інших форм власності, якщо вони мають важливе значення для забезпечення комунально-побутових і соціально-культурних потреб територіальної громади міста в порядку, встановленому чинним законодавством. Здійснює приймання майна у комунальну власність, передачу майна з комунальної власності до інших форм власності за рішеннями міської ради, оформлює відповідні акти приймання-передачі в порядку, встановленому чинним законодавством.
10. Готує проекти рішень міської ради про передачу в оперативне управління або господарське відання підприємствам, організаціям, установам комунальної власності територіальної громади міста майна комунальної власності та вносить їх на розгляд міської ради в установленому порядку.
11.Організовує і контролює проведення інвентаризації майна комунальної власності територіальної громади міста Трускавець; проводить інвентаризацію та оцінку цілісних майнових комплексів підприємств, організацій, установ комунальної власності територіальної громади міста, їх структурних підрозділів, що передаються в оренду Управлінням, у тому числі нерухомого майна.
12. Готує документи для укладення договорів оренди майна комунальної власності, у тому числі на нежитлові приміщення, будівлі та іншого майна,що перебуває у повному господарському віданні або оперативному управлінні підприємств, установ та організацій комунальної форми власності та контролює виконання цих договорів. вносить до них зміни, продовжує термін їх дії та здійснює контроль за їх виконанням.
13.Розраховує вартість за користування комунальним майном при здачі його в оренду. Передача в оренду комунального майна здійснюється на підставі Положення про оренду комунального майна м. Трускавця, що затверджується міською радою.
14. Готує і виносить на розгляд міської ради пропозиції щодо умов та доцільності
відчуження комунального майна.
15. Формує проекти міської програми приватизації та переліки об’єктів комунальної власності, які не підлягають приватизації.
16. Забезпечує організацію виконання міської програми приватизації у відповідності до законодавства України про приватизацію.
17. Готує звіти про хід та результати приватизації комунального майна.
18.Дає пропозиції про включення до об’єктів комунальної власності майна, відчуженого в процесі приватизації, договір купівлі-продажу якого в установленому порядку розірвано або визнано недійсним.
3.23.Здійснює, веде квартирний облік громадян, які потребують покращення житлових умов за місцем їх проживання:
1.Проводить щорічну перереєстрацію черговиків, які перебувають на квартирному обліку за місцем проживання та за місцем роботи.
2. Готує пропозицій по розподілу та наданню житлових приміщень та житлової площі в гуртожитках, переданих до комунальної власності територіальної громади міста.
3. Оформляє документи на відселення громадян з ветхих та аварійних будинків.
4. Готує проекти рішень на засідання виконавчого комітету міської ради, по житлових питаннях.
5.Здійснює облік незаселеного житла, вносить пропозиції щодо його розподілу.
6.Надає послуги населенню при вирішенні питання обміну жилих приміщень державного житлового фонду.
7.Проводить облік громадян, які потребують покращення житлових умов та бажають прийняти участь у програмі «Доступне житло».
8.Організовує прийом громадян по житлових питаннях та питаннях приватизації
державного житлового фонду.
9.Надає методичну та консультативну допомогу установам, організаціям та
підприємствам міста, які самостійно ведуть квартирний облік, щодо питань житлового законодавства.
10.Подає пропозиції на розгляд житлової комісії та виконавчого комітету Трускавецької міської ради по питаннях зміни договору найму та відкриття особового рахунку, виключення жилих приміщень з числа службових та гуртожитків, переоформлення облікових квартирних справ, внесення змін та доповнень до особових квартирних справ.
11. Готує проекти рішень про надання дозволу на приватизацію кімнат у гуртожитках при проведеному переплануванні.
12. Виконує розрахунки пов’язані з приватизацією квартир (будинків), жилих приміщень у гуртожитках.
13. Готує проекти рішення виконавчого комітету міської ради про оформлення і видачу громадянам дублікатів свідоцтв про право власності взамін втрачених, або пошкоджених.
14. Веде облік приватизованих квартир.
15. Організовує роботу по проведенню засідань: громадської комісії з житлових питань, комісії по складанню та уточненню списків громадян, які мають право на одержання житлових чеків при проведенні приватизації державного житлового фонду, наглядової ради з питань розподілу і утримання житла у гуртожитках та використання гуртожитків і прибудинкових територій, яка діє при виконавчому комітеті Трускавецької ради.
4. Права Управління
4.1.Одержувати від підприємств, організацій та установ комунальної форми власності інформаційно-довідкові матеріали, що необхідні для здійснення повноважень власника та органу приватизації.
4.2.Укладати в установленому порядку договори, бути позивачем та відповідачем у суді та арбітражному суді з питань, що належать до його компетенції.
4.3.Проводити інвентаризацію комунального майна, що підлягає приватизації та здійснювати перевірки збереження та ефективного використання майна.
4.4. Видавати в межах своєї компетенції документи, обов’язкові для виконання
підприємствами, організаціями і установами, що належать до комунальної власності.
4.5.Залучати у встановленому порядку фахівців експертів,науково-дослідні установи тощо для розробки питань, що входять у компетенцію управління.
4.6. Брати участь в підготовці цільових програм з питань забезпечення житлом різнихкатегорій громадян.
4.7.Перевіряти стан квартирного обліку та надання житлових приміщень на підприємствах, установах і організаціях міста, які самостійно ведуть квартирний облік. Давати рекомендації щодо усунення виявлених недоліків у необхідних випадках вносити до вищестоящих органів підприємств, установ і організацій пропозицій про притягнення до дисциплінарної відповідальності службових осіб, винних у допущених порушеннях житлового законодавства.
4.8. Перевіряти спільні рішення адміністрації та профспілкових комітетів в установах та організаціях міста про прийняття їх працівників на квартирний облік, включення до списків осіб, які користуються правом першочергового та позачергового одержання жилих приміщень, подавати до виконавчого комітету пропозиції до затвердження зазначених рішень.
4.9.Одержувати від громадян персональні дані для введення інформації до Єдиного державного реєстру громадян, які потребують покращення житлових умов.
4.10.Проводити обстеження житлових умов громадян з залученням фахівців інших підрозділів міської ради та членів громадської комісії з житлових питань.
4.11.Видає встановленого зразка Свідоцтва про право власності на житло.
4.12. Брати участь у засіданнях комісій виконавчого комітету.
4.13. Вносити на розгляд виконавчого комітету міської ради рішення з питань, що віднесені до компетенції Управління.
4.14.Одержувати від управлінь та відділів міської ради інформаційні, довідкові матеріали, необхідні для здійснення повноважень, визначених цим Положенням.
4.15.Взаємодіяти з постійними комісіями міської ради, відділами і управліннями, службами технічної інвентаризації.
5. Обов’язки Управління
5.1. Працівники Управління діють лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією і законами України, та керуються у своїй діяльності Конституцією і законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, іншими нормативно-правовими актами та актами органів місцевого самоврядування, прийнятими у межах їхньої компетенції.
5.2. Постійно вдосконалюють організацію своєї роботи та підвищують професійну кваліфікацію.
5.3. Сумлінно ставляться до виконання службових обов’язків та проявляють ініціативність у роботі.
5.4. Шанобливо ставляться до громадян та їх звернень і постійно забезпечують високий рівень культури спілкування і поведінки, тобто авторитет органів місцевого самоврядування та держави.
5.5. Не допускають дій чи бездіяльності, які можуть зашкодити інтересам місцевого самоврядування та держави.
6. Керівництво Управління
6.1.Управління очолює начальник Управління.
6.2. Начальник Управління:
6.2.1. Здійснює керівництво діяльністю Управління.
6.2.2.Несе персональну відповідальність за виконання покладених на ньогозавдань, реалізацію його повноважень та виконання обов’язків.
6.2.3.Підписуєта реєструє договори користування, позички, оренди, купівлі-продажу майна комунальної власності. Погоджує договори суборенди приміщень.
6.2.4. Підписує розпорядження органу приватизації щодо переведення квартир з державного житлового фонду в приватну, спільно-часткову, спільно-сумісну власність громадян. Начальник Управління є керівником органом приватизації, що здійснює приватизацію житла.
6.2.5. Підписує свідоцтва про право власності, видані при здійсненні приватизації житла.
6.2.6.Аналізує результати роботи Управління, вживає заходів щодо підвищення її ефективності.
6.2.7. Бере участь у засіданнях міської ради та виконавчого комітету міської ради.
6.2.8. Видає в межах своєї компетенції накази, розпорядження, надає доручення, контролює їх виконання.
6.2.9. Веде прийом громадян.
6.2.10. Інформує територіальну громаду міста з питань, віднесених до компетенції управління.
6.2.11. Забезпечує виконання працівниками управління вимог діючого законодавства України.
6.2.12.Вживає заходи щодо заохочення працівників або притягнення їх, у разі необхідності, до дисциплінарної відповідальності в порядку, встановленому чинним законодавством.
6.2.13. Здійснює інші повноваження, покладені на нього відповідно до чинного законодавства України.
6.3. На період відсутності начальника Управління його обов’язки виконує його заступник.
7. Фінансування, кошти.
7.1. Управління утримується за рахунок коштів міського бюджету. Граничну чисельність, фонд оплати праці працівників та видатки на утримання Управління в межах виділених асигнувань визначає Трускавецька міська рада після попереднього погодження у фінансовому управлінні.
7.2. Управління є головним розпорядником бюджетних коштів та розпоряджається коштами у межах затвердженого кошторису.
7.3. Управління подає на затвердження міському голові кошторис, штатний розпис та структуру Управління.
7.3. Кошти від приватизації та оренди об’єктів комунальної власності акумулюються на рахунку Управління і скеровуються до місцевого бюджету після сплати обов’язкових платежів.
7.4.Порядок ведення бухгалтерського обліку та статистичного звіту Управління визначається законодавством України.
8. Заключні положення
8.1. Міська рада створює належні умови для ефективної роботи працівників Управління, забезпечує приміщенням, сучасними засобами оргтехніки, законодавчою базою.
8.2.Управління утворене та зареєстроване в порядку, визначеному законом, що регулює діяльність неприбуткової організації.
8.3.Установчі документи управління містять заборону розподілу отриманих доходів(прибутків) або їх частини серед засновників(учасників) членів управління, працівників (крім оплати праці, нарахування єдиного соціального внеску) членів органів управління та інших пов’язаних з ними осіб.
8.4.Управління передбачає передачу активів одній або кільком неприбутковим організаціям відповідно до виду або зарахування до доходу бюджету в разі припинення юридичної особи (ліквідації, злиття, поділу, приєднання або перетворення).
8.5.Управління входить до Реєстру неприбуткових установ та організацій.
9. Ліквідація та реорганізація Управління
9.1. Ліквідація або реорганізація Управління здійснюється за рішенням міської ради в порядку, визначеному чинним законодавством.
9.2.Зміни та доповнення до цього Положення вносяться відповідно до процедури розгляду питань у Трускавецькій міській раді.
Секретар міської ради Н.Пономаренко
ПОГОДЖЕНО ЗАТВЕРДЖЕНО
Директор Львівського обласного рішенням сесії
центру соціальних служб для Трускавецької міської ради
сім’ї, дітей та молоді
___________________Я. Бордіян від “ ___” 2016 року
ПОЛОЖЕННЯ
про Трускавецький міський центр
соціальних служб для сім‘ї, дітей та молоді
- Трускавецький міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (далі – Центр) – спеціальний заклад, що проводить соціальну роботу з сім’ями, дітьми та молоддю, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги.
- Центр належить до мережі центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Міністерства соціальної політики України.
- Центр у своїй діяльності керується Конституцією України та законами України, актами Президента України і Кабінету Міністрів України, наказами Міністерства соціальної політики України, рішенням Львівської обласної та Трускавецької міської рад, їх виконавчих комітетів, розпорядженням голови Львівської обласної державної адміністрації та міського голови м. Трускавця, наказами Львівського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, а також цим Положенням.
- Центр утворений та зареєстрований в порядку, визначеному законом, що регулює діяльність відповідної неприбуткової організації.
- Установчі документи Центру містять заборону розподілу отриманих доходів (прибутків) або їх частини серед засновників (учасників), членів Центру, працівників (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов’язаних з ними осіб.
- Установчі документи Центру передбачають передачу активів одній або кільком неприбутковим організаціям відповідного виду або зарахування до доходу бюджету у разі припинення юридичної особи ( у результаті її ліквідації, злиття, поділу, приєднання або перетворення).
- Центр внесений контролюючим органом до Реєстру неприбуткових установ та організацій.
- Основною метою діяльності Центру є сприяння у задоволенні соціальних потреб сімей, дітей та молоді, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги.
- Основними принципами діяльності Центру є:
законність;
соціальна справедливість;
раннє виявлення та надання допомоги сім’ям, дітям та молоді, які перебувають у складних життєвих обставинах;
доступність та відкритість;
конфіденційність та відповідальність за дотримання етичних і правових норм;
додержання і захист прав людини;
адресність та індивідуальний підхід;
добровільність вибору в отриманні чи відмові від отримання соціальних послуг;
комплексність та системність під час надання соціальних послуг;
максимальна ефективність використання бюджетних та позабюджетних коштів.
- Центр утворюється, реорганізується та ліквідується Трускавецькою міською радою і належить до її сфери управління.
- Положення про Центр, штатний розпис Центру в межах визначеної граничної чисельності та фонду оплати праці працівників затверджується Трускавецькою міською радою.
- Основними завданнями Центру є:
забезпечення участі у виконанні загальнодержавних та інших соціальних програм з питань соціальної роботи з сім’ями, дітьми та молоддю;
проведення соціально-профілактичної роботи, спрямованої на запобігання потраплянню в складні життєві обставини сімей, дітей та молоді;
виявлення сімей, дітей та молоді, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги;
здійснення соціального супроводу, надання соціальних послуг та здійснення інших заходів щодо відновлення соціальних функцій, психологічного і фізичного стану сімей, дітей та молоді, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги;
забезпечення взаємодії із структурними підрозділами місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями, а також залучення потенціалу територіальної громади до проведення соціальної роботи з сім’ями, дітьми та молоддю, створення спеціалізованих формувань та забезпечення їх функціонування;
- Центр відповідно до покладених на нього завдань:
виявлення та обліку сімей, дітей та молоді, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги;
соціальної та/або психологічної підтримки учасників антитерористичної операції та внутрішньо переміщених осіб, організації надання їм допомоги з урахуванням визначених потреб;
соціальної та психологічної адаптації дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа з метою підготовки до самостійного життя;
соціального супроводження прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу;
інформування населення про соціальні послуги, які надаються відповідно до законодавства;
2) проводить оцінку потреб сімей, дітей та молоді, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги, у тому числі сімей учасників антитерористичної операції та внутрішньо переміщених осіб, визначає види соціальних послуг та методи соціальної роботи;
3) надає соціальні послуги сім’ям, дітям та молоді, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги, у тому числі особам, які постраждали від насильства в сім’ї та торгівлі людьми та у разі потреби здійснює їх соціальний супровід;
4) за повідомленням установ виконання покарань здійснює соціальний патронаж осіб, які відбували покарання у вигляді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк;
5) впроваджує нові соціальні технології, спрямовані на недопущення, мінімізацію чи подолання складних життєвих обставин;
6) узагальнює на місцевому рівні статистичні дані та готує інформаційно-аналітичні матеріали стосовно проведеної соціальної роботи, які подає регіональному центру та відповідному місцевому органу виконавчої влади.
- Центр має право:
вносити місцевим органам виконавчої влади та органам місцевого самоврядування пропозиції щодо вдосконалення соціальної роботи з сім’ями, дітьми та молоддю;
подавати пропозиції до проектів відповідних місцевих бюджетів з питань, що належать до їх компетенції;
укладати в установленому порядку договори з підприємствами, установами та організаціями (в тому числі іноземними) щодо проведення робіт, спрямованих на виконання покладених на нього завдань;
залучати фахівців інших закладів, установ та організацій різних форм власності для здійснення соціального супроводу сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах;
в установленому порядку одержувати від підприємств, установ та організацій інформацію з питань, що належать до його компетенції;
вживати заходів для забезпечення захисту прав, свобод і законних інтересів сімей, дітей та молоді;
здійснювати посередництво у представництві інтересів сімей, дітей та молоді та порушувати клопотання про притягнення до відповідальності посадових осіб, винних у порушенні вимог законодавства з питань проведення соціальної роботи з сім’ями, дітьми та молоддю;
сприяти громадським організаціям, іншим об’єднанням громадян у реалізації соціально-значущих ініціатив і проектів.
- Центр очолює директор, який призначається на посаду і звільняється з посади міським головою м.Трускавця за погодженням з директором Львівського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.
здійснює загальне керівництво діяльністю Центру, несе персональну відповідальність за виконання покладених на Центр завдань, законність прийнятих ним рішень;
складає в установленому порядку структуру та штатний розпис Центру в межах граничної чисельності працівників та фонду оплати праці відповідно до типової структури і штатної чисельності, що затверджуються Мінсоцполітики;
затверджує положення про структурні підрозділи Центру та посадові інструкції його працівників;
видає в межах своїх повноважень накази організаційно-розпорядчого характеру, організовує і контролює їх виконання;
представляє Центр у відносинах з органами державної влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями;
проводить особистий прийом громадян з питань, що належать до компетенції Центру;
розпоряджається в установленому порядку майном і коштами Центру;
утворює в Центрі конкурсні та атестаційні комісії, сприяє підвищенню кваліфікації працівників Центру;
призначає на посаду та звільняє з посади працівників Центру;
приймає рішення щодо заохочення та притягнення до дисциплінарної відповідальності працівників Центру.
Центр надає послуги на безоплатній основі.
- Міністерством фінансів України.
15. Центр є юридичною особою, має самостійний баланс, реєстраційний рахунок в установі Державного казначейства, печатку із зображенням Державного герба України, штамп та бланк зі своїм найменуванням і символікою.
16. Центр у своїй діяльності забезпечує дотримання вимог Закону України«Прозахист персональнихданих».
Серетар міської ради Н.Пономаренко
Додаток № ____
до рішення міської ради
№ __від ________2016 року
П О Л О Ж Е Н Н Я
про управління праці та соціального захисту населення
Трускавецької міської ради
1. Загальні положення
1.1. Управління праці та соціального захисту населення Трускавецької міської ради (далі – управління) є структурним підрозділом Трускавецької міської ради, що нею утворюється, підзвітним та підконтрольним як міській раді, так і міському голові та відповідно Департаменту соціального захисту населення Львівської обласної держадміністрації.
1.2. Управління праці та соціального захисту населення є неприбутковою організацією (далі – неприбуткова організація) та одночасно відповідає вимогам п.133.4 ст.133 Податкового кодексу України:
– утворена та зареєстрована відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України ”Про затвердження Порядку ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій, включення неприбуткових підприємств, установ та організацій до Реєстру та виключення з Реєстру”, що регулює діяльність відповідної неприбуткової організації;
– керується відповідними установчими документами, які містять заборону розподілу отриманих доходів (прибутків) або їх частини серед засновників (учасників), членів такої організації, працівників (крім оплати праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов’язаних з ними осіб;
– керується відповідними установчими документами, які передбачають передачу активів одній або кільком неприбутковим організаціям відповідного виду або зарахування до доходу бюджету у разі припинення юридичної особи ( урезультаті її ліквідації, злитя, поділу, приєднання або перетворення);
1.3. Управління у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, указами Президента України і постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції та законів України, актами Кабінету Міністрів України, наказами Мінсоцполітики України, Законом України “Про місцеве самоврядування в Україні”, розпорядженнями голови Львівської облдержадміністрації та голови м. Трускавця, нормативними актами Трускавецької міської ради, департаменту соціального захисту населення Львівської обласної держадміністрації, а також положенням про управління.
1.4. Управління згідно розподілу обов’язків між керівництвом міської ради підпорядковується секретарю ради.
2. Основними завданнями управління є:
2.1 забезпечення виконання повноважень, встановлених законодавством України у сфері соціального захисту;
2.2 соціальної підтримки та надання соціальних послуг особам похилого віку, інвалідам, сім’ям та особам, які перебувають у складних життєвих обставинах, малозабезпеченим та іншим соціально вразливим верствам населення;
2.3 захисту прав та реалізації соціальних гарантій, визначених законодавством України для окремих категорій населення, у тому числі ветеранів війни та праці, жертв політичних репресій та нацистських переслідувань, громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
3. Управління виконує наступні завдання щодо забезпечення реалізації державної соціальної політики на території міста у сфері соціального захисту населення, що включає:
3.1 визначення пріоритетів соціального розвитку; здійснення аналізу рівня життя населення та підготовку пропозицій до проектів державних цільових, галузевих та регіональних програм; реалізацію заходів у сфері соціального захисту населення;
3.2 забезпечення реалізації державної політики у сфері соціальної підтримки населення, у тому числі сімей з дітьми, малозабезпечених сімей, ветеранів, інвалідів, громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, інших категорій осіб, які згідно із законодавством України мають право на пільги та надання житлових субсидій населенню, забезпечення ведення обліку осіб, що мають право на пільги згідно із законодавством України;
3.3 забезпечення сприяння:
3.3.1. реалізації державної політики зайнятості на території міста, повній, продуктивній, вільно обраній зайнятості, зниженню рівня безробіття;
3.3.2 громадським та іншим організаціям у проведенні ними роботи з питань соціального захисту сім’ї, дітей, інвалідів, осіб похилого віку та інших вразливих категорій населення.
4. Управління відповідно до визначених повноважень виконує такі функції:
4.1 організовує виконанняКонституціїі законів України, актів Президента України, Кабінету Міністрів України, наказів Мінсоцполітики та здійснює контроль за їх реалізацією;
4.2. забезпечує у межах своїх повноважень захист прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб;
4.3. здійснює нагляд за дотриманням підприємствами, установами та організаціями правил, норм, стандартів у межах визначених повноважень;
4.4. аналізує стан та тенденції соціального розвитку у межах відповідної адміністративно-територіальної одиниці та вживає заходів до усунення недоліків;
4.5. бере участь у підготовці пропозицій до проектів програм соціально-економічного розвитку міста;
4.6. бере участь у підготовці заходів щодо регіонального розвитку;
4.7. розробляє проекти розпоряджень міського голови, у визначених законом випадках – проекти нормативно-правових актів з питань соціального захисту населення;
4.8. бере участь у розробленні проектів розпоряджень міського голови, проектів рішень виконавчого комітету міської ради , головними розробниками яких є інші структурні підрозділи;
4.9. готує самостійно або разом з іншими структурними підрозділами інформаційні та аналітичні матеріали для подання міському голові ;
4.10. забезпечує здійснення заходів щодо запобігання і протидії корупції;
4.11. розглядає в установленому законодавством порядку звернення громадян;
4.12. готує (бере участь у підготовці) проекти угод, договорів, протоколів робочих груп у межах своїх повноважень;
4.13. опрацьовує запити і звернення депутатів міської ради;
4.14. забезпечує доступ до публічної інформації, розпорядником якої є управління;
4.15. постійно інформує населення про стан здійснення визначених законом повноважень;
4.16. здійснює повноваження, делеговані органам місцевого самоврядування;
4.17. забезпечує у межах своїх повноважень виконання завдань мобілізаційної підготовки, цивільного захисту населення, дотримання вимог законодавства з охорони праці, пожежної безпеки;
4.18. організовує роботу з укомплектування, зберігання, обліку та використання архівних документів;
4.19. забезпечує у межах своїх повноважень реалізацію державної політики стосовно захисту інформації з обмеженим доступом;
4.20. бере участь у вирішенні відповідно до законодавства колективних трудових спорів (конфліктів);
4.21. забезпечує захист персональних даних;
4.22. готує та подає в установленому порядку аналітичні матеріали і статистичну звітність з питань, що належать до його компетенції;
4.23. залучає громадські та благодійні організації до виконання соціальних програм і здійснення відповідних заходів;
4.24. здійснює нагляд за додержанням вимог законодавства під час призначення (перерахунку) та виплати пенсій органами Пенсійного фонду України; проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи;
4.25. у сфері соціально-трудових відносин, оплати праці та зайнятості населення:
4.25.1 сприяє розвитку соціального діалогу , організації співробітництва виконкому трускавецької міської ради з профспілками та їх об’єднаннями, організаціями роботодавців та їх об’єднаннями;
4.25.2 здійснює повідомну реєстрацію колективних договорів, обстежує їх на відповідність чинному законодавству та забезпечує зберігання копій;
4.25.3. здійснює моніторинг показників заробітної плати та своєчасності її виплати працівникам підприємств, установ, організацій всіх форм власності, а також фізичних осіб-підприємців;
4.25.4. бере участь у розробленні та реалізації міських програм, спрямованих на удосконалення системи управління охороною праці підприємств комунальної форми власності та запобігання нещасних випадків на виробництві;
4.25.5. бере участь у розробленні міської програми зайнятості населення та інших заходів щодо поліпшення ситуації на ринку праці;
4.25.6. забезпечує діяльність міської комісії у справах альтернативної (невійськової) служби;
4.26. з питань реалізації заходів соціальної підтримки населення:
4.26.1.організовує в межах своєї компетенції роботу щодо надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, пільг з оплати житлово-комунальних послуг, послуг зв’язку, пільг на придбання твердого палива і скрапленого газу та пільгового проїзду окремим категоріям громадян, інших пільг, передбачених законодавством України, компенсації особам, які згідно із Гірничим законом України мають право на безоплатне отримання вугілля на побутові потреби, але проживають у будинках, що мають централізоване опалення тощо;
4.26.2.Здійснює призначення та виплату:
– державної допомоги сім’ям з дітьми;
– державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям;
– державної соціальної допомоги інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам;
– тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме;
– щомісячної грошової допомоги особі, яка проживає разом з інвалідом І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу;
– компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги, а також інших видів державної допомоги відповідно до законодавства України;
– державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам і державної соціальної допомоги на догляд;
– щомісячної компенсаційної виплати непрацюючій працездатній особі, яка доглядає за інвалідом I групи, а також за престарілим, який досяг 80-річного віку;
– компенсації додаткових витрат на оплату комунальних послуг в умовах підвищення цін і тарифів на послуги;
– забезпечує організацію виплати разової грошової допомоги до 5 травня відповідно до законів України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” та „Про жертви нацистських переслідувань”;
– одноразової винагороди жінкам, яким присвоєно почесне звання „ Мати-героїня ”;
4.26.3.бере участь у роботі комісій, утворених виконавчим комітетом міської ради з питань соціального захисту населення;
4.26.4.сприяє громадянам в одержанні документів, необхідних для призначення окремих видів допомог, субсидій та надання пільг;
4.26.5.проводить електронні звірки інформації від організацій-надавачів послуг щодо витрат, пов’язаних з наданням пільг окремим категоріям громадян, з відомостями, що містяться в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги;
4.26.6.здійснює розрахунки з організаціями-надавачами послуг за надані пільги окремим категоріям громадян та призначені житлові субсидії населенню;
4.26.7.визначає право на отримання компенсації за оплату електроенергії, газу та централізованого опалення житла відповідно до Гірничого закону України, здійснює її нарахування та виплату;
4.26.8.проводить інвентаризацію особових справ і особових рахунків осіб, які одержують соціальну допомогу, субсидії та пільги в установленому законодавством порядку;
4.26.9.організовує прийом документів для призначення усіх видів соціальної допомоги та послуг за принципом „єдиного вікна” та забезпечує розгляд заяв та прийняття рішень відповідно до затверджених стандартів надання послуг;
4.26.10.надає консультації з питань прийому документів для призначення усіх видів компенсацій, пільг, соціальної допомоги та послуг;
4.26.11.здійснює контроль відповідно до чинного законодавства за цільовим використанням коштів, спрямованих на надання державних соціальних допомог та інших видів соціальної підтримки, передбачених законодавством України.
4.27. у сфері реалізації державних соціальних гарантій окремим категоріям громадян:
4.27.1.організовує призначення та виплату допомоги, компенсацій та надання інших соціальних гарантій громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, відповідно до законодавства України;
4.27.2.здійснює підготовку документів щодо визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи;
4.27.3.організовує санаторно-курортне лікування інвалідів, ветеранів війни та праці, жертв нацистських переслідувань, громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, а також виплату грошових компенсацій вартості санаторно-курортного лікування деяким категоріям громадян відповідно до законодавства України;
4.27.4.подає пропозиції до проектів регіональних програм із соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи;
4.27.5.організовує в межах своєї компетенції роботу з надання пільг та здійснення заходів щодо соціального захисту інвалідів, ветеранів війни та праці, одиноких непрацездатних громадян, жертв політичних репресій, дітей-сиріт, одиноких матерів, багатодітних сімей та інших категорій громадян;
та іншим категоріям осіб, які мають право на пільги відповідно до законодавства України;
4.27.6.аналізує стан виконання комплексних програм, здійснення заходів соціальної підтримки малозабезпечених верств населення, надання встановлених законодавством пільг України соціально незахищеним громадянам та подає міському голові пропозиції з цих питань;
4.27.7.видає відповідні посвідчення категоріям громадян, які мають право на пільги відповідно до законодавства України;
4.27.8.подає пропозиції Трускавецької міської ради під час формування проекту міського бюджету щодо передбачення коштів у складі видатків на фінансування місцевих програм соціального захисту та соціального забезпечення на компенсацію фізичним особам, які надають соціальні послуги;
4.27.9.забезпечує призначення та виплату компенсацій фізичним особам, які надають соціальні послуги;
4.27.10.сприяє влаштуванню за потреби до будинків-інтернатів (пансіонатів) громадян похилого віку, інвалідів та дітей-інвалідів;
4.27.11.подає в установленому порядку пропозиції щодо встановлення піклування над повнолітніми дієздатними особами, які за станом здоров’я потребують догляду;
4.28. у сфері соціальної інтеграції інвалідів:
4.28.1.здійснює облік інвалідів, дітей-інвалідів та інших осіб, які мають право на безоплатне забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації;
4.28.2.здійснює роботу з оформлення документів для визначення права інвалідів та дітей-інвалідів на безоплатне та пільгове забезпечення автомобілями;
здійснює направлення до реабілітаційних установ інвалідів та дітей-інвалідів відповідно до поданих заяв та документів, перелік яких визначено реабілітаційною установою;
4.28.3.здійснює виплату грошових компенсацій, передбачених законодавством України;
4.28.4.визначає потребу у забезпеченні інвалідів та окремих категорій населення технічними та іншими засобами реабілітації, автомобілями, санаторно-курортним лікуванням, у здійсненні компенсаційних виплат, передбачених законодавством України, та направляє узагальнену інформацію департаменту соціального захисту населення Львівської обласної держадміністрації;
4.28.5.інформує інвалідів про послуги державної служби зайнятості щодо підбору роботи, проведення професійної орієнтації з метою вибору виду професійної діяльності та визначення виду професійного навчання шляхом професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації;
4.28.6.інформує міський центр зайнятості та відділення Фонду соціального захисту інвалідів про інвалідів, які виявили бажання працювати;
4.28.7.бере участь у створенні безперешкодного середовища для маломобільних категорій населення;
4.29. забезпечує ведення єдиної інформаційно-аналітичної системи соціального захисту населення (ІАССЗН), Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги (ЄДАРП); централізованого банку даних з проблем інвалідності (ЦБІ), інших інформаційних систем та реєстрів, визначених Мінсоцполітики, підтримує єдине інформаційне і телекомунікаційне середовище у складі інформаційної інфраструктури Мінсоцполітики та власний сегмент локальної мережі;
5. Управління для здійснення повноважень та виконання завдань має право:
5.1. одержувати в установленому законодавством порядку від інших структурних підрозділів Трускавецької міської ради, підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності та їх посадових осіб інформацію, документи і матеріали, необхідні для виконання покладених на нього завдань;
5.2. залучати до виконання окремих робіт, участі у вивченні окремих питань спеціалістів, фахівців інших структурних підрозділів виконавчого комітету , підприємств, установ та організацій (за погодженням з їх керівниками), представників громадських об’єднань (за згодою);
5.3. вносити в установленому порядку пропозиції щодо удосконалення роботи виконавчого комітету у сфері соціального захисту населення;
5.4. користуватись в установленому порядку інформаційними базами виконавчих органів Трускавецької міської ради, системами зв’язку і комунікацій, мережами спеціального зв’язку та іншими технічними засобами;
5.5. скликати в установленому порядку комісії, наради, проводити семінари та конференції з питань, що належать до їх компетенції.
6. Управління в установленому законодавством порядку та у межах повноважень взаємодіє з іншими структурними підрозділами Трускавецької міської ради, а також підприємствами, установами та організаціями з метою створення умов для провадження послідовної та узгодженої діяльності щодо строків, періодичності одержання і передачі інформації, необхідної для належного виконання покладених на нього завдань та здійснення запланованих заходів.
7. Управління очолює начальник, який призначається на посаду і звільняється з посади міським головою відповідно до законодавства про службу в органах місцевого самоврядування за погодженням з директором департаменту соціального захисту населення обласної держадміністрації в установленому законодавством порядку.
8. Начальник управління:
8.1. здійснює керівництво діяльністю управління, несе персональну відповідальність за виконання покладених на управління завдань, визначає ступінь відповідальності свого заступника, керівників структурних підрозділів управління;
8.2. подає на затвердження міському голові кошторис, штатний розпис та структуру управління;
8.3. затверджує положення про структурні підрозділи управління і посадові інструкції працівників управління;
8.4. розпоряджається коштами у межах затвердженого кошторису управління;
8.5. видає у межах своєї компетенції накази, організовує і контролює їх виконання.
8.6. подає міському голові пропозиції щодо:
8.6.1. призначення на посаду та звільнення з посади у порядку, передбаченому законодавством про державну службу, службу в органах місцевого самоврядування, державних службовців управління, присвоєння їм рангів державних службовців, їх заохочення та притягнення до дисциплінарної відповідальності.
9.7. проводить особистий прийом громадян з питань, що належать до повноважень управління.
9.8. забезпечує дотримання працівниками управління правил внутрішнього трудового розпорядку та виконавської дисципліни.
9.9. здійснює інші повноваження, визначені законом.
9. Управління утримується за рахунок коштів міського бюджету.
Граничну чисельність, фонд оплати праці працівників та видатки на утримання управління в межах виділених асигнувань визначає Трускавецька міська рада після попередньої експертизи у фінансовому управлінні.
10. Управління є юридичною особою публічного права, має самостійний баланс, реєстраційні рахунки в органах Державного казначейства, печатку із зображенням Державного Герба України та своїм найменуванням, власні бланки.
Секретар міської ради Н.Пономаренко
Д о д а т о к
до рішення Трускавецької міської ради
від __________2016р. № _____
П О Л О Ж Е Н Н Я
про відділ культури Трускавецької міської ради
1. Загальні положення
- Відділ культури міської ради (надалі – відділ) утворюється Трускавецькою міською радою і є її виконавчим органом.
- Відділ підзвітний та підконтрольний міській раді, виконавчому комітету, міському голові.
- Відділ культури є неприбутковою організацією (далі – неприбуткова організація), що одночасно відповідає таким вимогам:
– утворена та зареєстрована в порядку, визначеному законом, що регулює діяльність відповідної неприбуткової організації;
– установчі документи якої містять заборону розподілу отриманих доходів (прибутків) або їх частини серед засновників (учасників), членів такої організації, працівників (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов’язаних з ними осіб;
– установчі документи якої передбачають передачу активів одній або кільком неприбутковим організаціям відповідного виду або зарахування до доходу бюджету у разі припинення юридичної особи (у результаті її ліквідації, злиття, поділу, приєднання або перетворення);
– внесена контролюючим органом до Реєстру неприбуткових установ та організацій.
- Відділ є юридичною особою, має свої розрахункові рахунки у банку, печатку із зображенням Державного Гербу України і своїм найменуванням, користується правами і виконує обов’язки згідно чинного законодавства України та цим Положенням.
- Відділ у своїй діяльності керується Конституцією і законами України, Законом України “Про місцеве самоврядування в Україні”, Постановами Верховної Ради України, Указами і розпорядженнями Президента України, Постановами і розпорядженнями Кабінету Міністрів України, Постановою Кабінету Міністрів України “Про затвердження Порядку ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій, включення неприбуткових підприємств, установ та організацій до Реєстру та виключення з Реєстру”, рішеннями Львівської обласної та Трускавецької міської рад, Трускавецького виконавчого комітету, розпорядженнями голови Львівської ОДА та міського голови м.Трускавця, наказами та інструкціями Міністерства культури України, Департаменту з питань культури, національностей та релігій, Львівської обласної державної адміністрації, а також цим Положенням та іншими нормативними актами, відповідно до напрямків діяльності.
- Відділ згідно розподілу обов’язків між керівництвом міської ради підпорядковується заступникові міського голови з питань діяльності виконавчих органів.
- У межах своєї компетенції відділ культури взаємодіє з відділами міської ради, установами міста.
- Місце розташування: Україна
Львівська область,
вул. Бориславська, 1
- Основні завдання та функції відділу
- Основними завданнями відділу є реалізація на території міста державної політики в галузі культури, забезпечення комплексного розвитку творчої
особистості.
- Відділ виконує свої завдання і функції в наступних напрямках:
- управління діяльністю установ культури, що належать до комунальної власності, організація їх матеріально-фінансового забезпечення;
- контроль за діяльністю установ культури: використання ними бюджетних коштів, виконання завдань, планів роботи, рішень та розпоряджень міської ради;
- координація діяльності закладів культури, які знаходяться на території міста в проведенні загальноміських свят;
- організація виконання та контроль за дотриманням законодавства щодо національно-культурних прав громадян;
- сприяння діяльності національних та суспільно-культурних товариств, розвитку міжнародного творчого співробітництва;
- облік, сприяння збереженню пам’яток історії, культури та мистецтва, збереження народних традицій та звичаїв;
- підбір і підвищення професійної кваліфікації кадрів працівників культури.
- Відділ, відповідно до покладених на нього завдань, проводить державну політику в місті в галузі культури, духовного, національного відродження, розробляє комплексні та цільові програми, координує та контролює їх виконання.
- Принципи діяльності відділу:
- пріоритетність загальнолюдських духовних цінностей над політичними та іншими інтересами;
- зв’язок з національною історією, культурою і традиціями етнічних груп свого краю;
- незалежність органів управління культурою від політичних партій, інших громадських та релігійних організацій;
- поєднання державного управління і громадського самоврядування в
установах культури.
- Відділ взаємодіє з іншими виконавчими органами ради, установами культури та освіти інших відомств, громадськими організаціями та політичними партіями.
- Структура відділу
- У структуру відділу входять:
- Завідувач відділу культури;
- Головний спеціаліст відділу.
- Роботу відділу культури організовує завідувач. Завідувач відділу та головний спеціаліст, призначається на посаду і звільняється з посади розпорядженням міського голови відповідно чинного законодавства.
- Завідувач відділу:
- керує діяльністю відділу і несе персональну відповідальність за виконання покладених на відділ завдань;
- бере участь у засіданнях, нарадах та інших заходах міської ради;
- розробляє посадові обов’язки спеціалістів відділу;
- затверджує штатні розписи установ відділу та штатний розпис працівників централізованої бухгалтерії;
- затверджує посадові інструкції керівників установ та працівників
централізованої бухгалтерії;
- за рахунок спецкоштів може вводити в штатний розпис відділу та
підвідомчих установ нові штатні одиниці;
- видає накази з основної діяльності установ відділу, кадрових питань і
відряджень та контролює їх виконання;
- розпоряджається коштами в межах затвердженого кошторису витрат.
- Керівники установ відділу (директори: школи мистецтв ім.Р.Савицького, Народного дому, централізованої бібліотечної системи, музеїв міста) призначаються і звільняються, згідно чинного законодавства, завідувачем відділу за погодженням з заступником міського голови.
- Для визначення найважливіших напрямків розвитку культури в
місті, вирішення актуальних питань діяльності культурно-освітніх закладів та школи мистецтв, при відділі може створюватись дорадчий орган – рада. У своїй діяльності вона керується положенням про раду, склад якої затверджується розпорядженням міського голови, а її ухвали реалізуються через накази завідувача відділу.
3.4.11. Для обговорення сценаріїв, програм загальноміських свят можуть
створюватись оргкомітети, художні ради, сценічно-постановчі, режисерські та інші робочі групи з фахівців та представників громадських організацій. Склад вказаних рад затверджується міським головою або завідувачем відділу та погоджується із заступником міського голови.
4. Права і обов’язки
4.1. Керує та контролює діяльність установ культури, що належать до
комунальної власності: Народного дому, дитячої школи мистецтв ім. Р.Савицького, музею міста-курорту та Художнього музею Михайла Біласа, централізованої бібліотечної системи.
- Координує діяльність закладів культури інших систем та відомств, здійснює методичне керування в роботі.
- Керує організацією обліку, реставрації, збереження та використання пам’яток історії та культури, сприяє охороні історико-мистецьких цінностей у музеях.
- Бере участь у роботі комісій зі спорудження пам’ятників, пам’ятних знаків та художньо-меморіальних таблиць, здійснює контроль за їх художньою якістю.
- Сприяє відродженню осередків традиційної народної творчості, художніх промислів і ремесел.
- Визначає потребу та робить замовлення на культурно-освітні та педагогічні кадри, організовує їх підготовку та перепідготовку, на демократичній основі здійснює добір і розстановку кадрів, використовуючи конкурсну систему заміни вакансій, згідно чинного законодавства.
- Здійснює загальне керівництво атестацією культурно-освітніх та педагогічних працівників, має право розробляти свої положення про атестації певних категорій працівників та встановлювати терміни цієї атестації.
- Організовує планово-фінансову роботу в підвідомчих закладах культури, розробляє поточні та перспективні плани розвитку їх мережі, затверджує штатні розписи і кошториси театрально-видовищних, культурно-просвітницьких закладів, що перебувають на місцевому бюджеті і здійснює їх фінансування.
4.9. Здійснює розподіл виділених коштів між установами, контролює
організацію придбання та списання матеріальних цінностей.
4.10 Здійснює контроль за виконанням, технічним станом споруд закладів
культури, організовує проектування, капітальний ремонт і реставрацію
об’єктів культури.
- Організовує первинний облік у підвідомчих культурно-освітніх мистецьких та інших закладах, отримує у встановленому порядку статистичну звітність, забезпечує своєчасне подання відповідним органам.
5.Фінансова та матеріальна діяльність відділу
- Установи відділу фінансуються за рахунок коштів місцевого бюджету.
- Кошти відділу можуть доповнюватись за рахунок надходжень від
концертної, виставкової, видавничої, виробничої діяльності та надання
платних послуг підвідомчими закладами культури і спонсорських
пожертвувань.
- Штатний розпис відділу і внесення до нього змін затверджується міським головою.
- Гранична чисельність і фонд оплати праці працівників відділу затверджується міською радою.
- Відділ має централізовану бухгалтерію установ культури, що належать до комунальної власності міста.
- Штатний розпис централізованої бухгалтерії визначається згідно нормативів Міністерства культури і туризму України та асигнувань з місцевого бюджету.
- Головний бухгалтер централізованої бухгалтерії відділу:
- призначається завідувачем відділу, за погодженням з міським головою (заступником) та фінансовим відділом міської ради, згідно чинного законодавства;
- керує діяльністю і несе персональну відповідальність за виконання покладених на неї завдань.
- спеціалісти бухгалтерії призначаються завідувачем відділу, за рекомендацією головного бухгалтера, або рішення конкурсної комісії.
- Для фінансування загальноміських видовищних заходів, організації виставок, виплати гонорарів професійним виконавцям, матеріального заохочення аматорам художньої самодіяльності утворюється окремий фонд за рахунок спонсорських надходжень, або реалізації вхідних квитків на конкретний захід.
6. Заключні положення
6.1. Міська рада створює належні умови для ефективної роботи і підвищення
кваліфікації працівників відділу, забезпечує приміщенням, сучасними засобами оргтехніки і зв’язку, нормативними актами і довідковими матеріалами з питань компетенції відділу тощо.
6.2. Структура і чисельність відділу, фонд оплати праці працівників
затверджується міською радою.
6.3. Працівники відділу призначаються на посади і звільняються з посад
розпорядженням міського голови відповідно до вимог чинного
законодавства.
6.4. Покладання обов’язків, які не передбачені цим Положенням і не стосуються
компетенції відділу, не допускаються.
Секретар міської ради Н.Пономаренко