Тризуб

Україна
Трускавецька міська рада
Львівської області
Виконавчий комітет

РІШЕННЯ виконавчого комітету № 291 від 05.04.2022р. “Про затвердження цільової програми захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на 2022 рік”

УКРАЇНА

ТРУСКАВЕЦЬКА МІСЬКА РАДА

Львівської області

В И К О Н А В Ч И Й   К О М І Т Е Т

Р  І  Ш  Е  Н  Н  Я

Від  05  квітня  2022  року              №  291

Про затвердження цільової програми

захисту населення і територій від

надзвичайних ситуацій техногенного

та природного характеру на 2022 рік

       Відповідно до ст. 91, підпункту 2 пункту 22 розділу ІV  «Прикінцеві та перехідні положення» Бюджетного кодексу України, постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2022 року № 252 «Про деякі питання формування та виконання місцевих бюджетів у період воєнного стану», виконавчий комітет Трускавецької міської ради

В И Р І Ш И В :

1. Затвердити цільову програму захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на 2022 рік, згідно додатків 1, 2, 3.

2. Контроль за виконанням рішення покласти на заступника міського голови (М.Флюнт).

Міський голова                                                             Андрій КУЛЬЧИНСЬКИЙ

Цільова програма захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на 2022 рік.

Погоджено Заступник міського голови   ____________ М.  ФЛЮНТ «__» __________ 20____ року Погоджено Начальник фінансового управління Трускавецької міської ради   ________________М. ФЕДОРИЧАК «__» _________ 20____ року   МП
 Погоджено Начальник управління розвитку громади                         _________________ Н. СКИБАК     “___” ___________ 20___ року                     Погоджено Начальник 7 ДПРЗ ГУ ДСНС України у  Львівській області   _________________ А. СТАП’ЯК «__» __________ 20__ року МП
       

                                                              м. Трускавець  2022 рік



ПАСПОРТ
Цільова програма захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій

техногенного та природного характеру на 2022 рік.

(назва програми)

  1. Ініціатор розроблення програми 7 ДПРЗ ГУ ДСНС України у Львівській області
  • Розробник програми Виконавчий комітет Трускавецької міської ради___
  • Співрозробники програми  7 ДПРЗ ГУ ДСНС України у Львівській області
  • Відповідальний виконавець програми Виконавчий комітет Трускавецької міської ради.
  • Учасники програми_____________________________________________
  • Термін реалізації програми                2022 рік_______________________
    • Етапи виконання програми (для довгострокових програм)_________
  • Загальний обсяг фінансових

ресурсів, необхідних для реалізації

програми, грн, всього   100050,0  _______________________________

у тому числі:

  • Коштів місцевого бюджету  100050,0_________________________
    • Коштів інших джерел (вказати)_______________________________

Міський голова                        Андрій КУЛЬЧИНСЬКИЙ            _______________

                                                                           

Начальник відділу з питань

діяльності правоохоронних органів,

оборонної, мобілізаційної роботи

та цивільного захисту населення              Юрій СОЛЯН                         _______________

                                                                                    

Начальник 7 ДПРЗ ГУ ДСНС

України у Львівській області                  Андрій СТАП’ЯК                    _______________

                                                                                

Додаток 1

          до рішення виконавчого комітету

          №  291  від  05.04.2022р.

Цільова програма захисту населення і території від надзвичайних

ситуацій техногенного та природного характеру на 2022 рік.

I. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ.

Цільова програма захисту населення і території від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на 2022 рік (далі – Програма) розроблена на підставі:

Конституції України, Кодексу цивільного захисту України, Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», Постанови Кабінету Міністрів України  № 11 від 09.01.2014 року «Про затвердження Положення про Єдину державну систему цивільного захисту», інших нормативно-правових актах в сфері забезпечення пожежної, техногенної безпеки та цивільного захисту населення.

Трускавецька МТГ за показниками техногенного та природного навантаження належить до районів з середньою небезпекою виникнення аварій і катастроф.

Розвиток людської цивілізації, крім позитивних надбань, породив численні загрози інтересам людини, суспільства і держави. Значне місце серед цих загроз займають небезпеки техногенно-природної сфери. Масштабність надзвичайних ситуацій та їх негативні наслідки створють загрозу життю і здоров’ю людей, що вимагає чіткої організації та ефективного проведення аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт.

Пошук людей, що загубилися у лісі, як різновидність аварійно-рятувальних робіт виникає часто, особливо у літній період, коли велика кількість міських жителів виїжджає на природу для відпочинку, за грибами та ягодами. Найбільша кількість їх (більше 85%) припадає на серпень, вересень і жовтень, крім того, спостерігається невеликий сплеск у травні. У літній період ліс прихильно ставиться до людини, що заблукала і дозволяє існувати автономно та рухатися у невизначеному напрямку тижнями. Розшукові роботи у цих умовах перетворюються на досить складний захід. Результат пошуку у першу чергу залежить від правильної його організації, ефективності використання задіяних ресурсів – людей, техніки, досвіду та знань учасників пошуку. Пошукові роботи повинні бути проведені у мінімально короткий час та із мінімальними витратами.

При проведенні наземного пошуку необхідно максимально використовувати доступні транспортні засоби — автомобілі тощо.

Гори нерідко стають місцем виникнення НС, травмування і загибелі людей. Гори вважаються одним з найнебезпечніших для людини природних ландшафтів. Небезпеки у горах підрозділяються на дві групи: об’єктивні, пов’язані із самою природою гір, і суб’єктивні, у основі яких лежать особистісні якості людини. Об’єктивні небезпеки гір: атмосферні опади, вітер, гроза, гірські ріки, гірський рельєф, дикі тварини, каменепади, лавини, несприятливі метеорологічні умови, обвали, печери, селі, сонячна радіація, тріщини, туман, отруйні рослини.

Величезному ризику піддаються неорганізовані та непідготовлені туристські групи.

У зв’язку з тим, що проблеми пожежної та техногенної безпеки, захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій є складовою частиною національної безпеки, вони потребують здійснення першочергових заходів, на виконання яких розроблена ця Програма.

II. МЕТА ТА ОСНОВНІ ЗАВДАННЯ

Метою Програми є забезпечення захисту населення і територій, навколишнього природного середовища і небезпечних об’єктів, об’єктів підвищеної небезпеки, об’єктів з масовим перебуванням людей та населених пунктів від пожеж, надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, підвищення рівня протипожежного захисту, створення сприятливих умов для реалізації державної політики у сфері пожежної, техногенної безпеки та захисту населення, залучення до розв’язання зазначених проблем додаткових джерел фінансування, не заборонених законодавством.

Першочерговими завданнями Програми є:

  • забезпечення виконання завдань створеними ними ланками територіальних підсистем; 
  • забезпечення реалізації вимог техногенної та пожежної безпеки на  суб’єктах господарювання, що належать до сфери   управління, які можуть створити реальну загрозу виникнення аварії; 
  • керівництво створеними ними аварійно-рятувальними службами, формуваннями та спеціалізованими службами цивільного захисту, місцевою  та добровільною пожежною охороною, забезпечення їх діяльності та здійснення контролю за готовністю до дій за призначенням; 
  • організація робіт з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій на відповідній території міст, селищ та сіл, а також радіаційного, хімічного, біологічного, медичного захисту населення та інженерного захисту територій від наслідків таких ситуацій; 
  • організація та керівництво проведенням відновлювальних робіт з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій; 
  • організація та здійснення евакуації населення, майна у безпечні райони, їх розміщення та життєзабезпечення населення;
  • здійснення інших повноважень у сфері цивільного захисту, передбачених цим Кодексом та іншими законодавчими актами. Організація заходів цивільного захисту в територіальних підсистемах здійснюється Радою міністрів Автономної Республіки Крим, місцевими державними адміністраціями, органами місцевого самоврядування.
  • недопущення незаконного використання на інші цілі, виділених на забезпечення пожежної, техногенної безпеки та цивільного захисту бюджетних коштів і державних ресурсів.

IІI. ВІДПОВІДАЛЬНИЙ ВИКОНАВЕЦЬ ПРОГРАМИ

    Відповідальний виконавець програми є виконавчий комітет Трускавецької міської ради та 7 ДПРЗ ГУ ДСНС України у Львівській області.

IV. МЕХАНІЗМ РЕАЛІЗАЦІЇ ПРОГРАМИ

    Результатами виконання комплексу завдань, передбачених Програмою, спрямованих на забезпечення пожежної та техногенної безпеки, захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій, мають бути:

  • забезпечення належного рівня безпеки населення, захищеності територій, об’єктів виробництва і соціально-культурної сфери від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру;
  • удосконалення механізму проведення моніторингу і прогнозування виникнення надзвичайних ситуацій та подій;
  • своєчасне виявлення надзвичайних ситуацій, оповіщення персоналу об’єктів та населення у разі їх виникнення;
  • зниження ризиків виникнення надзвичайних ситуацій та загроз, пов’язаних з пожежами і аваріями, небезпечними для життя і здоров’я громадян, та створення сприятливих соціальних умов життєдіяльності населення, зменшення впливу негативних факторів пожеж та аварій на навколишнє природне середовище;
  • виконання комплексу заходів щодо запобігання виникненню надзвичайних ситуацій на потенційно небезпечних об’єктах та об’єктах підвищеної небезпеки;
  • створення надійних гарантій безпечної життєдіяльності людей, технологічної та техногенної безпеки, забезпечення безаварійної роботи на об’єктах підвищеної небезпеки;
  • забезпечення безпечного функціонування установ і організацій, а також суб’єктів господарювання, об’єктів життєдіяльності населення, об’єктів економіки тощо;
  • визначення та належне утримання місць масового відпочинку людей на водних об’єктах МТГ, забезпечення безпеки перебування людей на них;
  • зменшення кількості пожеж та аварій на об’єктах та в населених пунктах МТГ, запобігання загибелі та травмування людей, економічних втрат та матеріальних збитків;
  • своєчасне виявлення пожеж, оповіщення про них людей та підрозділів пожежної охорони, видалення продуктів горіння за допомогою систем протипожежної автоматики;
  • своєчасне та ефективне проведення робіт з рятування людей, забезпечення наявності необхідної кількості та справність джерел протипожежного водопостачання;
  • забезпечення своєчасного оперативного реагування на пожежі для їх успішної локалізації та ліквідації шляхом подачі води до осередків пожеж від пожежних гідрантів, внутрішніх протипожежних водогонів, природних і штучних водоймищ,  інших інженерних споруд водопостачання;
  • підвищення ефективності використання коштів, що спрямовуються на здійснення заходів захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру.

V. ФІНАНСОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПРОГРАМИ.

Фінансування цільової програми здійснюється за рахунок коштів місцевого  бюджету, які передбачаються згідно розрахунків в місцевому бюджеті.

Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації Програми становить 100 050 гривень.

VI. ПЕРЕЛІК ЗАВДАНЬ і ЗАХОДІВ ПРОГРАМИ.

6.1. Завдання Програми – поліпшення матеріально – технічного забезпечення 7 ДПРЗ ГУ ДСНС України у Львівській області.

            Завдання Програми відповідає Стратегії розвитку Трускавецького субрегіону на період до 2028 року – Б.4 – Безпека території та громадян.

6.2. Програма передбачає виконання наступних заходів:

VІI. НАПРЯМКИ ВИКОРИСТАННЯ БЮДЖЕТНИХ КОШТІВ.

Бюджетні кошти, що будуть залучені для реалізації Програми в повному обсязі           будуть направлені на закупівлю паливо-мастильних матеріалів для 7 ДПРЗ ГУ ДСНС України у Львівської області.

VIIІ. КООРДИНАЦІЯ ТА КОНТРОЛЬ ЗА ХОДОМ

ВИКОНАННЯ ПРОГРАМИ.

1. Виконавцями Програми є виконавчий комітет Трускавецької міської ради.

2. Координацію та загальний контроль за ходом реалізації Програми здійснює заступник міського голови.

3. Відділ з питань діяльності правоохоронних органів, оборонної роботи, мобілізаційної роботи та цивільного захисту населення узагальнює інформацію про стан виконання даної Програми.

        Начальник 7 ДПРЗ ГУ ДСНС

        України у Львівській області                                           Андрій СТАП’ЯК

Керуюча справами                                                             Олена ПЕТРАНИЧ                                

Додаток 2

до рішення виконавчого комітету

№  291  від 05.04.2022р

Ресурсне забезпечення цільової програми захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на 2022 рік.

грн.

Обсяг коштів, які пропонується залучити
на виконання програми
2022 рікУсього витрат на виконання програми
Усього, грн100050100050
у тому числі:  
Місцевий бюджет100050100050

Міський голова                                                         Андрій КУЛЬЧИНСЬКИЙ                                 

Начальник відділу з питань

діяльності правоохоронних органів,

оборонної, мобілізаційної роботи

та цивільного захисту населення                                Юрій СОЛЯН  

                                                                          

Начальник 7 ДПРЗ ГУ ДСНС України

у Львівській області                                                    Андрій СТАП’ЯК                                                  

Керуюча справами                                                                                          Олена ПЕТРАНИЧ

Додаток 3

до рішення виконавчого комітету

№ 291 від 05.04.2022р

Перелік завдань, заходів та показників цільової Програми захист населення і території від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на 2022 рік

з/пНазва завданняПерелік заходів завданняПоказники виконання заходу, один. виміруВиконавець заходу, показникаФінансуванняОчікуваний результат
ДжерелаОбсяги, грн. 
1.Закупівля паливо-мастильних матеріалів для         7 Державного пожежно-рятувального загону                Головного              управління ДСНС України у Львівській          областіЗакупівля паливо-мастильних матеріалів  Затрат – видатки на придбання:Виконавчий комітет Трускавецької    міської ради, 7 ДПРЗ ГУ ДСНС України у Львівській областіКошти місцевого  бюджету      100050Поліпшення     матеріально-технічного          забезпечення           7 ДПРЗ.
дизпалива72000
Бензину А-9228050
Продукту – кількість, літрів:2850
Дизпалива2000
Бензину А-92850
Ефективності – собівартість продукції:  
Дизпалива, грн./літру36.00
Бензину А-92, грн./літру33.00
Якості – відсоток накопичення    100
Усього на програму, грн:100050 

Міський голова                                                         Андрій КУЛЬЧИНСЬКИЙ          

                      

Начальник відділу з питань діяльності

правоохоронних органів, оборонної,

мобілізаційної роботи

та цивільного захисту населення                          Юрій СОЛЯН        

                                                                                         

Начальник 7 ДПРЗ ГУ ДСНС України

у Львівській області                                               Андрій СТАП’ЯК                                                       

Керуюча справами                                                         Олена ПЕТРАНИЧ                                  

Більше...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post
acf-taxonomy
acf-post-type
news
announce
institution
session
deputy
mayor
economics
doc